İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Premium hesap nasil personal hesaba indirilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada Premium ve Business hesaplarin Personal (kisisel) hesaba donustureceginiz anlatiliyor.

Amac: Premium hesaplardan 2.9% civarinda komisyon paypal tarafindan kesilir. Hesabinizi Personal yaparsaniz, kesinti olmaz.

Yan etkileri:
1. Paypal hesabiniz ile kredi karti kabul edemezsiniz.
2. Paypalin hotline musteri servisine 7 gun kesintisiz ulasamazsiniz. (Zaten ulasilmiyor)
3. Paypalin satici guvenligi programindan yoksun kalirsiniz. (Eger USA, Canada yada UK de degilseniz,zaten isinize yaramiyor.)
4. Sitenizde Paypal alisveris butonlarini kullanamazsiniz.
5. Paypal ATM kartinizdan para cekemezsiniz. (Zaten bir ise yaramiyor, bankalar ABD de bile 2-3% ATM kullanma parasi cekiyor)

Yapilacaklar

1. Paypal hesabiniza girin.
2. Sag ust kosedeki, "Help"'e tiklayin.
my.php

3. Acilan sayfada search kutucuguna, "downgrade" yazip, enterlayin.
paypal2gw4.jpg

4. Search Results kisminda 3 tane link karsiniza cikacak. 2. sini yani " Can I downgrade my account" linkini tiklayin.
paypal3tv3.jpg

5. Yeni acilan sayfada, paypal bize premium hesabin guzelliklerini anlatiyor. Bak bunlari kaybedecen diye uyariyor. Yukaridaki yan etkileri kisminda aciklamistim. Paypal biz bu numaralari yemeyiz diyerekten, "If you would still like to downgrade to a Personal account, click here." daki "click here" a tikliyoruz.
paypal4zo4.jpg

6. Karsimiza iki tane uzun listenin oldugu bir sayfa cikiyor. Soldaki listeden "My Account profile"' i secin.
paypal5uv5.jpg

7. Sagdaki liste otomatik yenilenecek. Buradan "Downgrade Account"i seciyoruz. Asagidaki resimde bunu goremezsiniz, cunku benim hesabim zaten personal. Sizinkisi premium oldugu icin, "Downgrade Account" opsiyonu gozukecek.
paypal6dn7.jpg

8. Bu iki listenin hemen altinda "3 - Summarize your question in one sentence." kismi var. Oraya sunu yazmaniz gerekiyor: " Could you downgrade my paypal account to personal account?"
paypal7cd7.jpg

9. Continue butonuna tiklayin.
10. 1-2 gun icinde paypalda hesabinizin personal olduguna dair yeni email alacaksiniz.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BrokenPromises' Alıntı:
downgrade isimli sabit başlık var zaten..

Burada asama asama ne yapilmasi gerektigi resimlerle anlatiliyor. Downgrade basliginda konu biraz daginik, asamalari birak, ne olup bittigini anlamak icin 3-4 sayfa okumak gerekiyor.

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Daha önceki konu karışıktı anlatılanları yaptım 2 gun gibi bir sürede hesabım personal hesab olarak değişti. artık gelen paralar için komisyon vermeye son :) ama şimdide limitmi olacak??

Not: Açıklamalar çok iyi olmuş teşekkürler +rep

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
PayPal Premium Kullaniyorum ve tek kurus kesinti olmuyor. Sanirim PayPal her ülkeye farkli uygulamada bulunuyor. PayPal.at den kayitliyim ben. Ayrica PayPal Hotline cok isime yariyor. Isim düstügü zaman 2 dk icinde yardim ediyorlar.

U

uzaymerkezicom

Misafir
telefonlada halledebilirsiniz ben bi sefer yanlışlıkla upgrade ettim telefonla kadın hemen indirdi.

cculha

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
aradım bulamadım . yok böyle bir yer... can i downgrade çıkmıyor search de.

cculha

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Evet buldum ve paypal la görüştüm. Görüşmeden sonra premier kalmaya karar verdim. Çünkü paypalın deyimine göre personal account a geçer isek 1 defada hesabımıza 500$ ve fazlası parayı da alamıyoruz. İlginize...

S

sergold

Misafir
Personal hesabimi 1 haftada bloke ettiler ne O, account cok aktif miss !!
sinirlendim 1 saat musteri hizmetlerini aradim cevap yok...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet buldum ve paypal la görüştüm. Görüşmeden sonra premier kalmaya karar verdim. Çünkü paypalın deyimine göre personal account a geçer isek 1 defada hesabımıza 500$ ve fazlası parayı da alamıyoruz. İlginize...
buna cevap yazan olmamıs, ben personal account'a geçeli bayağı oldu ve defalarca 500$ üzeri para aldım/gönderdim.

MadLuck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypalın sistemi değişti yeni sistemde resimlerle anlatılan yerleri bulamadım ve personala ceviremedim yardımcı olur musunuz..

K

Kayıtsız Üye

Misafir
bende de yok böyle bişey

hesabıma giriş yaptım ve anlatılanları uygulamaya çalıştım ama
help linkine tıkladığım anda hesaptan çıkıyor
bu konuda ne yapılabilir

sekizbit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim hesabim personal` di 1 ayda yaklasik olarak 20 bin dolarlik islem yaptim, gelen paralardan hic kesinti olmadi 500 dolar diyede bir limit yok butun parayi banka hesabimada sorunsuz aktardim, internetten alisversite yaptim. Ancak ben paypal bozma isi yaptigim icin daha sonra korktum, cunku en ufak bi dispute de hesabimi pasif edip acmak icin cok ugrastirebilirler diye korktum. Ancak hesabim amerikan hesabi oldugu icin ve gelen paralar Turk hesaplarindan geldigi iicn, uluslararasi transfere giriyor ve her islem icin %3.9 komisyon oduyorum. Sonuc olarak bende hesabimi geri downgrade etmek istiyorum ama korkuyorumda...

Butun lafin ozeti:) personal hesapta 500 dolar gibi bir sinirlama yok. Aslinda 2 tane var ama onlar su sekilde
Eger kredi kartinizi onaylamazsaniz 1 ay icinde kredi kartinizdan 500 Dolardan fazla para cekemezsiniz.
Eger banka hesabinizi onaylamazsaniz 1 ay icinde banka hesabiniza 500 dolardan fazla havale edemezsiniz.

Ama bunlar premium hesapta da var zaten :)

swatgold

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşşekürler arkadaşım.ben yanlış hesap aldığım için kesinler oluyordu.şimdi nomal hesap yapıyorum.

X

Xman

Misafir
sistem değişmiş konu kitlenebilir artık bu işlem mail yada telefonla yapılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5