İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MSN de problem mi var?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
18.00 itibari ile MSN ler açılmıyor ( istanbul )
mevki ve durum bildirin lütfen :D

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet hotmail.com ve msn açılmıyor...Bende net bağlantısındandır diyip, Türk Telekomun kulaklarını çınlatıyordum :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
evet bende 10 dakakdır girmeye çalışıyodum format atmayı bile düşündüm bi ara:D iyi oldu konu açtığın

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bendede msn acıldı ama hotmail dnserror sayfasına yonleniyor.
edit: suan hotmailde acılıyor :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bendede açılmıyo ama 18,00 değil yaklaşık bi 40-50 dakkadır.Bi maili onaylamam lazım giremiyorum bi türlü.Webden giriyim diyorum ordanda girmiyor sayfa açılmıyor..
Alıcınızın ayarlarıyla oynamayın düzelir yakında :D

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Evet bende şuan interneti kapatıp açtım düzeldi.Şuan msnye girebiliyorum.
Yok düzelmemiş.Modemi kapatıp açtım sorunsuz girdim tekrar başka adresi denedim giremedim.Bikaç saat beklememiz lazım..

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hata 80048820: Windows Live Messenger oturumu açamıyorsunuz

Internet bağlantınız, güvenlik duvarınız (Bilgisayarı yetkisiz dış erişimden korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir güvenlik özelliği. Donanım, yazılım veya her ikisi de olabilir) , tarih ve saat ayarlarınız, proxy ayarları, güvenlik ayarları veya SSL güvenliği ile ilgili bir sorun nedeniyle oturum açamayabilirsiniz. Ayrıca, sunucu geçici olarak kullanılamıyor olabilir. Sorunu gidermek için:

Internet bağlantınızı denetleme
Başka bir web sitesini ziyaret ederek Internet'e bağlı olduğunuzu doğrulayın.Web sitesine bağlanamıyorsanız, ISS (Internet servis sağlayıcısı. Internet'e erişim sağlayan şirket) veya yerel ağ yöneticinize başvurun.
Güvenlik duvarı ayarlarınızı denetleme
  1. MSN Web Messenger web sitesine gidin.
  2. MSN Web Messenger Başlat'ı tıklatın ve sonra oturum açmayı deneyin.
MSN Web Messenger oturumu açabiliyorsanız ancak Windows Live Messenger hala Internet'e erişemiyorsa, Windows Live Messenger bir güvenlik duvarı tarafından engelleniyor olabilir. MSNmsgr.exe dosyasını güvenlik duvarınızın izin verilenler listesine eklemeniz gerekebilir. MSNmsgr.exe dosyasını izin verilenler listenize nasıl ekleyebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için güvenlik duvarınızın belgelerine veya web sitesine bakın.

Tarih ve saat ayarlarını denetleme
  1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. control timedate.cpl yazın ve sonra Tamam'a basın.
  3. Bilgisayarınızdaki Tarih ve Saat Özellikleri iletişim kutusunda yazan tarih ve zaman ayarlarının doğru olduğunu denetleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

Windows Internet Explorer proxy ayarlarınızı denetleme
Internet'e bağlanamıyorsanız, Internet Explorer içindeki proxy ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun. Doğru ayarları bulmak için, ISS (Internet servis sağlayıcısı. Internet'e erişim sağlayan şirket) veya ağ yöneticisine başvurmanız gerekebilir. Internet Explorer içindeki proxy ayarlarınızı temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Internet Explorer programını başlatın.
  2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri öğesini tıklatın.
  3. Bağlantılar sekmesinde LAN Ayarları öğesini tıklatın.
  4. Ayarları otomatik olarak algıla onay kutusunu temizleyin.
  5. Tamam'ı ve tekrar Tamam'ı tıklatın.
Messenger proxy ayarlarınızı temizleme
  1. Messenger programını başlatın.
  2. Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın.
  3. Bağlantı'nın altında Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın.
  4. SOCKS altındaki girdileri silin.
  5. Tamam'ı ve tekrar Tamam'ı tıklatın.
Internet Explorer güvenlik ayarlarınızı denetleme
  1. Internet Explorer programını başlatın.
  2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri öğesini tıklatın.
  3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
  4. Güvenlik bölümünde, Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle onay kutusunun işaretli olmadığından emin olun.
  5. Güvenlik bölümünde, SSL 2.0 Kullan ve SSL 3.0 Kullan onay kutularının seçili olduğundan emin olun.
  6. Ayarları kaydetmek Tamam'ı tıklatın.
SSL güvenlik kitaplıklarını yeniden kaydetme
  1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. Aşağıdaki komutların her birini yazın, ardından ENTER tuşuna basın.Her komut başarılı bir şekilde yürütüldükten sonra "DllRegisterServer başarılı oldu" iletisini alacaksınız. Bir sonraki komuta geçmeden önce bu iletiyi alana kadar bekleyin.
    • REGSVR32 softpub.dll
    • REGSVR32 wintrust.dll
    • REGSVR32 initpki.dll
    • REGSVR32 Rsaenh.dll
    • REGSVR32 Mssip32.dll
    • REGSVR32 Cryptdlg.dll
    • REGSVR32 Dssenh.dll
    • REGSVR32 Gpkcsp.dll
    • REGSVR32 Slbcsp.dll
    • REGSVR32 Sccbase.dll
Windows Live Messenger ağ durumunu denetleme
Windows Live Messenger hizmeti geçici olarak kullanılamıyor olabilir. Windows Live Messenger Ağ Durumu web sitesinde Windows Live Messenger ağ durumunu denetleyin ve daha sonra yeniden oturum açmayı deneyin.

26 ŞUBAT;
Messenger hizmetinde bir sorun var. Bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan 5'er dakika arayla oturum açmayı deneyin. Windows Live (Hotmail) sunucuları aşırı yüklenmiş olabilir (isteklerin zaman aşımına uğramasına neden olur) Bazı hesaplarda oturum açabilmek mümkün. Oturum açılabilen ve oturum açılamayan hesaplar arasındaki en büyük fark ise "izinli ve engelli listelerindeki kişi sayıları"..

ALINTIDIR..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bence alıcınızın ayarlarıyla boşuna oynamayın 2-3 saat içinde düzelir..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
uyuz oldum ya 2 res attım düzeldi

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
dışardaydım geldiğimde bir msn imin kopmuş olduğunu gördüm, diğeri açık durumda kopuk olan bağlanmıyor. Açık olanıda kesmeye korkuyorum :p

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de sorun devam etmekte,tipik msn hataları yarına kadar düzelir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5