İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tacizci öğretmene rekor ceza

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde küçük yaştaki 7 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen, 39 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Trabzon Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, ''Küçük yaşta çocuklara cinsel istismarda bulunduğu'' iddiasıyla tutuklu yargılanan Murat E. (49) hazır bulundu.

Mahkemede son sözleri sorulan Murat E, 27 yıldır öğretmenlik yaptığını belirterek, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Uzun süredir tutuklu bulunduğunu ifade eden Murat E, tahliyesini istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Murat E'ye, cinsel istismarda bulunduğu her öğrenci için 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmesine hükmetti.Mahkeme heyetinin, toplamda 39 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası alan Murat E'nin cezasında, sanığın eğitici ve öğretici olmasının sağladığı kolaylıktan faydalanarak, eylemlerini zincirleme şekilde gerçekleştirdiği gerekçesiyle artırıma gittiği öğrenildi.

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesindeki Merkez İlköğretim Okulunda okuyan 7 kız öğrencinin aileleri, 2005 yılı Kasım ayında, ''okulda görevli öğretmen Murat E'nin çocuklarına sözle ve elle cinsel tacizde bulunulduğu'' gerekçesiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet dilekçesi vermişlerdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün söz konusu dilekçeleri Cumhuriyet Savcılığına göndermesi üzerine başlatılan soruşturma sırasında Murat E, kendiliğinden Beşikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek teslim olmuş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

A.A.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5