İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

'Shake It Up Şekerim'

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
EUROVISION ŞARKISI BELİRLENDİ

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de mayısta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Kenan Doğulu'nun, söyleyeceği şarkı belli oldu. Kenan Doğulu ve TRT'nin Seçici Kurulu'ndan, her yıl Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'na "Türkçe mi yoksa İngilizce şarkıyla mı gitsin?" tartışmalarını yeniden alevlendirecek bir parça çıktı.

'Çok neşeli bir eser'
TRT Genel Müdürü Ali Güney, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Mete, TRT Müzik Dairesi Başkanı Deniz Çakmakoğlu ve Ankara Televizyon Müdürü Muhsin Yıldırım'dan oluşan seçici kurul, Doğulu'nun hazırladığı 3 parçayı dinleyip, "Shake It Up Şekerim" adlı şarkıda karar kıldı. 9 Mart'ta kamuoyuna tanıtılacak parçaya o zamanakadar son şeklini verecek olan Doğulu, "Çok neşeli, çok güzel bir eser seçtik. Hayırlı olsun" dedi.

İlk 10'a gireriz inş.

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Allah belanı versin telekom gibi birşey desem içten birşeyler demiş olurum aslında.Yarım hangi işten fayda gelmiştir.Ya tr yap ye ing.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
daha şarkı yok piyasada o kadar ümidim yok bizim şarkıcılar ing. şarkı işini beceremiyor çok yapmacık geliyor bana ama en azından hareketli şarkıymış :D

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce şarkı ile 1. olsak ne olur. güzel türkçemizle katılsak daha fazla katkısı olcağınız düşünüyorum

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Çok ciddiye alıyoruz bu yarışmayı. Çok abartıyoruz. Bizden başka ülkenin en ünlü starlarını yarışmaya gönderen ülkeler varmı merak ediyorum.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biz herşeyi tanıtımımız için kullanmalıyız. bir ıspat olayı değil sadece tanıtım.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya Türkçe yap yada başka dil. ne gereği var karıştırmanın anlamıyorum.

Türkçe şarkı söyleyince kimse şarkıyı anlamıcak vede kimse oy vermicek eğer burda amaç 1. olmak ise tabikide herkezin anlayabileceği şekilde birşeyler yapmak gerekir...

birde şunu düşün daha önceki Türkçe şarkılardaki derecelerimiz ve Ingilizce şarkılardaki derecelerimiz...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Futbolculara yaptığımızı yapalım ve bir ingilizi Türk yapalım. Ona şarkı yazdıralım. O yarışmaya gidip birinci olsun. Bizim tanıtımımızı yapsın.

Ben 3 ncü olduğumuz şarkıyı çok iyi hatırlıyorum. Ve yarışma anında şarkıyı ilk duyanların nasıl dans ettiğini ayağa kalkıp eşlik ettiğini unutmadım.
O şarkı türkçeydi.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Futbolculara yaptığımızı yapalım ve bir ingilizi Türk yapalım. Ona şarkı yazdıralım. O yarışmaya gidip birinci olsun. Bizim tanıtımımızı yapsın.

Ben 3 ncü olduğumuz şarkıyı çok iyi hatırlıyorum. Ve yarışma anında şarkıyı ilk duyanların nasıl dans ettiğini ayağa kalkıp eşlik ettiğini unutmadım.
O şarkı türkçeydi.

şu ingilizceyi kabullenin artık. bu ülke böyle saçma konular yüzünden bu halde.

yok efendim nasıl ingilizce olur biz Türküz bal gibide olur .

milliyetçiliğinizi böyle küçük konularda değilde başka konularda gösterseniz bence çok daha iyi olurdu.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
şu ingilizceyi kabullenin artık. bu ülke böyle saçma konular yüzünden bu halde.

yok efendim nasıl ingilizce olur biz Türküz bal gibide olur .

milliyetçiliğinizi böyle küçük konularda değilde başka konularda gösterseniz bence çok daha iyi olurdu.
Biz yarışmadan bahsediyoruz. Bu kadar çok önemliyse Türk olmayan insanları Türk yaparak o yarışmalara gönderelim. Bizim adımıza o yarışmayı kazansınlar. Onlar kazansın bizde sevinelim.
Anlatmak istenilen budur. Sizin anladığınız da milliyetçilik.
Size göre saçma konular yüzünden o günlerde yakın. Şimdi küçük görünüyor ama gün geldiğinde coniler sizin adınıza bu yarışmalara katıldığında o zaman bu laflarınızı hatırlarsınız.
Şarkı ingilizce olsa ne olur olmasa ne olur. Beni rahatsız etmez. Ama türkçe şarkıyla kazanırsak benim için sevindirici olur.
Bu anlayabilene.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Türkçe şarkı ile katılsak sen sevineceksin , yarışmayı 500,000,000 kişi izlediğini düşünelim burdan 50,000,000 u anlayıpta 450,000,000 kişi bizi anlamazsa ne anlamı vardır ıraya çıkıp şarkı söylemenin..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Türkçe şarkı ile katılsak sen sevineceksin , yarışmayı 500,000,000 kişi izlediğini düşünelim burdan 50,000,000 u anlayıpta 450,000,000 kişi bizi anlamazsa ne anlamı vardır ıraya çıkıp şarkı söylemenin..
Türkiye adına katılan birinin söylediği şarkıyı kendi ülkesi anlamıyorsa ne anlamı var oraya katılmanın.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@disconnect
Ulusal bir yarışma olsa dediğin doğru olur. Ama bu uluslararası bir yarışma bizim anlamamızdan cok dünya'nın anlaması önemli. Türkiye'ye özel bir konser verilmiyor orada.

Hem şarkıyın anlayıp dinlemekten cok birinci olmanın verdiği hazzı yaşamayı tercih ederim.

strong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sertab'ın 1. olduğu sene 2. olan ( bizim son anda birinciliği elinden aldığımız belçika :) ) şarkının sözleri yeryüzünde varolmayan bir dilde anlamsız sözlerden oluşan bir şarkıydı.Hiçkimse anlayamamasına rağmen birinciliği son anda kaçırdılar.Siz türkçe de yapsanız müziksel anlamda kalitesi iyiyse yine biryerlere geliyorsunuz.Ben o açıdan türkçe olmasını istiyordum fakat madem ingilizce yaptınız türkçe ile ingilizceyi karıştırmadan yapın.Gençlerin ingilizceye özendiği şu günlerde bize zarar veren hareketler olmaya başladı bunlar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5