İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Page rank 'ın tersi

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizce page rank'ın tersi bir mantık var mı?
yani her bir sayfa için pr değeri tutulurken gizli başka bir değer tutuluyor olabilir mi?

sıcak-soğuk
beyaz-siyah
uzun-kısa

herşey tersiyle var.
acaba diyorum sayfalara eksi değer katan özellikler var mı? ve bu eksi değeri tutan ve negatif pr değeri diye birşey olabilir mi?

G

Gizem

Misafir
Google nin kullanmakta olduğu değerler aynen dediğin gibi.
+Pr sayfa kalitesini ölçüyor, - Pr ise spam yaptıkça,siten sürekli kapanıp açıldıkça artıyor ve sayfan gerilere düşüyor...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim dediğim PR değerinin (artı olanın) düşmesi değil.
kimseye söylenmeyen ve Page lerin eksi olan değerleri var diye düşünüyorum.

Bu değerler + değerini düşürmüyor (kanımca)
ve bu - değerler belli bir yere ulaşınca (+pr değerini geçince) sizin pr değeriniz sıfır olmasa bile sandbox'a giriyorsunuz.

G

Gizem

Misafir
Tabiki düşürmüyor.Aynı şeyi diyoruz.
PR5 olupta geride kalan siteler mesela.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
-pr diye birşey yoktur, pr değeri ya vardır ya yoktur, buda site kalitesi ile alakası yoktur popülerite ile alakası vardır.

G

Gizem

Misafir
-pr diye birşey yoktur, pr değeri ya vardır ya yoktur, buda site kalitesi ile alakası yoktur popülerite ile alakası vardır.

Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsunuz ?
Google spam yapan siteleri nasıl geriye düşürüyor sanıyorsunuz ?
kendi içinde , gizli olarak tasarlamış olduğu bir sistem sayesinde pr değeri yüksek olmasına karşın bazı siteleri gerilere düşürüyor.

Sanıldığı gibi sadece sandbox değil.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
duplicate content yani kopya içerik olumsuz etkenlerden biri değil mi ?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şimdi ben bir site açtım ve hiçbir siteye kayıt etmedim, backlink almadım vs. sadece google manuel bir kayıt yaptım indexlemesi içinde bir script yazıp google botlarına ping atıyorum gizem, ama pr değerim 0...
Site içeriğinde herhangi bir kopya içerik yok, html kodlaması doğru, spam ve spam olabilecek herhangi birşey yok, seninse spam yaptığın bir siten var ve pr değeri 5 olmuş şimdi google seni ödüllendiriyormu sanıyorsun?
Herneyse kafadan sıkma şeyleri anlatmayın millete, sonra bunlar düşünceye dönüşüyor herkes yalan yanlış şeyleri anlatıp duruyor birbirine.

http://www.google.com/technology/

G

Gizem

Misafir
Şimdi ben bir site açtım ve hiçbir siteye kayıt etmedim, backlink almadım vs. sadece google manuel bir kayıt yaptım indexlemesi içinde bir script yazıp google botlarına ping atıyorum gizem, ama pr değerim 0...
Site içeriğinde herhangi bir kopya içerik yok, html kodlaması doğru, spam ve spam olabilecek herhangi birşey yok, seninse spam yaptığın bir siten var ve pr değeri 5 olmuş şimdi google seni ödüllendiriyormu sanıyorsun?
Herneyse kafadan sıkma şeyleri anlatmayın millete, sonra bunlar düşünceye dönüşüyor herkes yalan yanlış şeyleri anlatıp duruyor birbirine.

http://www.google.com/technology/

Kafadan sıkma değil.PageRank ın ne olduğunu hepimiz biliyoruz.Popularite nin aksine sitende yaptığın yanlışları da google görüyor ve kimseye açıklamadığı değerler veriyor sitene.Sen sitende spam yaptıkça,kopya içerik bulundurdukça gerilere düşüyorsun ama PR değerin 5,6 ... buna örnek gösterilebilecek çok site var.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar Tabiki Google ın Kendi Gizli Dosyasında Her Site için iyi-Kötü Bilgileri var. o Botların Sadece indexlemek için mi Girdiğini Düşünüyorsunuz ?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sitenizin linkini mümkün olduğu kadar farklı sitelerde geçirin pr değeriniz artar merak etmeyin. Ayrıca içerik sayısının fazlalığına görede doğru ortantıda PR artabiliyor. Çok içeriğiniz olunca page strength artıyor ve buna bağlı olarakta PR değerinizde artıyor.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence backlink veya ziyaretçi satısının çok büyük espirisi yok. eğer alıntı içerik değilde kendi meeğinizle hazırladığınız bir içerik var ise mutlaka google onun hakkını veriyor..

Geri kalanlar bence sadece forumlarda webmasterleri oyalamak için ortaya atılan laflar gibi geliyor.

Saygılarımla,

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güvenilir site, bilinmeyen bölge, güvensiz site gibi ifadeler var, .edu .gov .mil vs. linklerinin değerli kabul edilmesinin, w-arez hek illegal vs. nin değersiz kabul edilmesinin altında yatan önermeler. Bunu da yine link aldığınız ve link verdiğiniz yerler belirliyor.

Şu özgün içeriğe de çok fazla takılınıyor kanımca, bot'un içeriğin kalitesini yorumlama imkanı yok anca kopya olup olmadığını belli ölçüde tespit edebilir o da -1 & 0 gibi bir değer olur -1 & +1 gibi değil, o +1'i backlinkler belirler, onun dışında içerik alınan linklere göre anlam kazanır, devlet siteleri bir sayfaya link veriyorsa onun içeriğinin kaliteli olduğunu varsayabilirken, başka hiçbiryerde bulunmayan ama sadece toplistlerden link alan bir içeriğin + bir değer ifade etmeyeceği gibi. Zira saçma sapan bir paragraf yazsanız da benzersiz bir içerik olur öte yandan bu onun kaliteli olduğunu göstermez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5