İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Photoshopta Türkçe Karakter Sorunu

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,
Photoshopta türkçe karakterleri çıkartamıyorum. Bende PhotoshopCS v.8.0 var... Ve Arial dahil hiçbir fontta Türkçe karakter çıkartamıyorum :(
Ne yapabileceğim konusunda yardım edebilirseniz çok memnun olurum :(
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bilgisayarın dil çubuğunu ingilizce yapmış olabilirsin. sol alt+ sol shift ile tekrar türkçe yapabilirsin.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
windows klasöründe fonts klasöründeki fontların (arial dahil) türkçe olduğundan emin ol

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar ama dil çubuğu türkçede :(
Fonts klasörüne bakmadım gerçi ama word, excellde türkçe kullanımı hiç yaşamamamaktayım :(
Photoshopta dil ayarı gibi birşey varmı? Yani PhotoshopCS ile Türkçe destekli PhotoshopCs arasındaki fark ne. O farkı nasıl kurarım :(

BordoMavi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dediğin olay photoshop cs nin crackli bi sürümünde mevcut hata veriyor bendede vardı. text dosyasına yazıyı yazıp ordan kopyalayıp photshopa ayıordum problem çıkarmıyordu. bu yöntemi denersen olur ama tavsiyem cs2 veya cs3 kur hiç sıkıntı yaşama.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu dediğin olay photoshop cs nin crackli bi sürümünde mevcut hata veriyor bendede vardı. text dosyasına yazıyı yazıp ordan kopyalayıp photshopa ayıordum problem çıkarmıyordu. bu yöntemi denersen olur ama tavsiyem cs2 veya cs3 kur hiç sıkıntı yaşama.

bahsettiğiniz olay photoshopun bir versiyonundaki BUG tı ama hangi versiyonu olduğunu hatırlayamıyorum şimdi. Arkadaşta bu BUG lı versiyonu kullanıyor olabilir.

ercan412

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yazmak istiyorsan not defterine yaz, oradan kopyala ps ye yapıştır %100 çözüm yolu bu :)

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar... Notepada yazıp Photoshopa kopyalama işi şimdilik beni rahatsız etmedi :) Gayette işe yaradı. Tekrar teşekkürler ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5