İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nixcon.com.tr heked

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
U

uzaymerkezicom

Misafir
şiddeti şiddetle çözemezsin. eğitimi şiddeti yapanın anlayacağı düzeye getirmen lazım veya onun erişebileceği mesafede tutmalısın.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sitenin diğer bolumleri sağlam demekki destek bolumunde bir acık varmış neyse nixon a burdan gecmiş olsun diyelim boyle bir firmanın bu şekilde basitce heklenmesi gotu bir durum olsa gerek.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixconkh8.jpg

Uzucu hakketen , gecmis olsun umarim database'lerine zarar gelmemistir..

iyi calismalar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haftada 1 kere nixcon konusu açılması için nedense hep bir bahane oluyor amma şanslı adamlar :p

not: Baria, reklam kokusu var gibi bir şey söylemedim yanlış anlama :)

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada garip olaylar zinciri var , bu operasyonu yapan araplar sebebleride israilile nixconun calistiklarini sunucu sattiklarini beyan etmisler gibi , yani ozaman bu araplar nixconun israilden sunucu verdigine eminlerki boyle 1 operasyon yaptilar , garip hakketen yani burada sorulmasi gereken 2 soru var ;

1-Araplar Nixconun israil ile baglantisini nereden biliyor?
2-Turkiyede diger datamerkezleri dururken bu operasyon ozellikle Arap gruplar tarafindan neden Nixcona yapildi cunki bu haraket Turk insani tarafindan yapilsaydi nixconu sevmeyenler yapti diyebilirdik ama bu haraket uluslarasi bir ozellik tasidigi icin dikkat cekilmesi lazim lutfen gozlerinizi 4 acin sular kayniyor.

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende girdim duruyor kısa sürede hallederler adamlar güzel hizmet veriyor herkes memnun ne istiyorlar anlamış değilim nixcondan. Ama her geçen gün büyürler inş. Türkler kazansın...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Burada garip olaylar zinciri var , bu operasyonu yapan araplar sebebleride israilile nixconun calistiklarini sunucu sattiklarini beyan etmisler gibi , yani ozaman bu araplar nixconun israilden sunucu verdigine eminlerki boyle 1 operasyon yaptilar , garip hakketen yani burada sorulmasi gereken 2 soru var ;

1-Araplar Nixconun israil ile baglantisini nereden biliyor?
2-Turkiyede diger datamerkezleri dururken bu operasyon ozellikle Arap gruplar tarafindan neden Nixcona yapildi cunki bu haraket Turk insani tarafindan yapilsaydi nixconu sevmeyenler yapti diyebilirdik ama bu haraket uluslarasi bir ozellik tasidigi icin dikkat cekilmesi lazim lutfen gozlerinizi 4 acin sular kayniyor.
Nixconu karalamak isteyen kişiler bunu yapmış olamaz mı? Yani bilerek arap heker yazmış olamazlar mı kafa bulandırmak için.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ya bu nixcon hakkında konular baydı artık, 3 konudan biri nixcon.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
aynı grup benim reseller aldığım firmanın serverlarını eklemişti. gerçi o zaman israil falan yazmıyordu görüntüde. yine aynı şekilde destek panelinden girmişlerdi sisteme.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Objektif olarak bakarsak , 3.cu ihtimalda olagan belkide Turk 1 grup tarafinan yapildi ama dikkatleri israil'e cekmek ve kafa bulandirmak icin yapilmista olabilir , ama sahsi kanaatim bu konuda Turklere pek sans vermiyorum , bana yabanci 1 grup gibi geldi , elbette emin olamayiz sadece varsayim ayrica "@Tr.st" 'nin soyledigi dogru ise ayni grup ise demekki Turk olma ihtimalleri ortadan kalkiyor peki ozaman Arap'larin Nixcon ile alip veremedikleri nedir?

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon'dan Serdar bey ile görüştüm.

sadece destek sistemlerinin heklendiğini ( kayako ),
nixcon.com.tr hiç bir problem olmadığını ve bilgi çalımının vs olmadığını ,
sadece ticket sisteminde bulunan bir açıktan dolayı heklendiğini öğrendim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Nixcon'dan Serdar bey ile görüştüm.

sadece destek sistemlerinin heklendiğini ( kayako ),
nixcon.com.tr hiç bir problem olmadığını ve bilgi çalımının vs olmadığını ,
sadece ticket sisteminde bulunan bir açıktan dolayı heklendiğini öğrendim.
Sebebi hakkında bi açıklama var mı? Ve yapanların ülke bilgileri.
Ben türklerin yaptığını açıklayacaklar diye düşünüyorum.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ßence Açığı Buldular Girdiler Indexi Bastılar İşte.Aylar Önce Benim Sitemi de İranlılar hekleyip Bir Index Basmıştı.Fazla Önemi Olduğunu Sanmıyorum

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
her firmanın başına gelebilecek bir olay.Bence büyütüp forumlarda reklam yapmanın hiç gereği yok.Onun yerine o ticket sisteminde bir açık olduğunun kullanırken dikat edilmesi gerektiğinin vurgulanması tüm webmasteler için yararlı olacaktır..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon ticket sistemi olarak Kayako kullanıyor.Bu hazır bir sistem.Kendi yazdıkları bir sistem değil.Hazır sistemlerde de açık bulunması çok normal.Burdan aslında Kayako kullanan herkesin kendine bir ders çıkarması lazım.

İsrail konusuna gelince.Daha önce defalarca tartışılmıştı.

IP dağıtımından sorumlu uluslararası organizasyon RIPE'ın web sitesinde (ki kendilerinden sağlam kaynak yoktur) Nixcon IP'leri için Türkiye yazarken,sadece webhosting.info kayıtlarında bu IP'ler İsrail IP'si olarak görünüyor.

Bu arkadaşlar da galiba webhosting.info veya ona bağlantılı bir IP Whois sunucusu üzerinden İsrail IP'lerinin listesini aldılar.Ve içinde Nixcon'da göründü.Ve ona da saldırdılar.

Bence bu çok normal bir durum.Sonuçta burda Nixcon'un hiçbir hatası yok.Tüm hata Kayako firmasında.

Geçmiş olsun Nixcon..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5