İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lisp'te yardıma ihtiyacım var..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Final sınavına çalışmam için lisp'te yazılmış 1-2 örneğe ihtiyacım var. Lisp programlama dilini bilen var mı acaba ? :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir arkadaşımız var bilen, soralım yardımcı olunabilecek birşeyse. Yani bir yerde takıldıysan belki bulur ama en baştan birşey yaptıracaksan sanmıyorum.

Buralarda pek bulamazsın gibi zaten:)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı forumlara da bakıyorum, oralarda da pek yok :) Prolog için aramıştım bir şeyler, ses soluk çıkmadı. İş başa düştü kısacası.

Ufak bir kodlama lazım. İşi bilen için kolay bir şey.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yabancı forumlara da bakıyorum, oralarda da pek yok :) Prolog için aramıştım bir şeyler, ses soluk çıkmadı. İş başa düştü kısacası.

Ufak bir kodlama lazım. İşi bilen için kolay bir şey.

Bu forumun bu bölümünde nedense kimse gereken yardım ile ilgili problemi tam yazmıyor, ben şunu şunu nasıl yaparım lisp de prolog da pascal c assembly de demiyorsunuz da işi uzun şekilde izah etmeye giriyorsunuz.

Bu başlıkta 2 kişiye yardım edebileceğimi yazmıştım, ikiside msn den özel ilgi bekler bir durumdaydı, forumda ilgili başlık altında problemlerini tam olarak yazmalarını istemiştim, öyle kaldı, kendileri bilir, kodlanacak bir problemi olan ben değilim.

Sana kızmak için mesaj yazmadım, bu bölüm için genel olan birşeyi yazdım.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

Bir listede bulunan sayılardan 3'e bölünenleri bulan ve bunların ortalamasını sayılarla birlikte ekrana yazdıran bir Scheme fonksiyonu gerekiyor.

Program iskeleti :

Kod:
(DEFINE (listeIsle  numberlist)
  (
     gövde
  )
)

gövde'yi doldurup ayrıca iç içe listelerdeki elemanları da ekrana yazdırmam gerekiyor.

Kod:
Örnek:
(listeIsle '(2 6 (9 12  16 15) 7 4))
Bulunan sonuç:(6 12)
9

Final haftasına girdiğimizden bu kodlamayı yapabilmek için ihtiyacım olan dökümanlara zaman ayıramıyorum. Bu dersin de finali olacağı için programı bulmam gerekiyor.

Yardımlarınız bana çok iyi gelecek :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5