İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TOKİ'den Ortaç'a: "Bağışa açığız"

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Serdar Ortaç'ın "Haiti'ye yardım edeceğime TOKİ'ye para bağışlarım" sözüne TOKİ'den cevap gecikmedi.

"Nakit sıkıntısı çekiyoruz" diyen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Serdar Ortaç'ın "TOKİ'ye para bağışlarım" açıklamasını sıcak karşıladı. Bayraktar, "Demek ki bizi anlayanlar da var. TOKİ'nin hesap numarası belli. Şartlı veya şartsız bağışlara açığız" dedi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, İdare'ye bağış yapmak isteyenlere açık olduklarını söyledi. Bayraktar, Haitili depremzedeler için düzenlenen konsere katılmayan, arından da "Önce Elazığ'daki depremzedelere yardım edilmeli. Haiti'ye yardım edeceğime, TOKİ'ye para bağışlarım" diyen Serdar Ortaç'ı işaret ederek, "Kendisine yürekten teşekkür ederim" dedi. "Demek ki bizi anlayanlar da var. Herkes vurmuyor" yorumunu yapan Bayraktar, "Böyle açıklamalar yüreğimize su serpiyor. Böyle söylemesi bile bağış sayılır" diye konuştu.

‘HESAP NUMARAMIZ BELLİ'

Yasaların müsait olduğunu, TOKİ'nin bağış kabul edebileceğini açıklayan Bayraktar, şöyle devam etti:

"TOKİ'nin hesap numarası belli. Buraya bağışları alabiliriz. Dilekçe ile faksla bize bağış yapacaklarını bildirebilirler. Bize bağış yapmak isteyenler şart da koşabilir. Örneğin, ‘Şu vatandaşa konut yapıp vermeniz kaydıyla, bu okula veya caddeye adımı vermeniz kaydıyla...' diyebilirler. Biz de ilgili yerlerden bu konuda izinler alırız. Veya şartsız bağış yaparlar. Bu gibi girişimlere açığız. Yeter ki insanlar istesin. Yalnız sanatçılar değil, bazı profesörler, akademisyenlerden de taktir alıyoruz. Bunlar moralimizi yükseltiyor; aidiyet duygumuzu artırıyor."

Daha önce yaptığı açıklamalarda TOKİ'nin nakit sıkıntısı çektiğini dile getiren Bayraktar, "Sıcak paraya ihtiyacımız var. Satılabilir arazi portföyümüzü geliştirme yoluna gidiyoruz. Bakanlıklardan, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden, Jandarma Komutanlığı'ndan araziler alıyoruz" demişti.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
Serdar Ortaç'ın "Haiti'ye yardım edeceğime TOKİ'ye para bağışlarım" sözüne TOKİ'den cevap gecikmedi.
tabi onlarada yardım edeciğiz ama süper devletin yanındaki bir ülke duruken biz nedense elazığda deprem olunca hiç kimse post açıp hadi yardım edelim gibi bir şey görmedim.dışarıya şirin gözükmek nedense bizim uyumuz olmuş..

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
tabi onlarada yardım edeciğiz ama süper devletin yanındaki bir ülke duruken biz nedense elazığda deprem olunca hiç kimse post açıp hadi yardım edelim gibi bir şey görmedim.dışarıya şirin gözükmek nedense bizim uyumuz olmuş..

Katılıyorum sana. Ülkemizde milyonlarca aç insan yardıma muhtaç insan dururken HAİTİ'ye yardım edilmesi çok saçma. Tamam yardım edersin ama bukadarda üstüne durmazsın.Bize kim yardım etti ? Onca deprem oldu.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
Katılıyorum sana. Ülkemizde milyonlarca aç insan yardıma muhtaç insan dururken HAİTİ'ye yardım edilmesi çok saçma. Tamam yardım edersin ama bukadarda üstüne durmazsın.Bize kim yardım etti ? Onca deprem oldu.
ele şükür birisi bana katıldı.
ben hala elazığdaki o topraktan yapılmış evlerin olduğu türkiyede nedense zengin gözükmek uğrana birbirimizi yediğimizi düşünüyorum.
haitiye gelince neden orası kalın enselilerin tatile geldiği bir ülke orada kimbilir ne allaha isyan edildide allah onlara acıyıp bu felaketi verdi.
allahı anlamak zordur ama düşünmek müminin görevidir..

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ele şükür birisi bana katıldı.
ben hala elazığdaki o topraktan yapılmış evlerin olduğu türkiyede nedense zengin gözükmek uğrana birbirimizi yediğimizi düşünüyorum.
haitiye gelince neden orası kalın enselilerin tatile geldiği bir ülke orada kimbilir ne allaha isyan edildide allah onlara acıyıp bu felaketi verdi.
allahı anlamak zordur ama düşünmek müminin görevidir..

Evet.Haklısın birgün bizim başımıza geldiğinde anlıcaz kımler bizim yanımızda.Belkide önümüze ekmek vericekleri yerine ekmeğimizi alıcaklar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5