İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SATILIK MİLLET!

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçenlerde düşünce özürlü bir arkadaşım ile birbaşka konu altında bu olayla ilgili bir tartışma gerçekleştirdik.

Ben ona Irak halkının yaşadıklarını neden hakkettiğini, bizimle olan geçmişte neler yaşadığımızı ve şehitlerimizden bahsediyordum, O şahıs ise beni terorist ve cahi hatta hain ilan ediyordu..

Irak halkının SATILIK MİLLET olduğunu vurgularken, başkasının penisi ile hürriyet, huzur ve özgürlük ararken aynı penisin kendilerine yöneleceğini düşünemeyen satılık bir millet olduğunu düşündüm.

Ve işte, Hz. Ali türbesi gözler önünde saldırıya uğradı!

Ve o SATILIK MİLLET osursa, gazında boğulacak sayıdaki AMERİKAN ASKERİNİ izlemekle yetindi!
Kendi değerlerine, dinine, milletine bu kadar bağlı bir ulusun var olması bile HATA!
Hangi mermi yeter 20.000.000 vatansevere?
Nasıl olurda o fotoğraflar karşısında susarlar!
Nasıl olurda ülkelerine başkalarının girmesine, özgürlüklerini paylaşmayı düşünürler!
Nasıl olurda tüm bunların üzerine hala İŞGALCİLERİ boğazlamazlar!

Bence tüm yaşadıklarını hak ediyorlar! O fotoğrafların hepsini hak ediyorlar!

Geçenlerde internet üzerinde bulduğum bir kaynakta, Irak'taki esir kamplarından bir kadının (ki bence fahişedir tümü!) yazdığı bir mektubu okudum. Aynen şöyle diyor;

"Lütfen bizi öldürün, karnımızda Amerikan piçleri var, bu zülme dayanamıyoruz lütfen bizi öldürün!"

Onursuzluk altında kendini asan onlarca TÜRK kadını biliyorum, onların yarısı kadar olsan böyle bir şey talep etmez, kendin yapardın!

Savaşa Hayır! kampanyasında geçen konu kimi "KIT ZİHNİYETLER" tarafından saptırılmış, bende savunduğum şeylerin neler olduğunu anlatmıştım. Şimdi tekrar soruyorum;

- Irak' ta bulunan 198.000 Amerikan askerine 20.000.000 Irak' lı baş kaldıramıyormu?
- Şeref, onur ve din bakımından ayaklar altına alınmaları onlar için hiçbirşey teşkil etmiyormu?
- Karılarına tecavüz edilmesi, oğullarının, kardeşlerinin öldürülmesi onlar için bir anlam taşımıyormu?
- Yayınlanan o fotoğraflar, tüm dünya tarafından yuhlanırken, nasıl oluyorda Irak' ta toplu bir ayaklanma ve özgürlük, onur mücadelesi verilmiyor?

Beni anlayan, anlamakta zorluk çeken ve benim gibi düşünen arkadaşlara soruyorum?

Irak halkı SATILIK DEĞİLMİ? Yapılanları sonuna kadar hak etmiyormu?

T

türkelit

Misafir
Lütfen ,lütfen, lüüütfeeen...
Canim kardesim birazcik insaf Allah askina.
Hakli olabilirsin yazdiklarinda amaa...
Amasi su: Bizim Askerimiz savas aninda bile düsmanin bayragina saygi göstermis güzelce dürüp yerden kaldiracak kadar sanli ve serefli davranisda bulunabiliyor. Bayrak bir ulusu bir halki temsil ediyor degilmi ?
Hicmi vicdanin sizlamiyor abim ya hicmi Allah korkusu yok.
Birak bayragini dogrudan dogruya bir halka bir ulusa bu kadar hakaret edilirmi ?
Adamlar senelerce sindirilmis sömürülmüs önce Saddam simdi ikinci kez Amerika ..
Orada insanlarin ne cektiklerini düsünebiliyormusun ? Hissede biliyormusun aciyi.. Hissedebiliyormusun acligi...ölümü...
Neler oldugunu anlayamayan cocuklarin korkusunu... hisset.. tahmin etmeye calis lütfen.. Gözlerini kapat ve düsün düsün düsün yine düsün
Kendini oradaymis gibi görmeye calis.
Olmuyorsa... ozaman en azindan Türk Askerinin Serefli davranisini hatirla... Düsmaninda Olsa IRAK halki bir TÜRK e yakisir gibi davran.
DÜSMANIMIN DÜSMANI DOSTUMDUR demek TÜRK ün Sanina yakismaz.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkelit kimi konularda haklısın, türk askerinin davranışı, saygısı, onuru. Bu konularda sana sonuna kadar katılıyorum.

Yanlız sinirlerimi bozan, beni adeta çılgına çeviren ordaki olanlar. Yani öyle bir durum içerisindekiler sanki elini kolunu sallayan Irak' a girip istediğini yapacakmış gibi. Ordaki acıyı, korkuyu ve ölümü biliyorum ve inan hissediyorum, ancak kanıma dokunan işte tüm bunlara rağmen halkın hiçbirşey yapmaması.

Düşünsene, Allah korusun böyle bir olay Türkiye' mizin başına geldi ve bu zor durum altında biz kaldık. Neler yaparız? Düşün. Sadece düşün ve içinde o vatan sevgisini hisset. O zaman ne mermi işler nede korku!

Benim tüm bu insafsız tavrım vatanına bağı olmayan, şeref ve halsiyet hissiyetini yitirmiş yada yitirmek üzere olan bir halk için. Kabul edilebilecek birşey değil bu, kabul edilmeyi bırak söz konusu bile olamaz.

Düşmanımın düşmanı benim dostumdur demek Türk' ün şanına yakışır, inan bana yakışır. Çünki benimle soğuk savaş dönemlerinde bile yaşanmayan zararlar veren ayrıca bunların üzerine birde iç karışıklık çıkarmaya çalışanların başına böyle bir olay geldiği zaman işte o zaman ne haliniz varsa görün derim.

İnan bana tüm bu polemikler, tüm bu yazılanları aslında hiç yazmamak isterdim, keşke bunların hiçbiri olmasaydı, keşke 30.000' den fazla şehit vermeseydik, keşke Saddam hiç var olmasaydı. Ancak tüm bunlar oldu ve birsürü kötü olay yaşandı.

Ben bir Türk gibi davranmayı düşündüğümde aklıma önce vatanımın çıkarları gelir, önce onları düşünürüm. Savaş alanında olsa, işte o zaman söylediklerinde haklısın derim, aynen Türk Askerinin Şerefli davranışlarını sergilerim. Ama durum gerilla savaşı, yani ortada bir savaş yok, taraf yok, ama yaşananlar savaştan da beter. İşte bu yüzden soruyorum tüm bu soruları. İşte bu yüzden yargılıyorum düşüncelerimi...

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bush böyle bir açıklama yapmadı, yapmaz ve hatta yapamaz. Böyle şeylerle vakit harcamayalım...

H

hkn

Misafir
çok şey bildiğini iddia ediyorsun ama pekde bişey bildiğin yok...

arkadaşım Bush'un böyle bir açıklama yapmadığını iddia ediyorsun? pekiyi sen sayın yüksek otorite! hereşyi biliyor musun? haberturk.com un şu linkine tıklada haberi oku haberin olsun dünyadan... yaaa demek ki Bush böyle bir açıklanma yapmış. http://www.haberturk.com/habermetni.haberturk?@=154396&c_id=180 demek ki neymiş öyle karizmatik gif dosyasından oluşan logonla konuşulmuyormuş konuşmak için kültür bilgi akıl gerekiyormuş. evlat daha fazlasını iste pepsi iç....

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
hkn' Alıntı:
arkadaşım Bush'un böyle bir açıklama yapmadığını iddia ediyorsun? pekiyi sen sayın yüksek otorite! hereşyi biliyor musun? haberturk.com un şu linkine tıklada haberi oku haberin olsun dünyadan... yaaa demek ki Bush böyle bir açıklanma yapmış. http://www.haberturk.com/habermetni.haberturk?@=154396&c_id=180 demek ki neymiş öyle karizmatik gif dosyasından oluşan logonla konuşulmuyormuş konuşmak için kültür bilgi akıl gerekiyormuş. evlat daha fazlasını iste pepsi iç....
hkn, arkadaşımızın böyle bir açıklamadan haberi olmayabilir; lütfen eleştirilerin kırıcı değil yapıcı olsun....

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amerika' nın Irak saldırısından önce Bush' un "Bu tarz bir düşüncemiz yok, öncelikli hedefimiz Afganistan' dır. Oranın temizlenmesinden sonra iç politikamız ve iç güvenliğimiz üzerine yoğunlaşacağız" laflarını da YİNE bu tarz medya kanalları yayınladı.

Sonra ne oldu? Bu haberler üzerinden henuz 3 gün geçmeden Bush, Irak saldırısı için emir verdi ve 1.5 hafta sonra Irak yerle bir edilmiş gibi saldırıya uğradı.

Öncelikli olarak uslübunu gözden geçirip, daha sonra karşındakinin hareketlerini ve ettiği lafların ELBET bir SEBEBİ olduğunu ayrıca düşünmeden edilen lafların ne kadar gereksiz ve boş olduğunu hatırlatıyor, SEVGİLERLE diyorum...

H

haberci1

Misafir
Bush:İran'ı araştırıyoruz perde arkası..

değerli arkadaşım önce seni aşağılar gibi bir mesaj yazdığım için özür dilerim. bu forumda şu sıralar çok geziniyorum ve görüyorumki senin kadar başkalarına yardım edeni pek görmedim. seni tebrik ederim. şu Bush meselesini aramızda kapatsak çok sevineceğim kimseye bir faydası yok zaten.Bush'un bazen saçma laflar ettiğini biliyoruz bazen taktik icabı yanlış demeçte verebilir. benim söylemek istediğim bu tür açıkmalarla İran'ı tehdit ediyor. İran'da geçen hafta PKK'ya operasyon düzenledi ve yanlış hatırlamıyorsam bu sebebten birkaç askerini kaybetti. Ne oldu da İran bize yaranmak için teroristlerin peşine düştü? daha önceleri hiç karşımazdı onlara? çünkü gördü ki pabuç pahalı sıra kendisine geliyor. Türkiye'de komşu ve güçlü bir ülke isterse İran'a olacak bir saldırıyı durdurabilir hiç olmazsa yavaşlatabilir çeşitli engellerle... neyse, sonuç olarak bu haber doğru bu bir açıklama ama Bush palavra atıyor olabilir. varsayalımki İran suçlu çıktı Bush ne yapacak gidip İran'a saldıracak mı? isterse yapsın ben iddia ediyorumki bu çok zor olur. İran'ın batısı dağlarla kaplı ırak tarafından saldıramaz saldırsada dağlarda büyük kayıp verir. Ayrıca iran devlet ırak gibi uyduruk bir harita değil. koskoca osmanlı devleti bile iranla başa geçemeyip barış yapmıştı. bir dahada osmanlı doğuya hiç gitmedi. sonuç bence şu: Bush'tur ne yapsa yeridir :)

K

kergo

Misafir
Kardeşim, aslında söylediklerinde haklı sın, ama çok önemli bir noktayı unutuyorsun: Irak milletini sanki amerikalılar gelmeden önce mutlularmış gibi gösteriyorsun! Unutma ki Irak milleti çıkılmaz bir yoldaydı ve dışarıdan gelen 'yardım' (tabi ki amerikanın petrol için girdiğini biliyorum...) olmadan 'kurtulamazlardı' Saddam'dan. O adam'ın (ve oğullarının) yaptığı şeylere bir göz at.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5