İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden Aşırı Trafik?

H

Heryerdeyiz

Misafir
Merhabalar...

http://www.aspindir.com/Goster/910

Bir yıldır Bu sayfada bulunan asp toplist scriptini yani deliste2.0 diye bilinen scripti kullanıyorum...

Çalışmasında vs hiç bir sorun yok fakat aşırı derecede bandwidth tüketiyor yani bayağı bi trafik yaratıyormuş bu sorun neden kaynaklanıyor acaba ?

Ne yapmam lazım hazır elimdeki üye sitelerde gidecek ve sitenin kapalı olmasından dolayı sitelerindeki toplist kodu çirkin bir görüntü ortaya çıkartıyor doğrusu...

Acil Yardımlarınızı Fikirlerinizi Bekliyorum...

H

Heryerdeyiz

Misafir
Arkadaşım belki trafik sorunu onda olmayabilir ama script farklı deliste ama 3.2 versiyonu yazan kişide farklı yani mantık,tasarım vs felan bayağı bi farklı ...
+ ben bu site için yeni tasarım yaptım yani deliste 2.0 için hazır duruo :(

Nasıl çözerim bu trafik işini...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kullandıgın 88*31 logo boyutu büyüklüğüne bak ?? max 5kb olursa iyi olur..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
share host paketi ile toplist açmak mantıksızlık.
hiç bir host sitesi seni kabul etmez.
Aşırı cpu kullanırsın ve ram tüketir siten,
üstüne üstülük band tüketimin artar.
toplistin yeni versiyonunu yüklemen pek birşey degiştirmez.Bugun olmasa yarın kovarlar seni :eek: yada siteni kapatmanı isterler.
vps sunucu alarak geçici bir çözüm bulabilirsin.
Ama eninde sonunda oradanda kovulursun.Dedicadet sunucu alman gerek :eek:

H

Heryerdeyiz

Misafir
Şimdi yoktur dediklerine harfiyen katılıyorum fakat bu toplistde 55 tane kayıtlı site var yani yüzlerce site yok ve heryere yani her kesime hitap eden bir toplist değil ve bu sitelerden en fazlası günlük 2000+ tekil alıyor diğerlerinde aşırı bir hit yok neyse buraya kadar tamam az önce host sahibiyle görüştüğümde sorunun Trafik ile ilgili olmadığını yazılımdan kaynaklanan bir sorundan dolayı siteniz çalıştığında kasma yapıyor ve diğer çalışan aspleri düşürüyor dedi...
Yani sorun scriptte imiş dediklerine göre...

B

By_SCREAM

Misafir
arkadaşım bence sen cemalliste yikullan hakketen güsel bir script banner yönetimi bile war bayağ güsel ben inceledim kendi siteme onu kurdum ben memnunum

Z

zeynelkoc

Misafir
bu scriptin kodlaması olduğu gibi hata dolu sıfırlaması sorunlu 1 yıl kullandım bu scripti makinayı mahvediyor bw ye vereceğin para ile git adam gibi script al elmasgunes le konuşmanı tavsiye ederim adam gibi script için

H

Heryerdeyiz

Misafir
Arkadaşım cemallistede zaten delisteden yaratılmıştır...
Sadece bi kaç yeni özellik eklenmiş skin vs vs eklenmiştir...
Ama bu scriptte bir sorun var aslında gözle görülen yani hata felan vermiyo ama bizim bilmediğimiz galiba bi yerde yazılım sorunu var ve oda bi zaman sonra şişiyo veya şişiriyo :)

H

Heryerdeyiz

Misafir
Sıfırlanması host ve türkiye arasındaki saat farkından kaynaklanıo yani o konuda bi sorunumuz yok dediğiniz gibi yazılımda hata olabilir ama biz yeniden tasarladık yani eğer bu scripti çalıştıramaz isek onca emek boşa gitmiş olacak...
Fakat hatalarından yani yazılımdaki sorunlardan arındırabiliecek bi arkadaşımız varmı?
Veya bunu nasıl sağlarız...

H

Heryerdeyiz

Misafir
php ye çevirdiğimiz zaman otomatik olarak sorun ortadan kalkarmıki?

H

Heryerdeyiz

Misafir
Heryerdeyiz' Alıntı:
php ye çevirdiğimiz zaman otomatik olarak sorun ortadan kalkarmıki?
sitem şu anda hala kapalı :(
acaba bu kasma script çoğul hitleri vs saydığındanmı kaynaklanıyor...
Yoksa db nin mbd (access) olmasındanmı

B

besturk.net

Misafir
sitem şu anda hala kapalı
acaba bu kasma script çoğul hitleri vs saydığındanmı kaynaklanıyor...
Yoksa db nin mbd (access) olmasındanmı
Dostum bence o scriptten hemen kurtul zararın neresinden dönsen kârdır. Heryeri sorunlu o scriptin daha şimdi anlıyamıyacağım sorunlar çıkacak üye sayın ve ziyaretci sayın arttıkca. Mesela iki kişi aynı anda sitene girerse sayfa hata vercek. Ben çok çektim çok uğraştım Asp ile .mdb ile. ama şimdi php ve mysql i keşfettim asp ile boşa geçen yıllarıma yanıyorum...

H

Heryerdeyiz

Misafir
ya tammda kafama göre bi scirpt te yokki başka
ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5