İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Okuldan Atılabilirim(z)

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Her zamanki okul günüyken bir anda her zamanki gibi olmayan bir şey oldu.Birkaç gündür sınıf defterimiz kayıptı.Daha doğrusu birkaç sınıfın sınıf defteri kayıp...
Sınıf başkanları defterleri bıraktıklarını söylüyorlar.Kamera da defterleri bırakan kısmı göstermiyormuş.Yani kameranın ölü noktasıymış orası...
Adı lazım değil müdür yardımcısı saat 5 e kadar defter gelmezse süresiz okuldan uzaklaştırılacağımızı söylemiş.Miş diyorum çünkü başkanlara söylemiş.Ortalık karıştı.Ama bir gerçek varki saçmalık ve mallık hat safada ve biri eğer gidecekse idare gitsin...

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Öyle okuldan atmak kolay değil. Tüm sınıfın okuldan atıldığı nerde görülmüş. Müdürünüz defterlerin geri gelmesi için böyle birşey söylemiş. Fakat disiplin yönetmeliğini okumak lazım. Yaptırımı nedir tam olarak bilmiyorum. Fakat okuldan atılma gibi bir cezası olamaz. Bu durumda ilk sorumlular sınıf başkanlarıdır. O defterler onların sorumluluğundadır. Fakat mutlaka bilen gören vardır. Bence iyice bir araştırın. Bu hiç hoş birşey değil. Bu serseriliği yapan kimse ( Eğerki gerçekten biri aldıysa ) onun okumaya niyeti yoktur zaten. Pek hayırlı bir evlatta değilmiş.

wade06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
En fazla soruşturma açılabilir . Ama hepinizi birden atamaz ....

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Oooo, inanır mısın, sınıfta haylaz biri vardı en az 50 defa okuldan atılcaksın dediler de çocuk 7 yıldır okulda hala :D

egalix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
korkma bişey olmaz en fazla kınama yersin onu da sene sonunda sildirirsin

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
sınıf defterinin kaybolması cezası kelimesinde ilk sayfadayız.
okuldan atılabiliriz kelimesinde ilk sayfada, üst sıralarda yer alıyoruz.

Okuldan atılacağınızı sanmıyorum. Birçok sınıf için aynı sorun mevcut ise yönetim bu konuda birşey yapamıyorsa bu onların ayıbıdır. Aynı anda bir elin parmaklarını geçecek sayıda öğrenciye ceza verildiği takdirde milli eğitim bakanlığının konuya el atabileceğini sanıyorum. bunun korkusu yönetime bunu yapma cesaretini göstermeleri konusunda birkez daha düşünmeye davet etmekten başka birşey değildir. Sınıf başkanları ve yardımcı başkanlar haftalık olarak uzaklaştırma alırlar veya sınıfça kınama cezası alırsınız. Fazla büyüyeceğini sanmıyorum.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Kınama ne ki? Seni kınıyoruz mu diyorlar :)

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Siciline işliyorlar diye biliyorum. İlerde senin açından sıkıntı ne denli yaratır bilemem. Ama şöyle düşünebilirsin. Sen bir suça bulaştın önünde adam kestiler ve senin sicileni onu işliyorlar falan gibi. Nasıl anlatim ki?

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Gözünüzü korkutmaya çalışmış... salla :D

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
:deli hiç güleceğim yoktu uzaya gönderiyoz deseler inanırsın
kolaymı öyle okuldan atmak :DD

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Sayenizde biraz rahatladım sağolun :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5