İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tavsiye et script/kodu

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski tavsiyem kapanmis simdi acilen tavsiye et bulmam gerek..sabahtan beri ariyorum..istedigim gibi bulamiyorum..bulduklarim direk site adresini gonderiyor..ben linkine tikladigi o adresi direk gondermesini istiyorum..

ornegin alt.asp nin icine

<!-- copy and paste this code onto your website -->

<script language="JavaScript">
function tell_friend2(){
var path_to_cgi="http://www.tell-a-friend-wizard.com/cgi-bin/tell_opt_new2.cgi?uid=gulsehri&url=";
path_to_cgi += '&reffer=' + escape(document.location);
window.open(path_to_cgi,"FRIENDS01","STATUS=NO,TOOLBAR=NO,LOCATION=NO,DIRECTORIES=NO,COPYHISTORY=NO,MENU=NO,RESISABLE=NO,SCROLLBARS=YES,TOP=40,LEFT=20,WIDTH=325,HEIGHT=460");
}
</script>
<p align="center">
<a href="http://www.starteasy.com/cgi-bin/send2friend.cgi">Sayfayı arkadaşınıza gönderin..</a>

bu sekilde link verip ordaki kodlardan o adresi tanimasini istiyorum..asp,php,javascript ne olursa olsun farketmez onemli olan baska bir hosta veya kendi hostuna attigim tavsiye kodunu linkini ekledigim sayfayi tanisin yeterli..

lutfen yardimlariniza ihtiyacim var..

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ooo selam gulsehri cokdandir görusmuyoruz nevar neyok?

su dedigin phpsi bende var ama bende kodlari hazir aldim bilgim olsa vericem ama bildigim sey php tum kodu vardi ama bende suan bulamadim bilen arkadaslar var yardimci olurlar...

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar msn adresimi eklerseniz size bu konuda yardımcı olabilirim. eğer msn kullanmıyorsanız lütfen özel mesajla ulaşın.

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birtane buldum yaptim ama oda sadece ana sayfa linkini veriyor..tikladigim sayfadan eser yok:( bulut mailini ekledim ama?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Kod:
<%
action=Request.Querystring("action")
select case action
case ""
call showMain()
case "send"
call sendMail()
end select

sub showMain()
referrer=Request.ServerVariables("HTTP_REFERER")
if referrer="" then
referrer="http://"&request.servervariables("SERVER_NAME")&"/"&request.servervariables("PATH_INFO")
end if
message=VBNewLine&"Aşağıdaki adresteki sayfayı beğeneceğini düşünüyorum: "&VBNewLine&VBNewLine&referrer&VBNewLine&"Teşekkürler"
%>
<form action="tavsiye.asp?action=send" method="post">
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Adınız:</b><input type="text" name="sName" maxlength="50" size="20"></p>
<p align="left"><b>Emailiniz:</b><input type="text" name="sEmail" maxlength="100" size="30"></font></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Arkadaşınızın adı # 1:</b></font><input type="text" name="n1" size="20" maxlength="50"><b>Arkadaşınızın email adresi # 1:</b></font><input type="text" name="e1" size="30" maxlength="120"></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Arkadaşınızın adı # 2:</b></font><input type="text" name="n2" size="20" maxlength="50"><b>Arkadaşınızın email adresi # 2:</b></font><input type="text" name="e2" size="30" maxlength="120"></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Arkadaşınızın adı # 3:</b></font><input type="text" name="n3" size="20" maxlength="50"><b>Arkadaşınızın email adresi # 3:</b></font><input type="text" name="e3" size="30" maxlength="120"></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Mesaj:</b></font><br>
<textarea rows="10" cols="50" name="message"><%=message%></textarea>
<p align="center"><input type="submit" value="Tavsiye et"></p>
</form>
<%
end sub

sub sendMail
	message=Request.Form("message")
	sName=Request.Form("sName")
	sEmail=Request.Form("sEmail")

e1=Request.Form("e1")
	if e1<>"" then
		n1=Request.Form("n1")
		call actualSend(sName,sEmail,n1,e1,message)
	end if

e2=Request.Form("e2")
	if e2<>"" then
		n2=Request.Form("n2")
		call actualSend(sName,sEmail,n2,e2,message)
	end if

e3=Request.Form("e3")
	if e3<>"" then
		n3=Request.Form("n3")
		call actualSend(sName,sEmail,n3,e3,message)
	end if
%>
	<p align="center">Teşekkürler. Tavsiyeniz gönderildi</p>
<%
end sub

sub actualSend(psName,psEmail,pname,pemail,pmessage)
	Set Mail = Server.CreateObject("Persits.MailSender")
	Mail.Host = "mail.siteniz.com" ' Specify a valid SMTP server
	Mail.IsHTML=false
	Mail.From = psEmail
	Mail.FromName = psName
	Mail.AddAddress pemail
	Mail.AddBCC "[email protected]"
	Mail.AddReplyTo psEmail
	Mail.Subject = "Tavsiye"
	Mail.Body = pname&VBNewLine&pmessage&VBNewLine&"---------"&VBNewLine&VBNewLine&VBNewLine&"---------"
	Mail.Send
	If Err <> 0 Then
		Response.Write "Hata oluştu: " & Err.Description
		Response.End
	End If

end sub
%>

asp bunu deneyebilirsin. bu sayfayı mesela "tavsiye.asp" olarak kaydettikten sonra bu dosyaya link vermeniz yeterli sanıyorum

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
<%
action=Request.Querystring("action")
select case action
case ""
call showMain()
case "send"
call sendMail()
end select

sub showMain()
referrer=Request.ServerVariables("HTTP_REFERER")
if referrer="" then
referrer="http://"&request.servervariables("SERVER_NAME")&"/"&request.servervariables("PATH_INFO")
end if
message=VBNewLine&"Aşağıdaki adresteki sayfayı beğeneceğini düşünüyorum: "&VBNewLine&VBNewLine&referrer&VBNewLine&"Teşekkürler"
%>
<form action="tavsiye.asp?action=send" method="post">
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Adınız:</b><input type="text" name="sName" maxlength="50" size="20"></p>
<p align="left"><b>Emailiniz:</b><input type="text" name="sEmail" maxlength="100" size="30"></font></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Arkadaşınızın adı # 1:</b></font><input type="text" name="n1" size="20" maxlength="50"><b>Arkadaşınızın email adresi # 1:</b></font><input type="text" name="e1" size="30" maxlength="120"></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Arkadaşınızın adı # 2:</b></font><input type="text" name="n2" size="20" maxlength="50"><b>Arkadaşınızın email adresi # 2:</b></font><input type="text" name="e2" size="30" maxlength="120"></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Arkadaşınızın adı # 3:</b></font><input type="text" name="n3" size="20" maxlength="50"><b>Arkadaşınızın email adresi # 3:</b></font><input type="text" name="e3" size="30" maxlength="120"></p>
<p align="left"><font face="arial" size="2"><b>Mesaj:</b></font><br>
<textarea rows="10" cols="50" name="message"><%=message%></textarea>
<p align="center"><input type="submit" value="Tavsiye et"></p>
</form>
<%
end sub

sub sendMail
	message=Request.Form("message")
	sName=Request.Form("sName")
	sEmail=Request.Form("sEmail")

e1=Request.Form("e1")
	if e1<>"" then
		n1=Request.Form("n1")
		call actualSend(sName,sEmail,n1,e1,message)
	end if

e2=Request.Form("e2")
	if e2<>"" then
		n2=Request.Form("n2")
		call actualSend(sName,sEmail,n2,e2,message)
	end if

e3=Request.Form("e3")
	if e3<>"" then
		n3=Request.Form("n3")
		call actualSend(sName,sEmail,n3,e3,message)
	end if
%>
	<p align="center">Teşekkürler. Tavsiyeniz gönderildi</p>
<%
end sub

sub actualSend(psName,psEmail,pname,pemail,pmessage)
	Set Mail = Server.CreateObject("Persits.MailSender")
	Mail.Host = "mail.siteniz.com" ' Specify a valid SMTP server
	Mail.IsHTML=false
	Mail.From = psEmail
	Mail.FromName = psName
	Mail.AddAddress pemail
	Mail.AddBCC "[email protected]"
	Mail.AddReplyTo psEmail
	Mail.Subject = "Tavsiye"
	Mail.Body = pname&VBNewLine&pmessage&VBNewLine&"---------"&VBNewLine&VBNewLine&VBNewLine&"---------"
	Mail.Send
	If Err <> 0 Then
		Response.Write "Hata oluştu: " & Err.Description
		Response.End
	End If

end sub
%>

asp bunu deneyebilirsin. bu sayfayı mesela "tavsiye.asp" olarak kaydettikten sonra bu dosyaya link vermeniz yeterli sanıyorum

<form action="http://www.monitor-line.com/cgi-bin/tellFriend.asp?action=send" method="post">
bu link calismiyor arkadasim..

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tavsiye scripti sorunu çözülmüştür.
eğer asp olarak tavsiye scripti arayan arkadaş varsa bana pmden ulaşabilir. web siteniz altında bulunan herhangibir sayfadan tavsiye sayfasına link verdiğinizde, adres, tanıyarak gönderilmek istenen kullanıcıya gönderilir. scriptin çalışması için tek gerekli olan şey cdonts.

Erdoganipek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Kardes Kolay Gele Kardes Ben Sımdı Bir Tavsiye Kodu Lazım Paralı Sitemde Kullanmak İçin Ama Tam Olarak Ben Bu İsden Anlamıyorum Acık Acik Konuyu Anlatsan Bende Anlasam Valla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi