İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sabit hatsız ADSL uygulaması zaman alacak

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Rekabet Kurumu, "Yalın ADSL" uygulamasına, ilgili tarife sistemine karar verip onaylayacak olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) çalışmasını tamamlamasıyla başlanabileceğini bildirerek, Türk Telekomünikasyon A.Ş.;ye Rekabet Kurulu kararı ile getirilen yükümlülük açısından süreci izlemeye devam edeceklerini açıkladı.
Kurumun resmi web sitesinde ilan edilen açıklamada, Rekabet Kurulu'nun 18 Şubat 2009 tarihinde verdiği kararla, Türk Telekomünikasyon A.Ş.;nin ADSL hizmetinin sabit telefon aboneliğine bağlanması uygulamasına son verilmesi ve yalın ADSL hizmetine başlamak için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu;na (BTK) başvurmasına karar verdiği hatırlatıldı.
Açıklamada, Kurul;un söz konusu başvurunun Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından 3 ay içinde yapılması koşulunu da içeren bu kararı 27 Nisan 2009 tarihinde kamuoyuna duyurmasına rağmen, uygulamanın başlamamasının tüketicilerin ve tüketici örgütlerinin süregelen tepkilerine neden olduğu, Rekabet Kurumu'nun yalın ADSL hizmetinin neden halen başlatılmadığı konusunda çok sayıda soru ile karşı karşıya kaldığı ifade edildi.
Uygulamanın, BTK tarafından onaylanacak bir tarife ile yürürlüğe girebilecek olması nedeniyle, Rekabet Kurumu yapılan başvurular bakımından yol gösterici olması amacıyla açıklama yapılması ihtiyacı duyulduğu belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:
"Türk Telekomünikasyon A.Ş. Rekabet Kurulu;nun kararını takiben Kurumumuza gönderdiği yazıda, yalın ADSL uygulamasına geçilmesi için BTK; ya 3 Temmuz 2009 tarihinde başvuruda bulunduğunu bildirmiştir. Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından gönderilen bir diğer yazıdan da söz konusu başvuruyu takiben BTK ile Türk Telekomünikasyon A.Ş. arasında bu konuda çeşitli toplantılar yapıldığı anlaşılmaktadır. BTK tarafından Kurumumuza gönderilen bilgilendirme yazısında ise Türk Telekomünikasyon A.Ş.;nin başvurusuna değinilerek konunun kendi görev alanlarında olduğu ifade edilmektedir"
Açıklamada, söz konusu bilgilerden Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin, Rekabet Kurulu kararında yer alan "yalın ADSL hizmeti sunmak üzere 3 ay içinde BTK;ya başvuru yapılması" hükmünün gereğini bu aşamada yerine getirildiğinin anlaşıldığı ifade edildi ve yalın ADSL uygulamasının ilgili tarife sistemine karar verip bu tarifeyi onaylayacak olan BTK;nın çalışmasını tamamlamasıyla başlayabileceği belirtildi.
Kurumun, Türk Telekomünikasyon A.Ş.;ye Rekabet Kurulu kararı ile getirilen yükümlülük açısından süreci izlemeye devam ettiği vurgulandı.

ANKARA -AA-

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Olay şu arkadaşlar, açtırıyorsunuz telefon ve adsl hattını daha sonra telefon faturanızı ödemiyorsunuz ama adsl faturanızı ödemeye devam ediyorsunuz. Peşinden 2. ayda telefon hattını kapattırıyor ama ADSL e dokunmuyorsunuz. Ödemediğiniz faturayı ödeterek TEL hesabını kapatıyorlar ADSL devam ediyor..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Olay şu arkadaşlar, açtırıyorsunuz telefon ve adsl hattını daha sonra telefon faturanızı ödemiyorsunuz ama adsl faturanızı ödemeye devam ediyorsunuz. Peşinden 2. ayda telefon hattını kapattırıyor ama ADSL e dokunmuyorsunuz. Ödemediğiniz faturayı ödeterek TEL hesabını kapatıyorlar ADSL devam ediyor..

Loi o dönem geçti diye biliyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Arkadaşım ev telefonunu 5 aydır ödemeği için kestiler. Adsl hattının ise hiç borcu yoktu ama onuda kullanamadı. Yani ikisinide kullanamadı. Yani adsl ve telefon sadece gelir elde etmek için değilde teknolojik olarak birlikte sanırım. Uzun sürme nedenide bu olsa gerek.

O

Orion

Misafir
Arkadaşım ev telefonunu 5 aydır ödemeği için kestiler. Adsl hattının ise hiç borcu yoktu ama onuda kullanamadı. Yani ikisinide kullanamadı. Yani adsl ve telefon sadece gelir elde etmek için değilde teknolojik olarak birlikte sanırım. Uzun sürme nedenide bu olsa gerek.

hayır sanmıyorum, eğer çok uzun süre ödeme yapmazsanız türk telekoma bağlı bütün abonelikleriniz askıya alınıyor. mesela iki telefon hattım vardı 1 hattımı 4 5 ay ödemedim diğer borcu olmayan hattımı da kestiler.

Ama türk telekom bütün sistemi telefon hattı üzerine kurmuş. Online işlem merkezine bile telefon no vererek giriyoruz. sistemlerini değiştirmeleri gerekecek

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hayır sanmıyorum, eğer çok uzun süre ödeme yapmazsanız türk telekoma bağlı bütün abonelikleriniz askıya alınıyor. mesela iki telefon hattım vardı 1 hattımı 4 5 ay ödemedim diğer borcu olmayan hattımı da kestiler.

Ama türk telekom bütün sistemi telefon hattı üzerine kurmuş. Online işlem merkezine bile telefon no vererek giriyoruz. sistemlerini değiştirmeleri gerekecek

Dostum sen sanmıyorum diyerek tahmin yürütüyorsunda ben tahmin yürütmüyorum. Adamın ev telefonu kesilince borcu omayan adsl hattıda çalışmadı. Hatta bunu cumartesi gecesi yaptıkları içinde bana gelmek zorunda kalmıştı işleri için. Yaşadım ve biliyorum ;)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Ben iki durumla da karşılaştım.

Bundan yaklaşık 1,5 2 sene önce adsl 'ye bağlı telefonu kullanmazdım ve sık sık ta borcundan dolayı telefon görüşmeye kapanırdır ( İptal değil ). İnterneti kullanamya devam ederdim. Hatta 6-7 aylık borçların olduğu zamanlarda oldu.

Ancak şuan bildiğim kadarıyla Telekom (özelleştikten sonra) aldığı kararla 2 aylık gibi bir borcu ödenmemiş olan hattı görüşmeye kapatmakla kalmayıp hattı tamamen iptal edebiliyor. Bu sıkı yönetimden olsa gerek aynı zamanda internete de müdahale ediyor.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
ADSL servis sağlayıcı olarak turk.net kullanıyorum. Belki bahsettiğiniz yöntem bu şekilde işe yarayabilir. Ancak denemek için hattın iptal edilene kadar beklemesi zor geliyor :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

Online işlem merkezine telefon no vererek girmiyoruz tekrar kontrol edin.
ADSL Hizmet No verilerek giriliyor.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu biraz şansınıza bağlı. Telefon hattınız iptal olduğunda internet bağlantınız iptalde olabilir , olmayabilirde. www.ttnet.com.tr adresinden telefon numaranız ile adsl faturanızı ödeyebiliyorsunuz ayrıca. Yani bir bağlantı var. Şans meselesi :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5