İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP Yazılımcı Aranıyor

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PHP Yazılım Geliştirici
Junior bir arkadaşa ihtiyaç var. 1 sene kadar PHP ve MySQL tabanlı web uygulamaları geliştirmiş olması ve düzgün algoritma yazabilme yeteneği tercih nedenidir. İyi derecede ingilizce ve buna bağlı kodlarda comment yazıp, temiz kodlama yapabilmesi gereklidir.

Böyle değil;

PHP:
<?PHP
?>
<body>
<table><tr><td>
Koyun Sayısı: <?=$koyun;?></td></tr></table></body>

Böyle yazan.

PHP:
<?PHP
echo '<body>
<table><tr><td>
Koyun Sayısı:'.$koyun.'></td></tr></table></body>';
?>

If,else,while,for gibi döngüleri satır başından değil tab'la içerden başlatarak temiz teslim yapabilmesi şarttır.

Örnek
PHP:
for ($i=1; $i<=10; $i++) {

for ($j=1; $j<=10; $j++) {

if ($i == '4' AND $j == '6') {
           echo 'Koordinat bulundu';
           }

}

}

Ek olarak template mantığını bilen (html-php ayrı tutularak kod yazılacak) birisi olursa çok iyi olur.

Çok hızlı ve esnek saatlerde proje geliştirilmesine gerek olacaktır.

Başvurmak için aşağıdaki 2 sorudan birinin kodunu yazıp, kendinizden bahseden kısa bir yazıyı ve aylık talep ettiğiniz ücreti [email protected] adresine yollayın. Junior bir arkadaş gerektiğinden çok tecrübeli arkadaşların isteyeceği ücret kafamızda olmayabilir.

Soru 1
-------
1'den 50'ye kadar numaralandırılmış lambalar var. Lambaların hepsi başlangıçta kapalı. Sayı olarak 1'den başlayıp her numaranın katlarını kapalıysa açıyoruz, açıksa kapatıyoruz. Yani ilk sayı 1, 1 ve 1'in katlarını (1,2,3,4,5.....) kapalıysa açıyoruz, açıksa kapatıyoruz. Daha sonraki sayı 2. 2 ve 2'nin katlarını (2,4,6,8,10.....) kapalıysa açıyoruz, açıksa kapatıyoruz. Daha sonra (3,6,9..) ve en son 50'ye kadar bu işlem tekrar edildiğinde açık olan lambaları ekrana bastıran programı yazınız. Her adımı tekrarlamanıza gerek yoktur, sadece bu işlemin sonunda kim açık onu ekrana bastırmanız yeterlidir. Bu soru tercih nedenidir.

Soru 2
-------
index.tpl (HTML) dosyasında değişken bir alan tanımlayın. index.php dosyası sayfaya giren kişinin adresini bu dinamik alanda bastırsın. HTML ve PHP kodları iki ayrı dosyada yer alacaktır. Yaptığınız işlemi genel bir fonksiyon altına toplayıp, comment ile açıklayınız.

N

necro

Misafir
Konuyu kilitle yoksa cevapları buraya yazan ( ben:) ) bir adam olabilir. güzel sorular.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hiç başvuru alamadım. İşsizlik yok galiba ülkede, ne güzel herkesin işi var :) Ceviz'e üyeliği filan olan varsa yollarsa sevinirim oraya da.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Hiç başvuru alamadım. İşsizlik yok galiba ülkede, ne güzel herkesin işi var :) Ceviz'e üyeliği filan olan varsa yollarsa sevinirim oraya da.

Basvuracaktim ama, senin istedigin gibi yazmiyorum ben PHP yi.
Ben su sekilde yaziyorum:
(kucuk php yada hic php koymuyorum bazen, sen buyuk PHP istemissin)

Asagidaki kodu da:
<?PHP
?>
<body>
<table><tr><td>
Koyun Sayısı: <?=$koyun;?></td></tr></table></body>

bu sekilde yaziyorum, en basa hic PHP yazmiyorum...

<body>
<table><tr><td>
Koyun Sayısı: <? echo $koyun;?></td></tr></table></body>

Kriterlere uyan birisi cikmadi ki basvuru olmadi diye dusunuyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Örnek olarak verdim ben sadece bizim yaptığımız sistemlerde HTML ve PHP kodları genelde iç içe geçmiyor, <?=$degisken;?> olayı o yüzden istemiyorum. Mevcut sistemlerde bir sürü değişiklik gerektirecektir. Yazan arkadaşın ona alışmış olmaması işime gelir dedi.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yazarız sen paradan bahset deyip, ondan sonra şunu biliyor musun yok, bunu biliyor musun yok, ondan haberin var mı yok, cevaplarını alıp msn listemde bir çok kişi ile muhattap olmak istemiyorum. Bu yüzden soru sordum, zaten 1 sene uğraşan birisinin çok rahatlıkla 1-2 dakikada yapabileceği birşey sordum.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Angelo sorulardan önce çalışma şartlarını yazmamışsın, işyeri nerde nasıl çalışmayı düşünüyorsunuz vs vs. Ben konuyu ilk okuyan kişiyim belkide ama bunlar göremeyince sorulara kadar okumadım :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Çalışma evden veya bilgisayar olan herhangi istediğiniz bir yerden. Tele-konferans ile görüşme yapılacak toplantı veya yüzyüze gerektiğinde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5