İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal alışveriş sitelerine vergi markajı

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Gelir İdaresi Başkanlığı, Telekomünikasyon Kurumu'na bağlı İnternet Güvenliği Başkanlığı ile temasa geçerek, bu kapsamdaki sitelerin bilgilerinin gönderilmesini istedi. Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri, Gelir İdaresi Başkanlığı'na, bazı sitelerin faaliyet gösterdikleri adreslerin, sahiplik yapılarını iletti. Böylece, vergi denetimi sanal ortama uzanmış oldu. Bundan böyle, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, internet ortamında ticari faaliyet yürüten tüm siteler takip altına alınacak. Bilgi altyapısının oluşturulmasının ardından da, bu sitelere yönelik vergi denetimi başlatılacak.

MeGaLazY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işimiz gittikçe ciddeye gidiyor. allah yardımcımız olsun

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
başka ne bekliyordunuz, kazandığımız üç kuruşada ortak olucaklar.

D-C-T

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birşey sorucam ? İyinet'ten link aldım yada banner reklam aldım.İyinet bunun vergisini ödüyor mu? Yada İyinet tarzı siteler? İyinet'i sadece örnekleme için verdim.Yada kendi sitemize reklam alır ve vergi ödemezsek bu yaptığımız suç olur mu ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Birşey sorucam ? İyinet'ten link aldım yada banner reklam aldım.İyinet bunun vergisini ödüyor mu? Yada İyinet tarzı siteler? İyinet'i sadece örnekleme için verdim.Yada kendi sitemize reklam alır ve vergi ödemezsek bu yaptığımız suç olur mu ?

Vergi mükellefi olan yani vergi levhası olan her kuruluş fatura ve vergi vermek zorunda web siteleri yani ufak çaplı siteler cogunluk kişisel site statusune girdiği için alınan reklam vs paraları site erişim ücreti altında görünüyor. Yani bir kazanç elde eden site görünmüyor ama tabi kişisel görünüp şirket kadar kazanan sitelerde var onalrda denetime takılırsa vergi mükellefi olmak zorunda kalırlar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ülke batıyo artık sanırım :D
umarım tıklama başına vergi almazlar yakında...özel iletişim tıklama vergisi adı altında :D

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Ben bunun için daha önce vergi dairesine gittim ve inanın adamlar bana, "yaa bunu biz nasıl vergiye bindireceğiz dediler", bende ABD de mekanı olmayan ama online şirket kuran binlerce yer var dedim ve Almanyada koskoca uçak ( havayolu ) firması var dedim nasıl siz beni bu şekilde vergiye tabi tutamazsınız dedim adamlar git işine yaa bırak ne yapıyorsan yap dediler uğraştırma bizi dediler. Bu olaya yaklaşık bir yıl gibi bir zaman oldu hatta bir buçuk ta olabilir yani :D demekki şimdi neyi nasıl yapacaklarını öğrenmişler ki vergiye tabii tutuyorlar.

Bu olayın iyi ve kötü yönleri olacaktır mutlaka. İyi yönü artık çoluk çocuk her neyse işi bilenle bilmeyenlerin basitte olsa bir ayrımı yapılacaktır. Kötü yanı ise 3 kuruştan yapılan iş vergiye binince 5 kuruş olacaktır ki hem satış açısından sorun olacak hem alış açısından sorun olacak. Mekanlarda olduğu gibi eğer fatura istersen bu kadar istemezsen şu kadar olur hikayeleri olacaktır.

Hakkımızda hayırlısı olsun ve venom arkadaşımızın ülke batıyor mesajınada katılmamak elde değil yani :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5