İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mesajda Gülücük

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir mesajda 1 den fazla Gülücük "smili" eklenmiyor heralde.Neden eklenmiyor anlamadım?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
the_alorak' Alıntı:
Bir mesajda 1 den fazla Gülücük "smili" eklenmiyor heralde.Neden eklenmiyor anlamadım?
Galiba;
1-Sanırım mesajlarda ciddiyeti ön planda tutmak için, konuları çok tiii ye almamak için
2-bandwith yedigi için (sanmam iyinetin bandwith e ihtiyacı oldugunu)

benim gözlemlerim ama bende iki smiley eklemek isterdim.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İstememin amacı laubalilik olsun gibisinden değil.Bir mesajda bazı kelimeler yanlış anlaşılabilir ve gülücüklerle pekiştirmek gerekiyor..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Kotuye kullanildigi icin. Ciddiyet ile bir ilgisi yok. Her resim gulmuyor, surat asanlarda var.
Siz resimleri belki pekistirmek icin kullanmak istiyorsunuz, zamaninda sinirlama yokken pekcok mesaj resimlerden okunamaz hale geliyor idi.
Kelimeler ile ifadeyi pekistirebileceginizi dusunuyorum, ama 1 resimin de 1000 kelimeye esdeger oldugunu biliyorum. :(

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bence böyle iyi... Çünkü ben çok alışmışım gülücük eklemeye. her zamanda koyuyorum ve çoğu zaman uyarı alıyorum :) ama mesajımı kontrol ettiğimde bir ya da bir kaçını gereksiz artık el alışkanlığımdan koyduğumun farkına varıyorum....

A

Airborne

Misafir
En azindan 2 kere olsa iyi olur. Cünkü baskasinin mesajini alinti yaptiginiz zaman smiley i silmek zorunda kaliyorsunuz.

C

chemeng

Misafir
Airborne' Alıntı:
En azindan 2 kere olsa iyi olur. Cünkü baskasinin mesajini alinti yaptiginiz zaman smiley i silmek zorunda kaliyorsunuz.

alıntıdaki smile siliver kafan basmıyor mu o kadar?

bence 1 tane yeter idareli kullanalım :D

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Airborne' Alıntı:

2 tane kullanırsa da silmek zorunda olacaksın yine (mi ?) :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
captainzap' Alıntı:
2 tane kullanırsa da silmek zorunda olacaksın yine (mi ?)

Evet ama Matematiksel olarak oran düşmüş olacak.Yani ne kadar çok alternatif varsa silme şansın azalır.ilk kullanıcı 0,1 yada 2 smili kullanmış olacak ama 1 smili hakkı olunca 0 yada 1 tane :) Yani arkadaşın dediğinde mantık hatası yok.Sadece eksik söz kullanımı var..

E

echo

Misafir
üf ya deliriyorum ben sanki server çökücek fazladan smileyle :D

heralde etraf fazla pislenmesin diye yapılmıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi