İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Radio Stream Hosting !!!

S

shareturk

Misafir
Hosting paketiniz siz kendiniz yapiyorsunuz. Fiyati siz Belirliyorsunuz. Yeni bir kampanya. Almanyada ikamet eden serverimiz 45000 radio dinleyiciye kadar müsaittir. 33 Gbit baglantimiz sayesinde internet hizinizin sonuna kadar kulanabilirsiniz.
Detaili bilgi icin özelime mesaj atabilirsiniz.

D

DiziEvi

Misafir
hayırlı satıslar...

sizin kafanızdaki fiatları yazarsanız dusunenler yorulmadan karar werebilir bence

S

shareturk

Misafir
fiyatlar hakinda bir fikrim yok fazla büyükbir rakam fazla kücük bir rakam yazmak istemiyorum.
ben yazim sizin yorumlariniz sayesinde iyi bir fiyata ulasirim.
Dinleyici Sayısı 40 icin alik 10 ytl
Dinleyici Sayısı 100 icin aylik 25 ytl
Dinleyici Sayısı 1000 icin aylik 50 ytl
ilk fiyatlarim bunlar. Tabiki yorumlariniz benim icin cok önemli.
simdiden dikatiniz ve yorumlariniz icin cok tesekkür ederim saygilar
shareturk.de

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
shareturk' Alıntı:
fiyatlar hakinda bir fikrim yok fazla büyükbir rakam fazla kücük bir rakam yazmak istemiyorum.
ben yazim sizin yorumlariniz sayesinde iyi bir fiyata ulasirim.
Dinleyici Sayısı 40 icin alik 10 ytl
Dinleyici Sayısı 100 icin aylik 25 ytl
Dinleyici Sayısı 1000 icin aylik 50 ytl
ilk fiyatlarim bunlar. Tabiki yorumlariniz benim icin cok önemli.
simdiden dikatiniz ve yorumlariniz icin cok tesekkür ederim saygilar
shareturk.de

1. 33Gbits bağlantı sende olamaz o datacenterdadır bu birincisi.
2.Kullanmış olduğun sisteme takılabilecek en büyük ethernet 100Mbpsdir. 100Mbps üstündeki hıza çıkamazsın. 1Gbps ethernet kartları piyasada var ancak sağlıklı olduğunu düşünmüyorum şu an için.
3.40 Dinleyici 10YTL'ye verdiğini yazmışsın. 40Dinleyici ne kadar BW yiyor bir hesaplamanı öneririm. Hesabı yazarsan buraya hesaplama yapıp yapamadığını hepberaber görmüş oluruz.

Kimse yanlış anlamasın kimseyi karalamak gibi bir amacımız olmamıştır bugüne kadar bu forumlarda bu tarz yazıları kimlere yazdıysam başka ukalaca cevap vermelerine rağmen sonradan firmalarını kapatıp gittiler.

1000 Dinleyici 50YTL derken 1000dinleyicinin yediği Bw limiti bir hesaplayıp yazarsan hepimizi memlun edersin.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arada ince bir cizgi var , 1000 dinleyici kapasiteli radyo veriyor ama o musterinin 1000 clienti dolduracagini dusunmuyor , zaten bunu istirak edebilse onun ne kadar band yiyeceginide tahmin eder , dolayisi ilede o bandi zor karsilar , almanyada 1 sunucu icin verilen maximum verilen band 3tb'dir ortalama. 1000 clientlik 1 radyo bu bandin onlarca katina cikabilir.Yani uzun lafin kisasi su ki 5000 kisilik radyo acabilirsin ,ama musterinin bunu sonuna kadar kullanacaginida hesaba katmazsan fiyaskoyla sonuclanirsin.

iyi calismalar.

D

deja-vu

Misafir
shareturk' Alıntı:
Hosting paketiniz siz kendiniz yapiyorsunuz. Fiyati siz Belirliyorsunuz. Yeni bir kampanya. Almanyada ikamet eden serverimiz 45000 radio dinleyiciye kadar müsaittir. 33 Gbit baglantimiz sayesinde internet hizinizin sonuna kadar kulanabilirsiniz.
Detaili bilgi icin özelime mesaj atabilirsiniz.

tamam gusel yazmıssın ama 33 Gbit aldıgın yerde bıle yazmıyo sen nası yazıyosun anlamıs deyılım :) sıkmayalım

26-Jun-2006 81.169.180.215 Strato Medien AG http://www.strato.de/

S

shareturk

Misafir
benim server almanyada ikamet etigi icin abacus arkadasima katiliyorum. ama yorumun icin cok tesekkür ederim hitix.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben teşekkür ederim. amacım seni kırmak karalamak veya küçümsemek değil. işallah yaparsın bunu ama doldurulmaz diye düşünme. daha bu ay bir arkadaşımın başına geldi 30 milyona radyo veriyordu irc serverlara en fazla 40 kişi dinliyor dedi 1000 yaptı limiti. DC'de bir yazı gelmiş haziran ayı band aşımı 820GB

ve GB başı 0,5$ alıyorlarmış 0,4$a düştüler. 400$ civarı bi para demek buda.

aynı şeyleri yaşa istemem.

iyi çalışmalar ve başarılar diliyorum ayrıca

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle bende hayırlı satışlar dileyim. Konu açılmış diye yazıyorum.
Aslında çok önemli bir noktadan söz ediyorsunuz. Radyo satışları bilinçsizce yapılıyor. Müşterinin kullanmayacağı varsayımına göre yaklaşılıyor.
Radyo deyince dinleyici sayısı düşünülüyor o kadar. Oysa yayını kaç Kbps den yaptığı daha önemli bir ayrıntı. Hatta media stream olarak yaklaşan arkadaşlar gördüm. Terim olarak bilse bile içeriğinden haberi olmadığı açık. TV ve radyoyu aynı kefede tartıyor. Türkiye şartlarında genel adsl kullanım hızı ile mümkün veya değil ama 320Mbit e kadar stream yaratmak olası. Bu konuda tüketici bilinçsiz bile olsa işin ticaretini yapanların konuya vakıf olmaları gerekir diye düşünüyorum.
Mesaj sahibi için aşağıdaki formülü ekledim. Sunucunuza göre tekrar dinleyici sayınızı hesaplayabilirsiniz. Bitrate ye göre de müşterinizin sunucu kaynaklarından ne kadar tüketebileceğini ve bu kaynak kullanımının bedeli olarak size ne ödemesi gerektiğini sanıyorum fazla görüş beklemeden hesaplayabilirsiniz.
Yolunuz açık olsun.

dinleyici sayısı = upload hızı / bitrate

not : her ikiside Kbps olarak hesaba katılacak.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
asoza +rep
yorumun için teşekkürler gerçekten aydınlatıcı bende buralara dikkat çekmek istiyorum zaten bu işi yapanlar yaptığı işten habersiz

altta verdiğin hesaplama ile ilgili olarak yakında bitrate nedir diyenler çıkabilir şaşırma :)

S

shareturk

Misafir
cok sagol bu bilgi icin umarim bunun gibi bir olay ile karsilamam
saygilar

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
shareturk' Alıntı:
cok sagol bu bilgi icin umarim bunun gibi bir olay ile karsilamam
saygilar

Bence olayın umarımlara kalmasın hesabını testini yap ne sen zor duruma düş, ne de müşterilerin elindeki serverın belli kapasiten belli hesaplayıp sonunu görebilirsin :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5