İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sanboxdan çıktım bilindik ama yazıyorum

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba arkadaşlar benim kadar sanboxa giren yoktur aranızda ne sitesi açarsam açayım illaki giriyorum...

Bence sanboxdan çıkmanın bilindik kesinlikle çıkmanın yöntemleri..

1.Sayfalarınızda konuyla alakasız 10 larca kelime olmasın temiz olsun.

2.title ,keywords ,description url neyse tüm bu bölümlere onları yazdırın..

3.Sitemap yapın google webmasters bölümünde tanıtın analytics kullanın.

4.Sanboxdaki sitenizden hiç bir siteye link vermeyin çarpaz yapın..

5.PR1 , PR2 ,PR3 , PR4 , PR5 sitelerle link değişimi yapın..

6.Sabredin.

Evet arkadaşlar ben bunları 3 hafta içinde uyguladım ve sanboxdan çıktım bilindik ama olsun.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenizdeki yazıların Türkçe imla kurallarına uygunluğunu kontrol edin.
Noktalama kullanın.
Sitenin amacını meta description'da özgün bir şekilde yazın.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sonra dandik sitelerden link almayın aldığınız düzgün bi siteden makale altına link size 100 den falza aldığınız dandik linklerden daha fazyda getiricektir

sitenizi güncelliyin

alakasız bölümleri çıkarın

TAbi direk olrak çıkmak istiyosanız tasarımı ve içeriği değiştirin çıkmış olursunuz

(bence!)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence sanboxdan çıkmanın bilindik kesinlikle çıkmanın yöntemleri..
1.Sayfalarınızda konuyla alakasız 10 larca kelime olmasın temiz olsun.

Dop dolu net
realist in
realist web tr
--- Bunların meta taglerimizi kullanarak cıktıklarını biliyoruz hatta bazen Site adını aratınca bizden once cıkıyorlar. İclerinde 10 deil 100 lerce alakasız kelime var. HANGISI SANDBOXa girdi ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Dop dolu net
realist in
realist web tr
--- Bunların meta taglerimizi kullanarak cıktıklarını biliyoruz hatta bazen Site adını aratınca bizden once cıkıyorlar. İclerinde 10 deil 100 lerce alakasız kelime var. HANGISI SANDBOXa girdi ?

realist banlı :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
Hazir bu konu acilmisken, iyinet uzun suredir PR 0, sandboxtami kontrol edebilecek varmi?
Mecburen pekcok siteye link verildigi icin Liste turu siteler PR konusunda ne yapmali?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hazir bu konu acilmisken, iyinet uzun suredir PR 0, sandboxtami kontrol edebilecek varmi?
Mecburen pekcok siteye link verildigi icin Liste turu siteler PR konusunda ne yapmali?

Pr degeri veya index sayfasına göre yorumlamıyor google Sandbox da bile olsan pr degerin güncellemede artar veya düşer (aldıgın linklere göre düşür-yükselir) indexleme konusuda aynı site ne kadar güncelleme oldugu sürece google botun cok sık gelmesi ve indexlemesini engellemez.

Tabi bu bilgi kesin bir bilgi degil sadece sandbox yapılan yorumlar ve işlemlere göre kendi düşüncem ve analizim.

Sandbox bildiğim kadarı ile google her ceza için belli bir sayı degerinde belirtmiş, yani bizim yasalar gibi (201.madde vs. ) gibi googlede bu ceza türlerini ayırmış. Yani sandbox girme 15 günlikte var 1 aylıkta 3-6-9-12 ay gibi gidiyor ama işte bu bunu kesin bilmek kolay degil. Sitemiz hangi maddeye göre ceza aldıgını bilmediğimiz için Sandbox tan cıkmak o kadar basit ve kolay degil.

Yukarıda arkadaşın anlattıgı şeyleri yaparak kesin cıkıcagız anlamına gelmiyor. Aldıgı ceza maddesini bilmediğimiz için bu yöntemle cıkar veya cıkmaz diye yorum yapabilirdik.

Benim başıma 2 aylık site 15 günlük bir sandbox girdi. ve 20. gün tamamen acıldı ve site 7. aya girdi hiti 5000-6000 yükseldi ve tekrar sandbox girdi. Site içeregi şarkı sözleri idi. Site tam seo uyumlu ve gereksiz konular barınmıyordu.

Diger sitem 3 yıllık link sitemde sandbox girdi ve yaklaşık 8 ay oldu ama halen cıkmadı..

Sözün kısası Bu yöntemler sandbox tan cıkma kesin degil. Ama sitenizi halen güncel tutarsanız cıkma olasılıgınız var bu gercek.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Pr degeri veya index sayfasına göre yorumlamıyor google Sandbox da bile olsan pr degerin güncellemede artar veya düşer (aldıgın linklere göre düşür-yükselir) indexleme konusuda aynı site ne kadar güncelleme oldugu sürece google botun cok sık gelmesi ve indexlemesini engellemez.

Tabi bu bilgi kesin bir bilgi degil sadece sandbox yapılan yorumlar ve işlemlere göre kendi düşüncem ve analizim.

Sandbox bildiğim kadarı ile google her ceza için belli bir sayı degerinde belirtmiş, yani bizim yasalar gibi (201.madde vs. ) gibi googlede bu ceza türlerini ayırmış. Yani sandbox girme 15 günlikte var 1 aylıkta 3-6-9-12 ay gibi gidiyor ama işte bu bunu kesin bilmek kolay degil. Sitemiz hangi maddeye göre ceza aldıgını bilmediğimiz için Sandbox tan cıkmak o kadar basit ve kolay degil.

Yukarıda arkadaşın anlattıgı şeyleri yaparak kesin cıkıcagız anlamına gelmiyor. Aldıgı ceza maddesini bilmediğimiz için bu yöntemle cıkar veya cıkmaz diye yorum yapabilirdik.

Benim başıma 2 aylık site 15 günlük bir sandbox girdi. ve 20. gün tamamen acıldı ve site 7. aya girdi hiti 5000-6000 yükseldi ve tekrar sandbox girdi. Site içeregi şarkı sözleri idi. Site tam seo uyumlu ve gereksiz konular barınmıyordu.

Diger sitem 3 yıllık link sitemde sandbox girdi ve yaklaşık 8 ay oldu ama halen cıkmadı..

Sözün kısası Bu yöntemler sandbox tan cıkma kesin degil. Ama sitenizi halen güncel tutarsanız cıkma olasılıgınız var bu gercek.

çok güzel açıklamış gerçektende.Bende bir iki şey eklemek isterim.Sandboxa girmekte aslında 3 neden gösteriliyor.

1. site içeriğini kopya olması
2. sitede aşırı yükleme yapılması ( spam )
3. sitenin aşırı link alması

Genellik olarak bunlar olsada, sandboxa girmeye neden olan bazı şeylerde var.Yeni domain aldığınızda kimi zaman sandboxla başlıyorsunuz, link alsanız bile aramalarda çıkmıyorsunuz.Kimi zamansa sadece 1-2 gün içerisinde listelerde yer alabiliyorsunuz.Ama birde gerçek varsa, siteniz googlede banlıda olsa sandboxa girsenizde, google agent sürekli sitenizi gezmektedir.Buda demekdirki arkadaşımızın dediği gibi farklı bir ceza sistemi uygulamaktadır.Örneğin sitemizi komple yeniden tasarlasakta, sabredip hergün güncellesekte kimi zaman 6-7 ay sandboxtan çıkamıyoruz.Bu yüzden sandbox üzerine kesin bir tarih vermek çok zor.Hatalarımızı düzeltsek bile, bunun önüne geçemiyoruz.Aşırı link alınmasının çapraz olmazsa zararlı olduğuna bende katılıyorum.Ama çapraz yapılırsa eğer, hiç bir zararının olmayacağını düşünüyorum.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

rel='nofollow'
ve
sayfa.com'un en altına bak, site hakkında detaylı bilgi ve kategoriler ile alakadar keywordlere yer verilmiş.

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

http://www.seslisozluk.com/ PR6'dan iyinet'e vereceğin tek bir link pagerank sorununu çözecektir. Çünkü Sandbox'da olup 111 bin sayfa indexli yer ben bilmiyorum. Ayrıca aramalarda da iyinet listelenmekte.

Bence biraz backlinke ihtiyacı var.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
http://www.seslisozluk.com/ PR6'dan iyinet'e vereceğin tek bir link pagerank sorununu çözecektir. Çünkü Sandbox'da olup 111 bin sayfa indexli yer ben bilmiyorum. Ayrıca aramalarda da iyinet listelenmekte.

Bence biraz backlinke ihtiyacı var.

seslisozluk.com benim sitem degil.
iyinet'in back link ihtiyaci var, nasil karsilariz, bu konuda bilgisi olanlardan yardim bekliyorum.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence paraya kıyıp 5-6 tane pr6 siteye ver 1 aylık reklam çözer sorunu.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
şimdi sanbox a girdiğinin en büyük belirtileri nlerdir. Mesela bi andamı tersdüz ediyo siteyi yoksa yavaş yavaşmı öldürüyo. Hitini hemen mi kesiyo veya indexlerimi siliyo yoksa indexler aynı mı kalıyo. Okadar şey arasında bi şu sanbox olayını anlayamadım (sitelerimde benzer şeyler olsa nezman bi site açsam çok farklı şeyler oluyo:))

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence backlink almak yerine, toplistten nofollow yapmak acilen lazım.Siteden aşırı link çıkışı var.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ok, deneyelim bakalim

iyinet tracker da yani topliste olan sitelerin altında reklam vs gösterileceğine . text reklam ile iyinet linkini gösterebilirsin . tabi biraz detay düşünüğ pr yüksek olan sitelere backlink ekletip pr düşük olanlara eski reklam kodu gösterimi :)

Panzehir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
sandboxda olan bi siteyi çıkarmanın en iyi yolu özgün içeriktir devamlı özgün içerik atarsan en hızlı şekilde çıkacaktır. hiç bi haber sitesinin sandboxa girdiğini gören varmı ? artı link alan kişiler sandbox süresince link almaya devam etsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5