İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Skalink kullananlar...

Metro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Skalinks kullanan arkadaşlar...

Tam 3 keredir kurulum yapmaya çalışıyorum sırasıyla bunları yapıyorum ;

1- Siteye tüm dosyaları yüklüyorum.

2- MySQL kuruyorum. (db ismi, kullanıcı adı, kullanıcı şifresi)

3- Aşşağıdaki dosyaların izinlerini 777 yapıyorum.

script_root_directory (for example: /my/home/dir/ )
cache directory ( for example: /my/home/dir/cache/ )
compile directory ( for example: /my/home/dir/compile/ )
db backup folder ( for example: /my/home/dir/admin/db_backup/ )
.htaccess file (for example: /my/home/dir/.htaccess )

Not: Dizine (ww.sitem.com/dir) kurduğum zaman .htaccess dosyası olmuyor dizinde dolayısıyla izin veremiyorum.

4- mysite.com/dir/install/ klasörünü çalıştırıyorum ve gerekli bilgileri girerek kurulumu tamamlayp "install" dosyasını siliyorum.

Benim eksik yada yanlış yaptığım bir yer var mı? Skalinks kuruyorum fakat admin panelinde hep aşşağıdaki hatayı veriyor.

Warning: fopen() [function.fopen]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 32393 is not allowed to access /home/tra/public_html/dir/link_exchange_scripts owned by uid 99 in /home/tra/public_html/dir/SkaLinks_include/SkaLinks.class.php on line 315

Warning: fopen(/home/tra/public_html/dir/link_exchange_scripts/index.php) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home/tra/public_html/dir/SkaLinks_include/SkaLinks.class.php on line 315

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/tra/public_html/dir/SkaLinks_include/SkaLinks.class.php on line 317

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/tra/public_html/dir/SkaLinks_include/SkaLinks.class.php on line 318

Warning: fopen() [function.fopen]: URL file-access is disabled in the server configuration in /home/tra/public_html/dir/SkaLinks_include/xml_parser.class.php on line 50

Warning: fopen(SkaLinks.com) [function.fopen]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/tra/public_html/dir/SkaLinks_include/xml_parser.class.php on line 50
Nao foi possivel encontrar o ficheiro pretendido.
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/tra/public_html/dir/admin/index.php on line 165

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olucam....

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hostttan kaynaklanan bi sorun . Bazı izinleri acmaları gerekiyor. host yetkilisine email yaz. bendede aynı sey olmustu ama ugrasmadım :) kolaylıklar dilerim ...

Metro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
host paketi resellerimde WHM panel kullanıyorum. Acaba WHM den yapabileceğim bir şey var mı?

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SAFE MODE hatasıda vermiş ama açmanmı gerekiyor kapatmanmı tam anlamadım. php.ini dosyasında SAFE MODE diye arat off ise on yapıp dene on ise off yapıp dene.

Metro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yardımlarınız için teşekkürler. bunları da denedim bir sonuç alamadım :(

Benzer bir hatada skalink admin aşşağıdaki mesajı atmış tam olarak neden bahsetmiş???

Your URL file-access is disabled in the server configuration. It means that there are some problems on you hosting. You should either change your hosting provider or try to solve these problems.

Regards

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5