İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turk Telekom Grevi

Türk telekom grevi sizce mantıklımı ?

• Evet , Çalışanlar haklarını arıyorlar.

Kullanılan: 20 26.0%
  • Hayır , Tamamiyle sınırları zorluyorlar.

Kullanılan: 55 71.4%
  • Banane. Yavaşta olsa nette keyfimi sürerim.

Kullanılan: 2 2.6%

• Kullanılan toplam oy
    77

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Türk telekom çalışanlarının sürdürdüğü, bizi ve sektörümüze zarar verici bu grevi anlamlı veya mantıklı buluyormusunuz ?

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her ne kadar bizleri zor duruma soksalar da, mantıklı buluyorum. Sonuçta emeklerinin hakkını almaya çalışıyorlar.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iletişim hakkı kısıtlanamasada , hak arıyorlar ve bende mantıklı bulanlardanım..

zaten hakkım kısıtlanmıyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iletişim hakkı kısıtlanamasada , hak arıyorlar ve bende mantıklı bulanlardanım..

zaten hakkım kısıtlanmıyor.

hiçbir hak arama başkasına zarar vererek olmaz sen evinde netin kesik degildir ama suan telefonu bozuk veya net baglatmak isteyen veya telefon baglatmak işini göremiyor grev var diye geri cevirliyor bumu hizmet.

bireysel düşünmeyin genel düşünün sen telefon baglatmıyorsun net baglatmıcan diye sana dokunmayan yılan bin yıl yaşaşsın misali davranmayalım..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hiçbir hak arama başkasına zarar vererek olmaz sen evinde netin kesik degildir ama suan telefonu bozuk veya net baglatmak isteyen veya telefon baglatmak işini göremiyor grev var diye geri cevirliyor bumu hizmet.

bireysel düşünmeyin genel düşünün sen telefon baglatmıyorsun net baglatmıcan diye sana dokunmayan yılan bin yıl yaşaşsın misali davranmayalım. ( kelime hatası vardı düzelttim sadece )

haklısın ...

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
grev sendikal haktır,

tamam grevini sonuna kadar yap ama fiberoptik kabloları kesip başkalarının hakkını gaps edersen buna hainlik derim.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işlerimde aksasa adamlar haklarını arıyorlar.
Eğer işlerim ciddi aksıyorsa bunu kanun önünde arayabilirim. Sonuçta onlarda TT'un birer personeli ve onlarında grev hakları var. Soru bu boyutta. Ancak zaten işlerini iyi yapıyorlarmıydı ki dendiği zaman bu konu tartışılır :D

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk Telekom'un Genel Müdürünün basın açıklamasında dediğine göre grev yapanların piyasanın %200'ün üstünde maaş aldıklarını belirtmişti.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
grev sendikal haktır,

tamam grevini sonuna kadar yap ama fiberoptik kabloları kesip başkalarının hakkını gaps edersen buna hainlik derim.

Bencede , Grev sendikal bir açıktır. eflasyon çıkmasın , ülkede ki fiyatlar yerinde saysın. eflasyona göre zammını yapsınlar senin. Sen tut bu yetmez bana! daha çok verin yoksa greve gideriz de.

Ben TTNet'in yerinde olsam, toplu tazminat öderim. Hepsinin maaşına zam , işine son. Gelsin boşta ki üniversite mezunları. En azından mezunlar genç. Hadi 1-2 ay teklerler tüklerler sonrasında bak işlemlerin hızına.

Bu sendikal açıklıktan faydalanan turk telekom çalışanlarının maaş begenmeme durumu tarafımdan kabul edilemez bir gerçektir. Bununda çözüme kavuşması şarttır.

Gelişmeler olmuyor değil. Grev başladı ttnet.net.tr güncellendi. Bakalım daha neler olacak.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Grevden ötürü işten çıkarırsa olmaz. Önce grevi sonuçlandırmalı arkasından birer birer göndermeli.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu grev yapan içciler hakkını aldılarmı peki bu halkın cektiği sıkıntıları kims arıcak o aldıkalrı zam bogazlarından gecicekmi ben hak etmiyorum aldıkları zammı..

thy da grev yaptı ama kimseyi magdur bırakmadılar...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sendikaların hepsi hem siyasi hem de maddi rant sağlamak için kurulmuş kurumlardan öte değil (Türkiye'de) öyle olmasa bu kadar çok sendika olmazdı birçok meslek grubunda ikişer tane(biri sağ görüş, biri sol görüş gibi sebeplerden) sendika olmasıda bunu ispatlar, ayrıca çalıştığı kuruma bilerek ve isteyerek zarar verenlerinde teröristlerden ne farkı kalıyor.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 gündür netin bağlanmasını bekleyenler var, ayıptır.
Haklı olmak önemli olsada, asıl mesele haklı kalabilmektir..

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Abi kusura bakma ama şöforler 2.300 ytl maaş alıyor.
Teknikerler 2.600.
Daha ne zammı?
Belalarınımı arıyorlar, yenileyecekler tüm kadroyu legalparaya girerim %99u bu paraya iş bulamaz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Aldığın paranın üstünde bi hizmet verirsin ozaman gider hakkını ararsın ama telekomun calışanlarının %80 i işi nasıl kaytarabiliriz millete nasıl somurtabiliriz düşüncesinde...

Telekom benim elimde olsa bu 1 ay içinde alt yapı oluşturup o maaşa seve seve çalşacak yeni elemanlar seçip grev yapanların hepsinide kovarım bakalım ozaman napıyolar. (bu ülkede o mağaşa çalışmak istiyen birçok mühendis etrafta dolaşıyor)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
başkasını magdur ediyorsa kendi cıkarı için ben haklıysada haksız görürüm halkın sucune bunda

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
ttnet çalışanlarının görevlerini gerektiği şekilde yapmadıklarını düşünüyorum. Verdikleri hizmete karşın aldıkları para çok fazla.

mujox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 gün boyunca netim ve telefonum kesildi..cepten onlarca kez aradım..3 gün boyunca cafelerde takılmak zorunda kaldım..Yıllarca devletten yemiş binlerce insan var orda..özel sektöre tahammül edemiyorlar tabi..1000 ytl den aşağı maaş alan telekom çalışanının olduğunu sanmıyorum..saha ekipleri zaten çift maaş alır gibi çalışıyorlar..her arızaya ve tel bağlatmaya gittikleri yerden çorba parası,yol parası adıyla bi maaş kadar da ordan kazanıyorlar..vermeyenlerin işini de doğru düzgün yapmıyorlar..Elbette işini düzgün yapanlar da vardır aralarında ama çoğunluk böyle..yolunu bulmuş insanlar..Telekomun yerinde olsam beyenmeyene direk yol gösterirdim..bu ülkede 400 ytl aylıkla geçinmeye çalışan yüzbinlerce insan var..ve şu anki çalışanlardan kat kat daha iyi yapacaklarına inanıyorum..Hele bazıları da fiberoptik kabloları kesmiş ne ıspat etmeye çalışıyorlarsa..resmen ekmek yediği kapıya ihanet..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5