İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Subdomain yerine html optimizasyonu

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşalr herkeze merhaba. Biliyorsunuz ki iyinet.com sitesi çok iyi bir optimizasyonla günlük hitini 4e 5e katladı. Ve bu optimizasyonda kullandığı subdomainler çok önemliydi. Mesela bedava.polifonik.melodi.iyinet.com/bedava.polifonik.melodi.html gibi yüzlerce subdomain oluşturdu. Google arama yaparaken aranan kelimenin URL de geçip geçmediğinede baktığı için bu subdomain oluşturma işi mantıklı gibi geldi. Benim host hizmetimi aldığım şirkette subdomain açmak ücretli bu yüzden böyle bir optimizasyon yapmam olanaklı gözükmüyor. Subdomain yerine www.siteadresi.com/bedava.polifonik.melodi.html gibi 100lerce sayfa oluştursam acaba subdomain gibi şie yarar mı? Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
subdomain işini yapan 10larca site belkide 100lerce site var ama hiç biri iyinet kadar başarılı olamayacak.
sebeb iyinet çok güçlü pr degeri var.
sana tavsiyem pagerank degerini yükseltmeye çalış.
pagerank nedir tam olarak bilmiyorsan
www.gitme.net/google.php bu konuda yazılmış şu yazıyı oku.Senden önce aynı şeyi deneyen binlerce site oldugunu unutma.onlardan daha avantajlı konuma geçmenin tek yolu pagerankını artırman

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pagerank değerim dün 3tü bugün 2 ye düşmüş. Geçen ay aldığım hitin nerdeyse 2 katını alıyorum ama yinede pagerank değerim düşmüş. Peki farzedelim ki pagerankı yükselttik, yinede subdomain yerine www.siteadresi.com/xxx.html dosyaları hazırlasak subdomain gibi işe yarar mı?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hem evet hem hayır.yerine göre işe yaraya bilir.
ama şunu unutma.pagerank bir etken iyi optimize edilmiş site daha üste çıkar.
ancak herkezin iyi optimize ettigi bir kelimede pagerank işin içine girer.
türkçe sitelerde bu işi bilen adam sayısı çok az zaten.şimdilik bir tehlike yok.
ama ilerde pagerank olmadan bir adım atılmayacak.Googledan günde 15bin kişi geldi diye üzülen adamlar var :p

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D ya bana günde 1000 hit google dan geliyor. Şu pagerank değerim 2 ye düşmeseydi, pagerank 3+ siteler için link değişimi programına katılacaktım ama o da olmadı. Ben yinede söylediğim yöntemi deniycem. İyinetin optimize edilmiş kelimelerine baktım eksikler var :p bakarsın işe yarar.

C

Chap

Misafir
Pagerank düşük olan bazı sitelerin ziyaretçileri pagerankı yüksek olanlardan fazla olabiliyor. Bunu anlamadım gitti. Son güncelleme bana yaradı, önceki güncellemede 3'te biri azalma olmuştu. Şimdi tekrar 3 kat arttı, eskisine döndü. Aman nazar değmesin, darısı başınıza.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar siz pagerank olayını anlamamışsınız.Olay şu;
Elimizde iki tane site olsun.bir tanesini mükemmel optimize edilmiş ama Pr0. Diger sitemizde pr5 olsun ama hiç optimize edilmemiş.
Aynı içerikli ama çok popüler olmayan bir konudaki iki sitenin aranması sonucu
pr0 olan sitemiz tabii ki üste çıkar.Çünkü optimize edilmişdir.pr5 olan sitemiz hiç gözükmeye bilir aranmalarda...

Peki pagerank ne zaman işin içine girer derseniz.
Çok iyi optimize edilmiş binlerce sitenin olduğu popüler bir kelime aranmasında pr0 sitemiz bir yerimizi yırtsak bile üste çıkamaz :p takii ki onunda pr degeri rakip sitelerin pagerank degerine eşit olana kadar. :p

Örnek verirsek diyelimki havaifişek üreten bir firmanız var.havaifisek.com gibi bir domain adresinizde varsa pr0 olsa bile hep siz ilk sıralamalarda çıkarsınız.Çünkü çok popüler bir konu degil.Bu konudaki site sayısıda bi kaç tane oldugundan hep siz çıkarsınız.Ama bir mp3 kelimesinde ilk sayfada çıkmak isterseniz, istediginiz kadar optimize edin sitenizi pagerank 0 ise üste çıkmanız imkansız gibi birşey.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasin dedigi olay yani html iyilestirmesi kesinlikle olur.denenmistir arkadasim cekinmeden subdomain acamiyorsan html iyilestirmesine dosyalarinin adlarinda keyword gecmesine gecebilirsin, basarilar

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
arkadasin dedigi olay yani html iyilestirmesi kesinlikle olur.denenmistir arkadasim cekinmeden subdomain acamiyorsan html iyilestirmesine dosyalarinin adlarinda keyword gecmesine gecebilirsin, basarilar

Yorumların için teşekkür ederim arkadaşım çalışmalarıma başlıyorum. Yaklaşık 450 kategorim var bunların hepsine 30 ile 40ar sayfa arasında keyword sayfası hazırlıycam. Yani en az 13000 sayfa. Bu herhalde bi 6 ayımı alır :D

H

hitmp3tr_com

Misafir
walla heml ismini ayarlamak olur ancak sub domain gibi olmaz.

iyinetin subdomain sayesinde hit sebebi arama sonucunda listede birden fazla linkinin olması. örnek vererek açıklıyorum.

mp3 kelimesi aranmış olsun.

sende 10 sayfada mp3 kelimesi var ama hepsi www.domain.com/sayfa.html gibi yani aynı dizinde. böyle olunca google sadece birini listeye alır.

ama iyinette mp3.iyinet.com turkce.mp3.iyinet vs. sun domainler olduğundan bunların hepsi indexlenir.

böyle olunca listenin büyük kısmı iyinet linkleri ile dolar ve hiti çoğalır.

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcu' Alıntı:
bu subdomain olayında google iyineti banlayabilir

iyinet güzel subdomainler ayarlamış ayarlamasına ama ilgili subdomainde ilgili linkler yok.Yani turkce.mp3.iyinet.com/turkce.mp3.html adresinde mp3 ile alakası olmaya nsitelerde olaibliyo. Bu yüzden banlanma ihtimali olabilir. Fakat benim hazırlayacağım sistemde böyle bir şey olmayacak. Link ne ise içeriğide aynı olacak. Bu durumda banlanma söz konusu bile olamaz.

P

populermp3

Misafir
aga subdomaini boşferin. bu sistemi hazırlayan bir program mı yoksa tek tek mi ekliyorlar bunu bilen var mı?

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
populermp3' Alıntı:
aga subdomaini boşferin. bu sistemi hazırlayan bir program mı yoksa tek tek mi ekliyorlar bunu bilen var mı?
ya programla yapılan kısmına var sanırım ama sonuçta çoğu şeyi elle yapman gerekiyor. Yani zahmetli bir iş...

MYTHEBEST

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun için yazılmış scriptler var, gerekli araştırmayı yaparsanız bulursunuz. auto subdomain diye bir araştırın.

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kisisel bi websitesi icin optimize nedir allah askina?

robots.txt ve meta tagler.. hani css kullandik diyelim Alt taglerde var eee baska? PR i yuksek sitelerden linklerde var ama ben hala indexli deilim. Gunluk hitim 2500

http://www.cherez.com

kayzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar lütfen iyinet in yaptığına optimizasyon demeyin artık ya bunun ne olduğunu herkes çok iyi biliyor??
Optimizasyonla ilgili dilediğiniz kadar yazı okuyun bunların içerisinden birinde şunu görürseniz helal olsun size http://kayzer.net.iyinet.com buraya bi bakın isim benim isim ancak alakalı bitek kelime gören varmı??
Sadece benim site değil nerdeyse tüm siteler için aynı şeyi yapıyo iyinet ...
Yorum sizin optimizasyon demek sayfa title url içerik her bişeyin birbiri ile uyumlu olması demektir iyinet sizce optimizasyonmu yapıyo???

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kayzer +1
çok hatalı bir işlem yapılıyor auto sub domain kuulanma yöntemni çok yanlış

Serbülent Daşkın

kayzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyuncu buna ilaveten ben orda biraz yanlış yazmışım sanırım tüm siteler için demişim aslında dediğin gibi auto url olayı koymuşlar ancak içerik ve ismi birbiri ile ilişkilendirmeyi pek düşünmemişler :p Sonuç neyazıkki pek hoş bi durum değil tüm webmasterların genel uğrak yeri iyinet böyle olursa ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5