İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft yeni TL için güncelleme yayınladı

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
microsoft_yeni_tl_icin_guncelleme_yayinladi13506617610_h942319.jpg

Yazılım devi Microsoft, Windows 8 ile kullanıma sunduğu yeni Türk Lirası simgesini son yayınladığı güncelleme ile Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2'de de aktif hale getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın TL sembolünü duyurmasının ardından Microsoft Türkiye, Merkez Bankası ile çalışma başlatmıştı. Bu çerçevede unicode organizasyonuna gerekli başvurular yapılarak yeni sembol karakter kümesine dâhil edildi. Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8'e ekleyerek ana kapsamda desteklenen diğer işletim sistemleri için de gerekli çalışmaları tamamladı. Yeni TL sembolüne Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde AltGr+T tuşlanarak ulaşılabiliyor.

TL simgesini kullanmak isteyenler; http://support.microsoft.com/kb/2739286 adresinde yer alan güncellemeleri, kullandıkları işletim sistemine göre seçerek yükleyebilir.

Kaynak: AA

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito