İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ttnet İlginç Hizmet

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ttnet müzik servisini az çok biliyordur herkes. Bugün bir sorunla ilgili ttnet müzik servisini aradığımda çok ilginç bir olayla karşılaştım. Mutlaka başına gelen arkadaşlar vardır şimdi durum şu:

Daha önce kütahyada üzerime kayıtlı olan adsl hattından 500 kadar mp3 indirmiştim. Çok fazla müzik seçen biri olarak tek tek bütün sevdiğim parçaları toplayıp güzel bir arşiv yaptım. Neyse Öğrencilik bitip istanbula gelince hattımı kütahyadan istanbuldaki evime taşıttım. İnternet bağlandı vs. Yalnız burda bir sorun oldu daha önce ttnetten indirdiğim mp3lerin hiç biri açılmıyordu. Ttneti arayıp durumu ilettim. Gelen cevap daha önce satın aldığınız mp3leri artık dinleyemezsiniz. Tekrar üye olup mp3leri indirmeniz gerekmektedir vs.Tabi yeni indireceğim mp3ler belli bir miktardan sonra fatura yansıltılcak.

Tebrikler ttnet her geçen gün farklı birşeyle karşımıza çıkmaya devam ediyorsun. Şuanki durumda ücretini ödediğim şarkıları hiç birşekilde dinleyemeyeceğim. :)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
MP3 LER lisanslı ! indirdiğin yere göre PC ye göre bi lisans kodu veriyor ve bunu farklı PC de farklı yerlerde çalamama gibi bir durum ortaya çıkıyor - izinsiz DAĞITIMI engelleme amaçlı yapılan ve yıllardır var olan bir uygulama.

Farklı birşey değil...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
MP3 LER lisanslı ! indirdiğin yere göre PC ye göre bi lisans kodu veriyor ve bunu farklı PC de farklı yerlerde çalamama gibi bir durum ortaya çıkıyor - izinsiz DAĞITIMI engelleme amaçlı yapılan ve yıllardır var olan bir uygulama.

Farklı birşey değil...

İşte sorun şu ki PC ye göre vs. bir lisans kodu vermiyor. Her mp3 dinlemeye çalıştığında ttnetin sayfasından adsl durumu kontrol ediyor. Yanlış hatırlamıyorsam internet olmadanda dinlenmiyor mp3 ler. Veya ben adsl hesabımı kapatıp farklı bir adsl hesabı alırsam o zamanda geçersiz oluyor. Yaptıkları mp3 leri kırmanın yolu yokmu var bir çok yöntem mevcut ama niye millet parasıyla rezil olsun anlamış değilim.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Bana küçük boyutlu mp3 lerden birini yollarmısın?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İşte sorun şu ki PC ye göre vs. bir lisans kodu vermiyor. Her mp3 dinlemeye çalıştığında ttnetin sayfasından adsl durumu kontrol ediyor

Kastetttiğim PC YE göre lisans kodu buydu zaten. Kullanıcıya göre demeli sanırım daha doğru ifade olur. İNTERNET üzerinden lisansı yokluyor - Uygunsuz durum farkederse şarkıyı dinleyemiyorsun. Evet uğraştırıcı can sıkıcı birşey ama sanatçıların haklarını koruma amacıyla yapıyorlar sonuçta - onlar da haklı. Ben ttnetmuzikle ilgilenmedim pek sebepte bu lisans kodu kontrolü...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
TTNET'in kendi sitesine bile girmiyorum faturama yansıyacak diye :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sertifikalı ürünlerde sertifika kopyalanmadıysa diğer bir pc ye bir çok problem çıkıyor. Galiba TTNet bu hizmette, bulunduğu PC-ye göre kalıcı lisanslama yapıyor. Buda işletim sistemini yenilediginde problemle karşılaşmana neden oluyor.

Windows lisans sistemini kırmak biraz zor. "Kırılamaz" gibi katı bir cümle kurmak istemiyorum ama "etik" bir hareket değil.

TTNet-in dağıtımını yaptığı lisanslı müziklerinde bu şekilde suspend olması-da "etik" değil.

Yavaş yavaş kendilerini daha iyi yerlere getireceklerine eminim. Bu tür basit şeylerden kullanıcılar her zaman uzak durmak ister. Maalesef bir çok firmada bu tür basit konulara meyilli.

Mesela "Akbank" adlı kurumun internet bankasında "extremi görüntüle" butonuna bastığında hesabından "0.6 TL" almasıda basit bir durumdur ve firmaya çok zararı vardır kanaatimce.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5