İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Program Linki Ekleyeceklerin Dikkatine

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Forum üyelerinin zarar görmemeleri açısından, eklenen linkteki programların zararlı içerik barındırmadığını göstermek için linklerin altına virustotal.com tarama linki eklenecektir.

Yapılması gerekenler:

- http://www.virustotal.com adresinden Site Submit sekmesi seçilecek
- URL adresi girilecek
- Scan sonucu posta eklenecek
(http://www.virustotal.com/url-scan/report.html?id=c5bd3c502df06e6a59c32a3ea2be860f-1317889205) şeklinde

Unutmayalım bu tarama zararlı içerik bulunmadığını tam garanti etmeyebilir. İndirilen dosyaları bilgisayarda virüs taramasından geçirmekte yarar var.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Şöyle bir ihtimal yok mu acaba? 512 kb 2 adet .rar var elimde isimleri aynı. Birisinde virüslü birisi değil. Ben aynı isimle oldukları için temiz olanın raporunu virüslü olanın linkini koyamaz mıyım? Eğer koyabilirsem;

Unutmayalım bu tarama zararlı içerik bulunmadığını tam garanti etmeyebilir. İndirilen dosyaları bilgisayarda virüs taramasından geçirmekte yarar var.

dediğinizi gerçekleştirmeleeri doğru olacaktır. Teşekkürler

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Şöyle bir ihtimal yok mu acaba? 512 kb 2 adet .rar var elimde isimleri aynı. Birisinde virüslü birisi değil. Ben aynı isimle oldukları için temiz olanın raporunu virüslü olanın linkini koyamaz mıyım? Eğer koyabilirsem;

dediğinizi gerçekleştirmeleeri doğru olacaktır. Teşekkürler

Hehe :D Ben dediğini uyguluyordum bir ara :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Böyle bir ihtimal var. İndirme linki gören tekrar virustotal.com taraması yapsın ve bunu alışkanlık haline getirelim.

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
HashTab programını kurun ve indirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp "özellikler" deyin oradan "dosya hashları" sekmesine girin. orada yazan md5 bilgisiyle virustotal sayfasındaki md5 le aynı olmasına dikkat edin. Eğer farklıysa büyük ihtimal virüs var demektir.

md5 nedir derseniz. En kısa tanım olarak: "bir dosyanın dna'sıdır."

Ekleme: Eif mesajında http://www.virustotal.com/url-scan/report.html?id=c5bd3c502df06e6a59c32a3ea2be860f-1317889205 bu şekilde link verin demişsin ama burada sadece 16 av tarama sonucu var.

Bu sayfada "View downloaded file analysis" diye link var oraya tıklayınca 40 av tarama sonucu çıkıyor. Yani bu sayfanın linki postta yazılsa daha uygun olmaz mı? ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5