İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucu ile erişim hakkında

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Arkadaşlar yaklaşık 9 gün oldu bir vps aldım. Bu arada tekrar söylemek isterim ilk defa vps kullanıyorum.
O yüzden sorum belki sizler için saçma gelebilir. Kusura bakmayın artık.

Bu süre içinde açıkçası memnun değilim. Çünkü sunucu ile iletişim sürekli sorun oluyor.

Bunun üzerinden şöyle bir soru soracağım.

Diyelim siteye bir saldırı oluyor veya başka bir şeyler oluyor. Site bir türlü açılmıyor ya da çok geç açılıyor.

Bunun sonucu olarak da ne gibi bir sorun olduğunu görmek için veya restart atmak için sunucu ile iletişim kurmak gerekiyor.

Ben sunucuya iki şekilde bağlanıyorum. birisi ssh ile diğeride virtuzzo panel ile. Ancak bu durumlarda her iki yoldan da ben siteye bağlanamıyorum.

acaba bu nedemek ? Daha doğrusu bu gibi durumlarda (Siteye erişim gelmediği zaman) ssh veya virtuzzo panel'e bağlanmaması normal bir durum mudur ? yoksa ne olursa olsun bu yollar ile bağlanması gerekir mi ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu konuda tecrübelerini veya bilgisini paylaşacak kimse yok mu acaba ?

:D

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
virtuzzo panele ulaşamıyorsan VPS aldığın firmayı değiştir. VPS node'a fazla yüklenilmiştir ve ana makinada sorun vardır. Çünkü o panel ana makina üzerinden çalışır ve senin VPS çökse bile up olması gerekir.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
CyberTurk açıklama için teşekkür ederim.
Peki aynı durum ssh için de geçerli midir ? Yani vps çökse bile ssh ile bağlantı sağlanabilir mi ?

Teşekkür ederim...

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
VPS hakkında bilgim yok ama bir arkadaşım sitesine saldırı olunca ssh ile makinaya bağlanıp kontrol edebiliyordu.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Anladığım kadarı ile aldığımız yer ile alakalı bir sorun var.

Vps'yi alalı 10 gün oldu ve neredeyse hergün bu tarz sorunlar yaşadım. Şuan 40 saattir bir sorun çıkmadı. eğer ay sonuna kadar bu tarz sorunlar devam yeni bir yerden alacağız o zaman...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
SSH erişiminin olmaması normal çünkü o serviste senin VPS kaynaklarını kullanır ama sen restrat atmak için virtiozoya bağlanamıyorsan o ana makina problem yaşıyor demektir.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ben sana dedim yagmayok, ucuz ve sağlam bir managed makina her zaman iyi sayılabilecek bir VPSden iyidir diye :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
:D

evet dedin. haklısın ama dediğim gibi bilgi ilk defa bir sunucu yönetiyorum. Zaten ilerde mecburen dediğiniz gibi bir sunucuya geçmek şart olacak.

Aynı sorunla gene dün karşılaştım. Bu seferki 1 saat sürdü. Eğer böyle devam ederse zaten bir değişikliğe gitmek mevcbur hale gelecek.

CyberTurk Teşekkür ederim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5