İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Subdomain açmak

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar katagori isimlerimin sub domain olarak açılmasını istiyorum cpanelden sub domain açtım katagori linkinide sub domaine girdim ama olmuyor nasıl yapıcaz acil yardım lütfen ?

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim ama hocam bunları nasıl kullanıcaz ? Yani eklenti gibi kuruyoruz degilmi bunların kullanımının anlatımı yokmu herhangi bir sitede ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
plugins içine atıyoruz bunu degilmi ?

son verdiğim linkteki için söylüyorum. klasörü wp-content/plugins içine atıyorsun. ardından eklentiler sayfasında aktif hale getiriyorsun. ardından kategori yönetiminden düzenlemek istediğin kategoriyi seç, enable subdomain seçeneğini aktif hale getirin.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayarlar
Use Category Archives (buralarda boş kutucuk var)
Activate Subdomain Themes (burdaki kutucuk kendiliginden işaretli
Activate the subdomain theme system. To set different themes for each category, Edit them.

You can also set different themes for each static subdomained page. Just set the custom field page_subdomain_theme to the theme that you want to use. These theme names are the same ones given in the Edit Categories page.

To make static pages act like subdomains, create a custom field variable "subdomain_me" and set it to true;

To tie a static page to a subdomained category, so that it displays this URL subdomain.yourdomain.com/static-page, create

Eklentiyi kurdum bunada save dedim. Ama olmuyor bakın kategorideki herhangi bir ile tıklandıgında başka bir siteye yönleniyor yönlendigi sitede resellerimin baglı olgudu whm oldugu domain.

Bu eklentiyi kurduk ama cpanelden sub domain felan açmıyormuyuz ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Ayarlar
Use Category Archives (buralarda boş kutucuk var)
Activate Subdomain Themes (burdaki kutucuk kendiliginden işaretli
Activate the subdomain theme system. To set different themes for each category, Edit them.

You can also set different themes for each static subdomained page. Just set the custom field page_subdomain_theme to the theme that you want to use. These theme names are the same ones given in the Edit Categories page.

To make static pages act like subdomains, create a custom field variable "subdomain_me" and set it to true;

To tie a static page to a subdomained category, so that it displays this URL subdomain.yourdomain.com/static-page, create

Eklentiyi kurdum bunada save dedim. Ama olmuyor bakın kategorideki herhangi bir ile tıklandıgında http://adana.tatilotellerirehberi.com/ başka bir siteye yönleniyor yönlendigi sitede resellerimin baglı olgudu whm oldugu domain.

Bu eklentiyi kurduk ama cpanelden sub domain felan açmıyormuyuz ?

subdomainleri panelden yapmayacaksın. dns ayarlarından wildcard etmen lazım domaini otomatik işlem için. hostunu sağlayan yer senin için yapar bunu . veya senin whm erişimin varsa sende edit dns zone üzerinden wildcard yapabilirsin. kurulumdan sonra mesela www.tatilotellerirehberi.com/adana olan kategori adresin otomatikman adana.tatilotellerirehberi.com olucak

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki hocam hostçuyla bir görüşürüm hazır seni yakalamışken bir soru daha sorayım peki bu kategorinin içinde kategori nasıl açıcaz yani
İstanbul otelleri >> tıklandıgında kategoriler halinde
TAksim otel
Aksaray otel
MEcidiye köy otel
Şeklinde gelsin istiyorum

İstanbul otelleri >> taksim otel şeklinde alt kategori açtıgımda anasayfada taksim otel de gözüküyor anasayfada gözükmesin istanbul otel'e tıklandıgında
TAksim otel
Aksaray otel
MEcidiye köy otel
Şeklinde çıksın istiyorum

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Peki hocam hostçuyla bir görüşürüm hazır seni yakalamışken bir soru daha sorayım peki bu kategorinin içinde kategori nasıl açıcaz yani
İstanbul otelleri >> tıklandıgında kategoriler halinde
TAksim otel
Aksaray otel
MEcidiye köy otel
Şeklinde gelsin istiyorum

İstanbul otelleri >> taksim otel şeklinde alt kategori açtıgımda anasayfada taksim otel de gözüküyor anasayfada gözükmesin istanbul otel'e tıklandıgında
TAksim otel
Aksaray otel
MEcidiye köy otel
Şeklinde çıksın istiyorum

1- css ile collapsable menu / açılır menu ile yapabilirsin (internette çeşitli örnekleri mevcut)
2- wordpress.org/extend/plugins sitesinden bulabileceğin bir plugin ile yapabilirsin
3- http://codex.wordpress.org/Conditional_Tags adresindeki durumsal değişkenlere göre yapabilirsin. bunun için sidebar.php dosyasını editlemen lazım. örnek kod için : *

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim hocam bu gün çok yardımcı oldun bana ama işte o kodu nasıl bulucaz :) neyse araştırayım biraz saolasın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5