İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sokakta içmek

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bu sorum hukukçulara veya konuyla ilgili bilgisi olanlara.

mesela canım sokakta giderken soğuk birşey içmek istedi ve gittim bira aldım. açtım sokakta içe içe yürümeye başladım. kanunen bunun bana bir yasal yaptırımı varmı yada sokaktaki adam bana laf ettiği zaman davacı olma hakkım var mı?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu bende merak ediyorum. 7 sene önce Eskisehir'e ilk gittiğimde Adalar'da kenarda bira içerdik, daha sonraları polis düzenli olarak gelmeye ve bizi kaldırmaya basladı. O günden sonra zaten Adalar yenilenince imkan kalmadı. Ama içen yine içiyor, nasıl: Mc Donald's bardaklarının içine içkisini koyuyor :D

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kanunda böyle bir yasak yok. Tabi ki etrafına zarar ve/veya rahatsızlık vermediğin müddetçe.Taşkınlık yapıp insanları rahatsız etmediğiniz sürece yasak değildir. Ancak bu konuda valilik tarafından çıkarılan bir genelge ile yasak getirilmişse yasak olabilir. Bunun dışında polisin size karışması mümkün değil en fazla kimlik kontrolü yapabilirler. Belediyenin bu konuda yasak getirme yetkisi yok bildiğim kadarıyla. Ama aksini bilen varsa ilgili düzenlemeyi de gösterek söylerse biz de öğrenmiş oluruz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
etraftaki insanların tedirgin olabileceği düşüncesiyle polisler uyarabilir veya alemturk ün dediği gibi kimlik kontrolü yapabilirler diğer türlü herangi bi insan size karışamaz . Tabi hukuğu iyi bilen biri yanıtlamalı bizimkiler düşünce sadece

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Türkiyede böyle bir yasak yok, sadece ahlaki bir mesele durumundadır, bir nevi son zamanlarda gündeme gelen mahalle baskısı gibi, sigara içen bir insan daha çok rahatsızlık veriyor etrafına.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sorum hukukçulara veya konuyla ilgili bilgisi olanlara.

mesela canım sokakta giderken soğuk birşey içmek istedi ve gittim bira aldım. açtım sokakta içe içe yürümeye başladım. kanunen bunun bana bir yasal yaptırımı varmı yada sokaktaki adam bana laf ettiği zaman davacı olma hakkım var mı?

Kamuya açık alanlarda içki içmenin cezası 50 YTL AKP tarafından bunun için özel bir yasa bile çıkartıldı.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
mediclife senin dediğin tasarı onaylanırsa 1 nisandan itibaren geçerli olacak. ve aqyılana kadar karakolda tutulacakmış zanlı.

merak edip hukuki.net forumlarını kurcaladım. öğrendiğim kadarıyla sarhoş olup çevreye ve kamu mallarına zarar vermedikçe cezası yokmuş...

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
canım sokakta giderken soğuk birşey içmek istedi ve gittim bira aldım.

bende de ne can var be sürekli canım çekiyor benim nedense :) ve her canım çektiğinde içiyorum, rahat ol sorun çıkarmadıgın sürece problem olmuyor.

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence bazı şeyleri yaparken sadece kendmizi değil başkalarınıda üşünmek gerekir.Yani şimdi Taksimde yürürken elinde Efes le bira içersen olmaz tabi , içeceksenız bahçenizde için :p
Ama kanunen bir suçu olduğunu sanmıyorum bu yüzden ceza yiyen birinide hiç görmedim

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
içkinin olduğu yerde taşkınlık mutlaka olur. Sen ben içmesini biliyoruz diyelim ya ağzıyla içmesini bimeyen insanlar ne olcak. En azından insanların yoğun olduğu açık mekanlar için güzel bir uyguluma

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hukuki açıdan bilmiyorum ama sokak ta içmek uygun değil diye düşünüyorum.Gidersin bi mekana veya sessiz bir yere içmek istiyorsan illa.Zaten tehlikeli bizim mahallede içseniz tanıdık değilseniz dayağı yersiniz.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bundan 15 gün önce büyük bir grup fasıldaydık. Fasıl çıkışı normalde gayet uslu aklı başında arkadaşımız içkinin etkisiyle altıyol boğada çiçeklere işemeye kalktı pantolununu zor toparladık da götürdük arabaya. İçki herkese herşeyi yaptırabiliyor.
Hem kendinelerine hem başkalarına zarar vermeye çok müsait oluyorlar. Bu sebeple dışarda içilmesine şiddetle karşıyım.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
banada içince bişey olmuyo sadece fiziksel dağılıyorum yoksa gayet aklım yerinde oluyo öyle bir iki birayla gaza gelenlere taşkınlık yapanlarıda anlamıyorum , bastırılmış duygularmı açığa çıkıyo ne ... Normalde biraydı falan içsen ne olur toplum içinde içmesen

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Her insanla içilmez helede yanında kesici veya zarar verici bir alet yanında olanlarla hiç içilmez mazallah bir bira ilede sarhos olur kendisini doğramaya kalkar yada daha da kötüsü yanındakileri

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazlık yerler için düşünürsek. Sahilde içilmeyen yaza yaz mı denir :D (-niye öyle diyosun ki ben turp suyu içiyorum tatil yapmamış mı oluyorum????? -öff)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5