İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Next için yeni uydu frekanslarına geçiş

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Arkadaşlar kendi anladığım ve uyguladığım kadarını anlatayım:

Bende next 7500 cı var.Öncelikle menüden manuel taramaya gelin frekansı 12731 olarak diğer ayarıda 3333 olarak ayarlayın.Buraya dikkat:Bu frekans türksatın frekansıdır.Bu frekansı seçtikten sonra mutlaka network aramayı açık yapmanız lazım yoksa hiçbişey bulamazsınız.Bunu yaptıktan sonra tp ara tuşuna basıyosunuz uydu otomatik olarak kanalları bulup kaydediyor.

Bir diğer ayar ise manuel yerine aynı frekansı girerek otomatik aramada yaptırabilirsiniz.Otomatik aramada 3333 numarasına gerek kalmaz.Yine network arama açık olması lazım.

Öneriler:Arama yaptırmadan önce türksat uydusundaki tüm kanalları silin.Tüm kanalları sildikten sonra asla hotbirdde bir kanal açmayın direk türksatta kanal arayın.Network aramayı açık yapmayı unutmayın.

Ve son not:Şuanlık atv, fox, ntv gibi onlarca kanal yeni uyduya geçmiş değil.Önerim kanal aramasını yarın öğleden sonra yapın.

Farkettiğim en yeni özellik kanal geçişleri acayip hızlanmış.

Yukarıda anlattığım ayarları yapamayanlar için genel ayar anlatımı:

Arama yapmak için girilmesi gereken frekans aşağıdadır. Bu frekansı girerek Network Arama açık şekilde taratırsanız tüm kanallarınız eklenir... Tek tek frekans eklemenize gerek yoktur.

12731 / 3333 / V

Mutlaka kanal araması yapmadan önce türksattaki tüm kanalları silmenizi öneririm.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fabrika ayarlarına döndüm, hiç bir kanal yok su an :) annem isyanlarda :D

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
valla hi ben beceremedim bir yere götrüm orada da adamlar kan ağlıyor 600 tane makne var adamların gözleri patlamak üzere vaz geçtim karıştıryorum belki olur :p

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu aralar uyducular baya para kaldırıcak. Aslında çok basit, hatta EAS Promo kanalında anlatımı bile var ama insanımız öğrenmeye yapmaya üşeniyor sanırım. Uyducu arkadaşlara kolay gelsin, bol kazançlar :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Çok basit aslında.Hiç yapmayan biri bile menüye girip manuel veya otomatik aramayı bulursa kolaylıkla yapabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5