İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site açıcam sorularım var

TheNykS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda sadece DC Comics dizilerinin paylaşılacağı ( Arrow , Flash, Gotham , Supergirl) bir site açıcam. Bölümleri kod ile ekleyeceğim başka kaynaklardan alıp fakat DC Comics bana teliften dava açabilir mi?

mbugrad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda sadece DC Comics dizilerinin paylaşılacağı ( Arrow , Flash, Gotham , Supergirl) bir site açıcam. Bölümleri kod ile ekleyeceğim başka kaynaklardan alıp fakat DC Comics bana teliften dava açabilir mi?

Tehlif hakkı olan her neyi yayınlarsanız yayınlayın, Bu yazı da olabilir, video da , fotoğrafta fark etmez . Bu sanat eserinin sahibi , eseri izinsiz kullandığınız için, yayınladığınız için, kötülediğiniz için veya herhangi bir sebepten dolayı size dava açabilir.

Dava açmadan önce içeriği sizden kaldırmanızı talep eden bir uyarı sunabilir, yada bu uyarıyı hosting firmasına çeker. Bu durumda hosting firması tehlif hakkı olan içeriği kaldırmak ile yükümlüdür. İş davalık olur ise Adres, telefon , Sunucu IP , ve local PC ip adresleriniz, isminiz, email adresiniz hosting firması tarafından gerekli makamlara iletilir.

Tehlif hakkı olan içerikleri yayınlamadan önce bunu eser sahibine danışmanızda fayda vardır. İşin doğrusu ve legal olanı budur.

HbY

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
onca site var sira sana gelene kadar 2 sene geçer :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5