İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo İpucu Paravan Blog Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

lMarjinal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar yeni bir yazıma daha hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere paravan blog nedir ? Nasıl Kullanılır ? gibi soruları yanıtlayacağım. Bu yanıtlamaları maddeler halinde vereceğim ve paravan blog açarken neler yapıp neler yapmamanızı ve bir kaç da ipucu vereceğim. Giriş bölümü yazmayı sevmiyorum o yüzden hemen gelişme bölümüne geçelim

Paravan Blog Nedir ?
Site sahipleri belirlediği anahtar kelime de yükselmek ister. Yükselmek için de backlink alması gerekiyor, sosyal medya sitelerini doğru ve etkili bir şekilde kullanması gerekiyor, imleme yapar, forumlarda tanıtım yaparak belirlemiş olduğu bir anahtar kelimede yükselmeyi amaçlar ve etkili de olur benim olduğum gibi. Bu yana kadara paravan blog nedir, nasıl kullanıldığını bilmiyordum. Şu aralar seo ile çok uğraşıyorum ve gün geçtikçe de yeni şeyler öğreniyorum. Şimdi sorumuzun cevabına gelelim. Anahtar kelime de yükselme işleminin en kalitelisini ve en kalıcısı olan işlemi anlatacağım. Paravan blog sitenize benzer içerikte siteler kurarak sitenize kaliteli ve kalıcı bir backlink verme çalışmasıdır. Bu link verme işlemini bir sonraki sorularda cevap vereceğim.

Paravan Blog Nasıl Kullanılır ?
Paravan blog için kendinizi siteler açmanız gerekmektedir. Şimdi bir sürü ücretli alan adı alayım ? diye aklınızda soru işareti oluşmuş olabilir. Bu soru işaretini yok etmek için de benim kendi arşivimde olan paravan blog açmaya müsait siteleri isteyenlere verebilirim. Zaten biraz google de arama yaparak ta bu sitelere erişmeniz mümkündür. Şimdi paravan blog açma vakti geldi. Ben paravan blog açarken sektöre göre açmanızı önermekteyim. Örnek verirsek bir oyun siteniz var ve buna paravan blog açacaksınız. Açmadan önce bir düşünmenizi isterim, nasıl açarsam olur, açtıktan sonra ne yapacağım gibi soruları kendinize sorun. Oyun siteleri için paravan blog açacak kişilere tavsiyem. Eğer kardeşiniz varsa ona bir site açarmış gibi site açın. Sitenin ismini de kardeşinizin adını koyun. Siteyi kardeşinizin adıyla açtıktan sonra da güzel ve basit tema koyun ve yazı girmeye başlayın. Yazı girerken de kardeşinize tanışın. Mesela bugün ne yaptın okulda, günün nasıl geçti gibi sorular sorun ve verdiği cevabı da sitede yayınlayın. Bu işlemi 3-4 gün de bir tekrarlayın ve hiç bir link almadan sitede 3-4 yazı paylaşın. Daha sonra da kardeşinizi sitenizde oyun oynatın ve oyun hakkında düşüncelerini öğrenin. Onu da sitenizde yayınlayın ama bu yazı yayınlama işlemi biraz farklı olacak. Bunu yayınlarken şöyle deyin mesela
Kod:
Bugün canım sıkılmıştı. Bende internette oyun oynamak istedim. Google de oyun ararken bir siteye rastladım ve siteyi çok sevdim. Oynadığım oyun ise http://www.oyunsitenneyse.com/oyunadi.html buydu. Bu oyunu çok sevdim. Kimsenin kıramadığı rekoru ben kırdım hahah :D

Tarzında yazıyı yazabilirsiniz. Ha bu arada yazıları yazarken de imla kurullarına takılmayın. Doğal olmanız yalzım. Ne olsa küçük kardeşiniz imla kurullarına dikkat etmeyecek. Siz onun yerine yazı yayınlıyorsunuz. Yazı yazarken de kelime sayısına takılmayan. Paravan bloglarda en önemli husus doğallık ve özgünlüktür. Link alırken de çapa metin kullanmayın, unutmayın kardeşiniz ne bilsin öyle çapa metin girmeyi. Oynadığı oyunun URL’ sini girip geçer. Bu tür sitelerde kendinizi kardeşinizin yerine koyun.

Paravan blogda linklendirme işlemi de değişiktir. 2 tür linkleme işlemi vardır. Bunlar doğrudan link verme ve örümcek ağı linkeleme. Şimdi bunları da teker inceleyelim.

Doğrudan Link Verme
Doğrudan link verme işlemini yaparken. Hemen siteyi açar açmaz kaynak diye yazının sonunda belirtmeyin. Google botları anlayacaktır paravan blog olduğunu. Bu işlemin en güçlü etkisi oyun sitesinde de söylemiş olduğum gibi 3-4 adet özgün yazı yazın daha sonraki yazınızda bir adet backlink alın ondan sonra da 2-3 özgün yazi ve 1 linkli yazı paylaşın ve bu işlemi devam ettirin.

Örümcek Ağı Linkeleme
Bu işlem zor demiyeceğim ama emek isteyen bir çalışmadır ve çok etkili olduğunun kanısındayım. Bu işlem de şöyle yapılmaktadır.
1. paravan blog sitemizde özgün yazı yazdık ve ana sitemize oradan link veriyoruz. 2. paravan blog sitemizde yine özgün bir yazı yazıyorum ama bu kez 1. paravan blog sitesine link veriyoruz ve böyle devam ediyor. Aşağıdaki resimden daha da iyi anlayacaksınızdır.

paravan-blog-kurumsal-seo-backlink-agi.jpg

Buradaki ücretli paravana takılmayın. Siz kendiniz belirleyin o siteleri ve resimdeki gibi link alımı yapabilirsiniz. Kendinize göre bir ağ yapabilirsiniz. Benim dediğim en kolay diye öyle yazmak istedim. Siz yazının son cümlesini okurken ben de yazıyı bitiriyorum.

Kaynak : http://www.beratbozkurt.com/paravan-blog-nedir-nasil-kullanilir.html

Black+

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web spam uzak durmak gerekir. Özellikle blogları yuvarlak bağlantılamak çok yüksek risk oluşturuyor. Ana site dahil hepsine spam gönderiliyor. Eskiden elle inceleniyordu artık otomatik olarak birkaç ayda bir sitelere ceza gönderiliyor.

Bu tarz geçici çözümlerden uzak durulması gerekir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi