İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müslüman arkadaşlık sitesi

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dini bütün biriyle izdivaç yapmak istiyorsanız bu site tam size göre...

Dini bütün bir eşle İslami kurallara uygun bir izdivaç yapmak isteyen, ancak uygun partneri bulamayan Müslüman bekarlar, artık çareyi çöpçatan sitelerinde arıyor. 100 bin üyesi olan ‘singlemuslim.com’ sitesi, bekar kadın-erkek Müslümanları sanal ortamda bir araya getiriyor.

İngiltere’de Adem Yunus isimli bir girişimci tarafından 7 yıl önce kurulan site, ilk zamanlar sadece İngiltere’de yaşayan Müslümanları buluşturuyordu. Zamanla Suudi Arabistan, Mısır, İran, Irak, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İsrail ve ABD gibi birçok ülkeden dindar üyelere sahip oldu.

HEDİYESİ UMRE ZİYARETİ
Ancak, bu çöpçatan sitesinin hedef kitlesi sadece flört etmek isteyen bekar kadın ve erkek Müslümanlar değil. Site, İslam geleneklerine göre evlenmek niyetinde olanlara hizmet veriyor.

Siteye üye olanlar arasında, kız kardeşini görücü usulü evlendirmek isteyen ağabeylerden, yoğun iş temposu nedeniyle evlenemeyen Müslüman kadınlarına kadar geniş bir yelpaze var.

Site aracılığıyla tanışıp evlenen ya da evlenmeye hazırlanan çiftler, hikayelerini diğer üyelerle paylaşıyor. Bu hikayeler arasından seçilen çiftlere ‘singlemuslim.com’ tarafından umre ziyareti hediye ediliyor.

Site sloganı ise ‘Hep hatırla, Allah en iyisini bilir’...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ilgiinnçç :D çok beğendim , çok büyük bir boşluğu dolduracağına ve doldurduğunada eminim, aslında türkiye ye gerekli böyle siteler, bizde yok :(

veliAhd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumum Ağır kaçmazsa Milleti kandırmaktan başka birşeyi olmayan para kazanma uğruna dini alet etmişler, kısacası soytarılık başka bir şey değil.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
veliahd katılıyorum
aşkın, arkadaşlığın, sevginin dili dini ırkı olmaz:)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
nazar değmesin

nasıl tanıştınız:D
ben eşimle internette tanışmıştım ve evlendik
4 yıldır çok mutluyuz :D

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
chat yaparken tanıştık

o hayatında ilk defa mirc de zurna kanalına girmişti
benden sonra bidahada girmedi :D

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdi biz diyoruz ki,
"Görücü usülü kızmı alınır?"
E zamanında almışlar..

Niye internetten olmasın?
Yandaşı mıyım? hayır.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Şimdi biz diyoruz ki,
"Görücü usülü kızmı alınır?"
E zamanında almışlar..

Niye internetten olmasın?
Yandaşı mıyım? hayır.

görücü usulü evlenen insanlar düğünden önce birbirlerini en fazla 1 yada 2 defa görüyorlar. Nerde nasıl tanıştığının ne önemi var anlaştıktan sonra. İstediğin kadar yüzyüze görüş konuş :)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tüm evliliklerde malesef bu riski almak zorundadır insan..15 yıldır tanıdığın biriylede evlensen, ev hayatındaki farklılıkları görebiliyorsun..
Kızın babasına karşı tavrını,erkeğin ise annesine karşı tavrını inceleyerek evlilik hayatını az buçuk tahmin edebilirsiniz kanımca..
Ben böyle gözlemledim acizane.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bekarlar sıraya geçsin :D

internetten eşinizi nasıl bulursunuz konulu bir konferans düzenleyeceğim

şaka bir yana ister internet olsun, ister görücü usulu, ister 10 sene flört edin. Hepsinin ortak bir noktası var. Aynı yastığa başkoymadan karşınızdaki insanı asla tanıyamazsınız. Aynı evde kalmadan huyunu bilemezsiniz (evlilik dışı birliktelikleri kesinlikle onaylamıyorum). Bu birazda kısmet işidir. Dediğim gibi 10 sene flört etseniz bile hiç ummadığınız özellikler evlendikten sonra çıkar.

Ama elinizden geldiğince evleneceğiniz insanı iyi tanımaya çalışın.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir de "habibimol.com" vardı bir aralar. Belki hala vardır.

Bunlar ilginç şeyler.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dombalak senin durumun farklı. evet bende yonja ile tanıştım ve güzel bir ilişkim var ve evlenirimde neden olmasın ama bu site tamamen artık olayı aşmış... dini bütün insanlarmış, abilerin kız kardeşlerine evlenecek adam bulmasıymış görücü usulü evlendirilmeymiş falan...

bunlar nasıl bir aptallık ya?
Allah aşkın söyleyin arkadaşlar İslam Dinine göre bile nasıl bir soytarılıktır bu ya?
Düşüncesizliğin önde gidenide denmez bu işe düşüncesizliğin önde depar atanı denir resmen.
Gerçek hayatta bile bu kadar çok zarar görürken insanlar yaptıkları işlerde acaba bunda ne olur...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5