İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şu kodun izlesene ve mynet video olanını yazabilecek ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
PHP:
<!-- dailymotion video basla-->
    <?php $key = "dm";  $getir = get_post_meta($post->ID, $key, true); if($getir != "") { ?>
        <object width="720" height="350">
            <param name="movie" value="http://www.dailymotion.com/swf/<?php echo $getir; ?>&colors=background:F0F0F0;glow:f5f5f5;foreground:000;special:000000;&autoPlay=0&related=1"></param>
            <param name="allowFullScreen" value="true"></param>
            <param name="allowScriptAccess" value="always"></param>
            <embed src="http://www.dailymotion.com/swf/<?php echo $getir; ?>&colors=background:F0F0F0;glow:f5f5f5;foreground:000;special:000000;&autoPlay=1&related=1"
                type="application/x-shockwave-flash" width="720" height="350" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always"></embed>
        </object>
    <?php } ?>
<!--# dailymotion video bitir -->
merhaba arkadaşlar yukardaki kod ile wordpress video temam ile video yayınlıyorum dailymotion.com dan. wordpressdeki özel alanları kullanarak sadece dm ve video idsini kullanarak video ekleyebiliyorum.

yukardaki kodun izlesene için ve mynet video olanını yazabilecek var mı acaba ?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Eklentideki değişkenleri görmeden sanırım cevap vermek doğru olmaz ama eklentiyi göstermedende sormak doğru değil o halde cevabım :p

Kod:
<?php $key = "my";  $getir = get_post_meta($post->ID, $key, true); if($getir != "") { ?> 
<embed src='http://video.eksenim.mynet.com/<?php echo $getir; ?>'	type='application/x-shockwave-flash' wmode='transparent' allowfullscreen='true'width='400' height='334'></embed>
        </object> 
    <?php } ?>

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
o sahin değişken dediğin olay sadece wordpress özel alanlar kısmı icin
yani sistem wordpress

bu arada yazdığın kod calışmadı

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Galiba bu kodları eklenti ile birlikte kullanıyorsunuz. Yani tek başına işlevi yok galiba.

Verdiğiniz kodlarda <?php echo $getir; ?> ile videonun hangisi olduğu bilgisini alıyoruz. ve Formatı "x8tqok_cuban-gynecologist-local-car-commer_fun" gibi...
Youtube için olsa mesela büyük ihtimalle XKDI38HED gibi bir format olacak.

Onun için izlesene, mynet video için bu bölümlere de dikkat edilen bir uygulama olması gerekiyor galiba... Buradan vereceğimiz bu basit kod üzerindeki değişiklik işe yaramayabilir belki...

Acaba eklenti ile mi kullanıyorsunuz, bunun hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz ?

Ona göre bir yorum getirmeye çalışayım. Belki yukarıdaki yazdıklarım da kullanmış olduğunuz yöntem için yanlış olabilir...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ewet birkac eklenti var temada onlarıda ekleyeyim hemen buraya

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
tema için eklenti var ama kodlarında getir fonksiyonu ile alakalı bişi bulamadım nasıl olacak bende bilmiyorum :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
hmmm, acaba kurulu tüm eklentilerin isimlerini yazabilir misin ?

wp hakkında pek fazla bilgim olduğunu söyleyemem ama galiba bu videı gösterimi için ber eklenti olması lazım.

Sıralarsanız belki alakalı olanı bulabiliriz.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
kurulu eklentiler:

WP-PageNavi
WP-PostRatings
WP-PostRatings Widget- bu eklenti video oylama ile alakalı sanırsam
WP-PostViews
WP-PostViews Widget

kurulu olan eklentiler bunlar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
TrDownload buradan alakalı bir eklenti ismi çıkartamadım...

Acaba ben yanılıyor olabilir miyim, merak ettim şimdi

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
temayı yapan arkadaşa soracağım hangi eklenti diye ama oda cevrimdışı. sadece dailydimation icin yapmış temayı ama tek video sitesine bağlı kalmak mantıksız :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Peki video'yu eklerken nasıl ekliyorsun ?

$getir'diye belirtilen alanı mı sadece yazıyorsun... Nasol oluyor...

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kodun eklentide olması gerekmiyor, temanın içine yazılmışta olabilir.

Yazının meta bilgisinden "dm" isimli bilgiyi alıp, embed kodunun içinde ilgili alana yazıyor. Gayet basit bir kod tam olarak nereyi anlamadığınızı çözemediğim için yardım edemiyorum, sorun nedir?

Yalnız bu durumda bir de şöyle bir eleştirim olacak, o nickinizin altındaki "Wordpress Developer" yazısını en azından bu konu cevaplanana kadar kaldırın bence. Bu kadar basit bir uyarlamayı bile yapamazken Wordpress üzerinde geliştirme yaptığınızı idda etmeniz olmamış.

Bu yoruma karşı saldırgan bir cevap vermezsiniz umarım, çünkü o durumda size aynı şekilde cevap vermem mümkün olmaz.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Peki video'yu eklerken nasıl ekliyorsun ?

$getir'diye belirtilen alanı mı sadece yazıyorsun... Nasol oluyor...

video eklerken worpress in özel alanlar kısmını kullanıyorum örnbek olarak linkteki videoyu eklerken
PHP:
http://www.dailymotion.com/en/featured/channel/fun/video/x8tqok_cuban-gynecologist-local-car-commer_fun
/video/ kısmından sonraki x8tqok olan kısmı ekliyorum aşağıdaki resimde görüldüğü üzere

my.php
[/URL] [/IMG]

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
O zaman tek çare eklenti'yi tespit edip onun üzerinde değişiklik yaparak diğer video'lar içinde ekleme yapmak gerekli.

Yani o verdiğiniz kod ile yapılacak iş değil çünkü eklediğimiz video'nun türünü de belirtmeliyiz ki ona göre embed koduna uygun olanı yazdırsın...

muratmoon'nunda belirttiği gibi eklenti o zaman temanın içinde.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazıya eknene metaların bi sınırı yok eklenti fln değil o. Yazının altına mynet diye girerseniz mynet diye alabilirsiniz.

Eğer boş değilse de uygun kodu orada yazdırırsınız.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
muratmoon buna biraz açıklık getirebilir misin ? O bölümün işleyişi hakkında.
Bende merak ettim de.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
muratmoon bildiğin varsa söyle bizde öğrenelim kardeşim üstü kapalı yazma ben yapamadığım için buraya konu actım. biliyorsan yaz koduda deneyelim.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress yazıları bir yerde, ona ait bilgileri bunlara meta deniyor bir yerde tutuyor.

bir yazıya birden fazla hatta sınırsız sayıda ek bilgi (meta) ekleyebilirsiniz. bunun eklenti vs ile ilgisi yok wordpressin kendi özelliği.

ilgili kodda da dm aklı meta tagı alınmış boş değilse embed kodu yazılmış, başka bişeyi yok.

eğer siz my diye bir meta tanımlar, buraya mynet için video numarasını yazarsanız, aynı şekilde kullanabilirsiniz.

biliyorsan yaz kodu da deneyelim benim tarzım değil, ben nasıl yapılacağını anlatıyorum okursanız zaten kendiniz de yapabilirsiniz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Yani şöyle birşeyin işe yaraması lazım o zaman...

Mesela izlesene için

PHP:
<!-- İzlesene video basla--> 
    <?php $key = "izle";  $getir = get_post_meta($post->ID, $key, true); if($getir != "") { ?> 
	<embed src="http://www.izlesene.com/player2.swf?video=<?php echo $getir; ?>" wmode="window" bgcolor="#000000" allowfullscreen="true" scale="noScale" width="100%" height="355" type="application/x-shockwave-flash"></embed>
    <?php } ?> 
<!--# İzlesene video bitir -->

yapıyoruz...

Ama "izle" bölümünü nereden tanımlayacağını bilmiyorum... Getir için ise izlesene için galiba sayı olarak geçiyor...

http://www.izlesene.com/video/hayvanlar-kopekten-super-dans-show/846238

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yagmayok eline sağlık hocam ben bu kod ustunde oynama yaparım ilgilendiğin için teşekkurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5