İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sahte Yüzler & Yazılar ve Doğru Yorum

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Bu yazı başkalarına çamur atmak değil aslında bir nevi insana kendi yüzünü göstermek için yazdığım bir yazıdır. Tabi içerik kısmında bazı şeylerden bahsedicem marez ws. Bu gibi şeylerin tabi bu tür forumlar da yapılması kesinlikle yasak ve haksız da sayılmazlar.

Yaklaşık 1 haftadır işe başladım bu yüzden pek vaktim olmadı iyinet'e girmek için ama bu süre zarfı dışında daha önce ki zamanlarda takıldığımda gözüme çarpan bazı yazılar - yorumlar oldu. Bunların bir çoğuda illegal yazılar oldu. Bir kaç arkadaş premium dağıttı bir kaç arkadaşta marez script-tema-psd vs. Paylaşımlara girişildi ve bunların çoğuna haliyle olduğu gibi "marez" yasak gibi genelde cevaplar geldi tabi bunu söylemekte oldukça haklılar web master platformunda bu tür konuların olması oldukça yanlış. Ama şurada bir noktaya değinmek istiyorum bazı yorumların içerisinde ayıp kardeşim gibi yorumlar geliyor. Peki sen hiç mp3 indirmedin mi, ihtiyacın olduğunda oyun, script, tema paralı olanları arayıp indirmedin mi ? Şu ayıp kelimesi yerine şöyle bir yorumda bulunabilirdi : " Bu tür yazıların olması kesinlikle burada yasak" tarzında bir yorumda bulunabilirdi. Ben burada olup ta illegal ile işim olmadı olmazda diyen insan olacağını sanmıyorum. Herkes sıkışır sonucunda bilgisayarınız da ki müzikler-videolar-scriptler vs. herhangi bir yerden gelmiyor veya kendiniz kodlamıyorsunuz elinizde bulunmayanları(İstisnalar hariç) bunları internetten araştırıp buluyorsunuz. Bunu yapan kişi sonuçta belli ücrete satıyor ve para kazanıyor. Bu yüzden bu tarz yorumlardan bence kaçınılması gerek.

Not : Bu sadece illegal olan paylaşımlar için değil diğer paylaşımlar içinde geçerli. Doğru yorum her zaman saygınlığınızı artırır.

İyi forumlar herkese :)

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bu forum kuralları çerçevesinde bu tarz paylaşımların yasak olmasını anlayabiliyorum, doğru da buluyorum. İllegal paylaşımların olduğu bir forumun uzun ömürlü olmasını düşünmek saçma olur.

Ama özellikle yabancı program, müzik, film, oyun, vs, vs gibi bütün illegal paylaşımların arkasındayım :) Neden diye soranlar olabilir. Cevabım, "bizden çaldıklarının en azından küçük bir bölümünü geri alabilmek için" olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5