İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mum yapımı

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
mum yapımında kullanılan malzemeleri alabileceğim bir toptancı bileniniz var mı?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Sen yakinda sabun yapimina da baslarsin, onda da iyi para varmis :)
Burada var ama sen simdi Turkiye'den bir toptanci istiyorsundur.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
iyinetadmin' Alıntı:
Sen yakinda sabun yapimina da baslarsin, onda da iyi para varmis :)
Burada var ama sen simdi Turkiye'den bir toptanci istiyorsundur.
vallahi mumu çözsem sabunada başlarım bu işlerde gerçekten çok iyi para dönüyor. farklı bir şeyler üretilince talep iyi oluyor. Tr den toptancı çok iyi olur. tek erkek ben olmayacağımı bilsem burada bayanların gittiği el sanatları kursları var onlara yazılcam.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
tr.st' Alıntı:
vallahi mumu çözsem sabunada başlarım bu işlerde gerçekten çok iyi para dönüyor. farklı bir şeyler üretilince talep iyi oluyor. Tr den toptancı çok iyi olur. tek erkek ben olmayacağımı bilsem burada bayanların gittiği el sanatları kursları var onlara yazılcam.

istek uzerine Turkiyedeki bir arkadasa amazon dan 10 sabun yapma kitabi gonderdim. Aman gec kalma, rakiplerin cogaliyor.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
iyinetadmin' Alıntı:
istek uzerine Turkiyedeki bir arkadasa amazon dan 10 sabun yapma kitabi gonderdim. Aman gec kalma, rakiplerin cogaliyor.
burada yaratıcılık konuşuyor, bir işi öğrensem gerisi kolay. kimsede olmayan kalıplar hazırlatçam. bir ara usa de bu işler çok yaygındı. 2002 de bir sürü çikolata, sabun, mum ebookları satılıyordu ebayde.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
erkekler de el sanatları yapabilir niye öyle dedin. kalıpların var mı? bilgi edinirsem yazarım. siz de yazın. bi süredir de takı tasarımı başladı. onda da iş var mı bilmiyorum ama tanıdığım pek çok kadın yapıyo. en azından kendilerine yapıyolar satana denk gelmedim.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
pazar dan kastın nasıl satılacağımı? eğer öyleyse bu işler biraz pazarlamaya giriyor. öncelikle eşe dosta ardından zaten zincirleme. ben başta becerebilirsem 3-4 dükkana koymayı planlıyorum birde ejoya gibi internet sitesi yapıp reklam yoluyla.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
pembekedi' Alıntı:
erkekler de el sanatları yapabilir niye öyle dedin. kalıpların var mı? bilgi edinirsem yazarım. siz de yazın. bi süredir de takı tasarımı başladı. onda da iş var mı bilmiyorum ama tanıdığım pek çok kadın yapıyo. en azından kendilerine yapıyolar satana denk gelmedim.
pembe kedi tabiiki erkeklerde yapıyor el sanatları hatta biraz çaba harcadıklarında çok iyi şeyler çıkartıyorlar ortaya. benim derdim koskoca kursta 10-15 tane 30 yaş üstü bayanla tek başıma kalmak. yoksa gitmekte bir şey yok. takı tasarımı çok eski aslında Tr de bundan 3 sene önce , satış tekniği ve müşteri psikolojisini öğrenmek için bütün yaz sokak tezgahında takı sattım. bazen meraktan 1-2 şey bende yapıyordum denemek için zor modelleri . gayet güzel satılıyordu o ürünler.

D

dnturkey

Misafir
ben de bi fikir arıyodum bak bu güzel oldu : ) mum yapma işi.. araştıralım bakalım :D

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
dnturkey' Alıntı:
ben de bi fikir arıyodum bak bu güzel oldu : ) mum yapma işi.. araştıralım bakalım :D
el işleri ve butik ürünler her zaman iyi iş yapar. ama bizim halkımızda garip bir huy var yaptıları ürünlere değer biçemezler hep uçuk fiyatlar talep ederler. mesela ahşap kurslarında yapılan tepsiler yurt dışından çok talep almakta ama yapanlar bi dünya para istiyorlar. eğer yapçaksan aklında bulunsun nazar boncuğu desenli ürünler çok iyi satıyor. (yurt dışında)

D

dnturkey

Misafir
tr.st' Alıntı:
el işleri ve butik ürünler her zaman iyi iş yapar. ama bizim halkımızda garip bir huy var yaptıları ürünlere değer biçemezler hep uçuk fiyatlar talep ederler. mesela ahşap kurslarında yapılan tepsiler yurt dışından çok talep almakta ama yapanlar bi dünya para istiyorlar. eğer yapçaksan aklında bulunsun nazar boncuğu desenli ürünler çok iyi satıyor. (yurt dışında)

walla önce bi araştıralım bakalım. nedir ne değildir öğrenelim.

sen bildiklerini bi söylersen sevinirim..

parafin gerekli galiba.

ama nasıl ısıtacaz felan biraz anlat .)

bu arada parafin 190 C de alev alırmış fazla ısıtmamak lazım..

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mum işinden başka benim en çok merak ettim Cam yapımı ama sanıyorum evde hazırlanan bir tezgahta yapılamaz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5