İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

R10 Yeter ARTIK!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rumuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
R10 bıktım artık senden şimdi anlatayım size arkadaşlar benim bir üyeliğim vardı banlandı bende yeni üyelik açtım silver aldım vs. silver onaylandı bekledik bi hafta vs. bi baktım ertesi gün banlanmışım Neden ne biliyormusunuz hemde süresiz dolandırıcıların yeniden üye olması yasaktır! ben ne dolandırıcılık yapmışım söylesinler bana diğer üyeliğimin ban sebebide şudur ;
şimdi ben satış yapıyordum birisi hemen al tekifi verdi bende tamam dedim biri daha verdi ondan biraz daha yüksek + hemen ödeyeyim diye bende ona sattım sonra geldi r10da -trader verdi sonra şikayet konusu açtı beni haklı olduğum halde banlattırdı...

bundan sonra açtım işte üyeliği silver aldım 1 yıllık 10 dolardan bide dolandırıcı demezlermi bıktım ya bu r10danda moderatorlerinden r10 modları çoluk çocuk kaynıyor bıktım artık bu siteden ya... diyorum niye banladınız ben dolandırıcılıkmı yaptım elbet nedeni vardır diyor sonra pm attığım hesabıda banlıyor kaç bakalım nereye kadar kaçacaksın...

Artık İyiNetçiyim :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hemen al fiyatını biri verdiği zaman sen bundan başkasına satamazsın ki. Başka birisi hemen al fiyatını verenden daha fazla verdiyse ve sen ona sattıysan bu etik değildir. Belki dolandırıcılığa girmez ama yine de doğru birşey değil.

Rumuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuçta insanı dolandırıcılıkla suçluyorlar açıklamasını yapması gerekir ayıp yani kınıyorum r10'u... parayı kim önce gönderirse o alır bence kuralın bu olması gerek yani adam dicek 1 ay sonra alıcam biri gelcek hemen alcam dicek hangine satarsın ?

php4food

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mahkeme kararı dışında hiçkimse kimseyi DOLANDIRICILIKLA suçlayamaz! Bu sıfatı sadece mahkeme verebilir. Eğer hakkınızda dolandırıcı ifadesi kullanıldıysa, tek bir dilekçe ile tazminat davası açabilirsiniz. Eğer adınız ve soyadınız da yayınlandıysa, bu sizi 5-10 adım daha ileriye götürür. Açın davanızı, çökün tepelerine..

Bu forumda da dolandırıcılar için konular açılıyor, resimler ekleniyor. Adam dolandırmış olmasına rağmen, tazminatla donuna kadar alabilir. Resmi evrak statüsünde delillerle birlikte mahkemeye başvurup, dava sonucuna göre böyle bir bildiri yapılabilir. Onun dışında mağdur adı altında açılan konular, söylenen sözler suçtur. Kişiyi adalet dışı yargılamaya girer.

Hatta daha trajik bi durum, "paypal dolandırıcısı" adı altında konular açılmasıdır. Paypal bozdurmak zaten kullanılan servisin kuralları gereğince yasak. Paypala bildiri de bulunarak bile butür forumların başına çorap örülebilir. Bilinçsizlikten midir nedir bilmiyorum. Yabancı forumların bir çoğunda "exchange is NOT allowed!" başlıklı konu görürsünüz.

Uzun lafın kısası, dolandırıcılıkla suçlayana çok rahat tazminat davası açabilirsiniz. Forum hakkında da bahsettiğim konularda bildiri de bulunabilirsiniz.

Tabi bu sizde ne kadar yürek olduguna bağlı. gerçekten zaman ayırıp uğraşmak gerekir.

Rumuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanma sebebinde dolandırıcılıktan banlananlar tekrar üye olamaz diyorki zaten diğer üyeliğimlede dolandırıcılıkla alakalı birşey olmadı dediğinizi düşüneceğim isteyenlere banlanma sebebini ps çekebilirim ?

php4food

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç kimseye birşeyler ispatlamak zorunda değilsin. İyinet'e hoşgeldin..

eğer hakkında yargı kararı dışında bir suçlama varsa git ve şikayetçi ol. 2 kere 2 dört! bunu burada tartışmanın anlamı zaten yok. Aç tazminat davanı. Forumdaki konuya ait link'i de ekle. Adın soyadın geçiyorsa eğer daha da avantajlısın. İspatlaman gereken yer burası değil, yargı önü..

Rumuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sadece kimin ne olduğunu r10daki modların çoluk çocuk olduğunu anlatmak istemiştim Hoş bulduk :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5