İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tumblr Tam Olarak Hangi İçerikleri Yasaklayacak?

Filmatinesi

0
Onaylı Üye
Reaction score
22
Tumblr’ın resmi duyurusuna göre yetişkinlere yönelik her şey yasaklı filtresine girecek. Buna;

Fotoğraflar
Videolar
GIF’ler
İllüstrasyonlar
Erkek veya kadın cinsel organı ya da göğüslerini içeren içerikler
de dahil.

Tumblr’ın yetişkinlere yönelik içerik servis etmesi pastadan büyük pay almasını sağlıyordu. Bu alanda binlerce içerik üreticisini kapının önüne koyan Tumblr için, yeni değişikliğin pek iyiye alamet olmayacağı aşikar.

Sizin elbette bu olayla ilginiz yok. Ancak yine de sormam gerekiyor. Stratejik olarak bu filtre hakkında ne düşünüyorsunuz? Tumblr’ın bu hamlesi onu ileriye taşıyacak bir adım mı? Yoksa Tumblr kaderinin sonunu kendi elleriyle mi yazıyor?

Noventa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tumblr’ın resmi duyurusuna göre yetişkinlere yönelik her şey yasaklı filtresine girecek. Buna;

Fotoğraflar
Videolar
GIF’ler
İllüstrasyonlar
Erkek veya kadın cinsel organı ya da göğüslerini içeren içerikler
de dahil.

Tumblr’ın yetişkinlere yönelik içerik servis etmesi pastadan büyük pay almasını sağlıyordu. Bu alanda binlerce içerik üreticisini kapının önüne koyan Tumblr için, yeni değişikliğin pek iyiye alamet olmayacağı aşikar.

Sizin elbette bu olayla ilginiz yok. Ancak yine de sormam gerekiyor. Stratejik olarak bu filtre hakkında ne düşünüyorsunuz? Tumblr’ın bu hamlesi onu ileriye taşıyacak bir adım mı? Yoksa Tumblr kaderinin sonunu kendi elleriyle mi yazıyor?

Yapılan işlemin öncelikli sebebinin iOS olduğunu düşünüyorum. iOS tarafından Tumblr uyarılmış ve bu tarz içeriklerin kaldırılmaması ile birlikte Tumblr'ın ios cihazlarda kullanılmayacağını belirtmişti. Buna istinaden tumblr böyle bir politika izliyor.

iOS 'tan çıkmak yerine cinsel içeriği engellemeyi daha mantıklı bulmuşlar.

Pire-Ferhat

0
Onaylı Üye
Reaction score
21
Yapılan işlemin öncelikli sebebinin iOS olduğunu düşünüyorum. iOS tarafından Tumblr uyarılmış ve bu tarz içeriklerin kaldırılmaması ile birlikte Tumblr'ın ios cihazlarda kullanılmayacağını belirtmişti. Buna istinaden tumblr böyle bir politika izliyor.

iOS 'tan çıkmak yerine cinsel içeriği engellemeyi daha mantıklı bulmuşlar.

Yani olay büyük bir kurgu vay be...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5