İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PKK gazetesini kuran, KanalTürk'lü çıktı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İlgili haber;

Kanaltürk televizyonunun sahibi Tuncay Özkan'ın sağ kolu Merdan Yanardağ, bölücü terör örgütü PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in kurucularından olduğu ortaya çıktı.

Çağlayan'daki Cumhuriyet mitinginde kürsüde yer alarak Özkan'a destek veren Yanardağ, uzun süre de PKK yanlısı söz konusu gazetede yazı işleri müdürlüğü yaptı. Özgür Gündem'de 8 Aralık 1992'ye kadar yaklaşık bir yıl yazı işleri müdürlüğü yapan Yanardağ, Şükrü Gülmüş'ün Genel Yayın Yönetmeni olmasından sonra bu görevini Yaşar Uzunlar'a bıraktı.

Kanaltürk televizyonunun yayın kurulu üyesi de olan Yanardağ, söz konusu televizyonda 5. Boyut adıyla haber analiz içerikli bir program da yapıyor. Ulusalcı çizgideki televizyonunda ulusalcı bir üslup kullanan Yanardağ, Çağlayan'daki miting meydanın Özkan'ı yalnız bırakmadı. Özgür Gündem gazetesinde çalışmasının bugün kü çizgisi ile çelişip çelişmediğini sorduğumuz Yanardağ kendini şöyle savundu:

"Ben dünya görüşü olarak her zaman belli bir çizgiye sahiptim ve o çizgide benim açıdam herhangi bir değişiklik yok. Şu andaki söylemim anti-emperyalist bir söyledir. Bu ülkenin bu toplumun hakkını ve hukukunu emperyalistlere karşı savunmaktır. Orada bir yıl çalıştım sonra ayrıldım."

Özgür Gündem gazetesi bölücü terör örgütü PKK'nın yayın organı olarak tanındı. Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ı bir parti lideri gibi lanse eden söz konusu gazete, haberlerinde Silahlı Kuvvetler'e ve polise yönelik suçlamalarda bulunuyordu.

Yanardağ, gazeteciliğe 1985 yılında adım attı. Çeşitli yayın organlarında muhabir, editör, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görev yapan Yanardağ, İşçi Partisi'nin yayın organı Aydınlık'ta da görev aldı. Bölücü örgüte ait Özgür Gündem gazetesinde 8 Aralık 1992 yılına kadar Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeş duşmanımda olsa kaynak göster. araştıralım. Haberi incelemeden atlamamak prensibim

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haber kaynağı nedir acaba, hiç inandırıcı gelmedi bana, hatta imkansız gibi

Öyle bir haber kanalının sahibinin pkk'lı olması...

umarım haber zaman.com.tr 'den falan değildir.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tuncay Özkan kanalım chp'nin emrindedir demişti o acıklamayı aradım da bulamadım :)

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tahmin etmek pek zor olmadı zaman.com.tr 'nin yazdığının
Nedense inanmıyorum bu kunularda zamana..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sponsored by fethullah media and associates.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çağlayan'daki Cumhuriyet mitinginde kürsüde yer alarak Özkan'a destek veren Yanardağ, uzun süre de PKK yanlısı söz konusu gazetede yazı işleri müdürlüğü yaptı.

Habere karıştırdıkları olaya bak, haberin amacı bu kadar belli edilir. Geçen de biri Fethullah'ın önünde el pençe divan röportaj yapıyordu şimdi laf atıyor diye komik bir haber paste'lemişti. Şimdi biri de bakın Fettullah Papa'yla öpüşüyor, hayran hayran bakıyor falan diye bu haber kadar saçma bir haber paste'ler dine saldırı, bizim yurdun sahibine böyle diyemezsin :( falan diye feryat edersiniz.

Bel altından saldırı yemek istemiyorsan, bel altından saldırı yapmamak lazımmış.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tuncay ÖZKAN : araştırıyım dedim.

www.kanalturk.com adresine girerek yazılarından birine bir göz atıyım dedim. Yalnız yazıdan çok sitenin alt kısmındaki not dikkatimi çekti.

UYARI : Değerli üyelerimiz, Fethullahçı örgütler özellikle hakaret içeren ve provokasyona dönük yorumlar göndermektedir. Lütfen bunları bilgilenmek için okuyunuz suç oluşturabilecek hakaret ve provokasyonlardan kaçınınız.
Savcılıktan istendiği takdirde bilgileriniz verilecektir.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Kanaltürk veya Kanalturk.com.tr sorumlu tutulamaz.

Anlamadığım şu . Adamı topa tutarsak . Fethullahçı olarak adlandırılacağız. Haklısınız kardeşim dersek. Teşekkür vb. gibi ödüller alacağız galiba =).

Basit bir araştırma. Kanal onun veya değil ama kendisinin ne olduğu 3-5 belli.

Link : http://www.kanalturk.com.tr/yazar.php?yazarlar_id=643

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu saptırmayın, Zaman Gazetesi yalan haber mi yapmış? Kaynak sormuşsunuz, kaynak belirtilmiş. Zaman Gazetesi, bu ülkede doğru ve kaliteli habercilik yapan ve tiraj olarak ilk 3 sırada yer alan bir gazetedir. Konuyu Fethullah Gülen'e bağlamak terbiyesizlik ve saygısızlıktır. Fethullah Gülen, dini bir cemaatin başındaki kişidir (her ne kadar kendisini baş olarak görmediğini defalarca belirtse de...). Bu kişiye gönül verenler vardır ve yukarıdaki mesajlarda olduğu şekilde aşağılamak kesinlikle kabul edilemez.

Konuya dönecek olursak, Zaman Gazetesi elindeki delillere dayanarak böyle bir haber yapmış. Ne demiş gazete?
Yanardağ, gazeteciliğe 1985 yılında adım attı. Çeşitli yayın organlarında muhabir, editör, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görev yapan Yanardağ, İşçi Partisi'nin yayın organı Aydınlık'ta da görev aldı. Bölücü örgüte ait Özgür Gündem gazetesinde 8 Aralık 1992 yılına kadar Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı.

Zaman Gazetesi'nin bu haberini eleştirmeniz için, bu iddiayı çürütmeniz gerekir. Mantıklı olarak düşündüğümüzde, bu gazete böyle bir şey yoksa neden yalan haber yazsın? Eğer Merdan Yanardağ, haberde geçen gazetede çalışmadıysa bunu ispatlar ve talep ederse tekzip yayınlanır. Ayrıca mahkemeye başvurma hakkı da vardır.

Böyle bir olayı sırf Zaman Gazetesi yazdı diye saldırmak, olayı başka boyutlara çekmek insafsızlıktır, ayıptır! Lütfen olaya haber boyutuyla bakalım, insanların değer verdiği kişilere, alakasız bir şekilde dokundurmalar yapmayalım.

Saygılarımla.
Kerem

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Zaman gibi bir sitenin yada haber7 ( vs türevleri ) bu konudaki haberini pek inandırıcı bulmuyorum. Karşılıklı olarak birbilerini suçluyorlar çünkü..

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@mmmm, inandırıcı bulmaman tamamen senin kuruntundur arkadaşım. Gazete, bir iddia atmış ortaya, durup dururken "bu gazetede bu tarihe kadar bu görevde yer aldı" der mi? Tekrar söylüyorum, itiraz gelmediği ve ispatlanmadığı sürece bu haber doğrudur ve geçerlidir. Olayı başka yönlere çekmeye çalışmayın, farklı düşüncelerinizi bu haberi yorumlamak için kullanmayın. Lütfen...

Saygılarımla.
Kerem

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
legalpara istiyoran bendede geçmişte posta ve cumhuriyet gazetelerinin attığı bir çok legalpara var hükümet hakkında burada yayınlamayayım zaten bunun tartışılması gereken alan burası değil bir webmaster forumunda...Pkk lı bir insanın o kanalda çalışacağına da inanmıyorum ben.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bahsi geçen kanal ve sahibine de yakında daha ne kirli çamaşırları cıkacak fazla ayakta kalacak potansiyeli de yok bir partinin çanakcısı...

Adındaki TÜRK de o kanala hiççç yakışmıyor ....
Ülkem deki birçok değersiz ünlü gibi bunun da kimden güç aldığı çıktı ortaya.. Pislik pkk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5