İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk Telekom ve Linux

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
"Geçen gün internetteki yavaşlığın sebebini sormak için ttnet'in 444 0 145 destek servisini aradım. Karşıma çıkan bayanla aynen şu konuşma oldu:

-İyi günler, bölgemdeki bağlantıda yavaşlık var, genel bir sorun mu acaba?
-Bakalım... hayır genel bir sorun yok, bilgisayarınızda ne yüklü?
-Linux yüklü.
-Linux derken...?
-Windows olmayan bir işletim sistemi, Suse Linux.
-Win98 mi, WinMe mi?
-Peki teşekkürler...

TTnet'in destek telefonları artık meşgul çalmıyor ama linux nedir bilmiyor galiba??"

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evdeki telefon hattı ile internete bağlanamayınca, hemen arıza servisini aradım, ertesi gün kapı çaldı, iki tane adam;
-abi arıza vermişiniz , hattı kontrol ettik, sorun yok;
-Nasıl sorun yok?
-Abi biz dışarıyı aradık, merkezdeki arkadaşlarda burayı arıyo, çalışıyo yani...
-E zaten biz çalışmıyo demedikki?
-Ya neye cağırdınız bizi?
-Parazit var hatta, internete bağlanamıyoruz...
-Haaaaa, siz zaten öyle kafanıza göre internete bağlanamazsınız oyle,
- Yapma yaaa, nasıl olacak?
- Siz gidip bizim açma gapama servisine dilekçe verin, arkadaşlar gelip bağlar interneti...
-Haaa, (neyle savaştığımı anladım artık) Ama iyide, ben çok sık girip çıkarım,
-Nasıl yani?
-Yani arkdaşlarınız her seferinde gelip bağlayacakmı,
-Tabii abi, sen ucretini yatırdıkan sonra, onların işi bu...
-Oldu ozaman, teşekkür ederim...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
(zamaninda linux'u ilk kurdugumda dns ayarinin /etc/resolv.conf'dan yapilacagini bilmiyordum...)

_ merhaba, ben isp baglantim icin dns ayarlarini yapmak istiyordum ama isletim sistemim windows olmadigindan sorun yasiyorum yardim edebilir misiniz...
_ masaustundeki bilgisayarim ikonuna tiklayin
_ belirttigim uzre isletim sistemim windows degil o yuzden masaustunde bahsettiginiz turden bir ikon yok
_ himm, o zaman tweakui ile ikonlari re-generate etmemiz gerekecek
_ pardon ama anlayamadiniz beni ben windows kullanmiyorum.
_ o zaman sizi yetkili baska bir arkadasa baglayayim...

...

gidis o gidis 10dk bekledim, sadece bana telefon terminalindaki tum bekletme muziklerini caldilar...

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunlar gerçek mi yoksa telekomun rezaleti için yazılmış geyikler mi yahu :) o kadar cahil değillerdir canımm :p

kosasnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bir keresinden int e giremiyorum, bir sorun mu var diye aramıştım. modem link ışığınız yanıyorsa girebilirsiniz, bir sorun yok demişlerdi :D

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4440375

arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama bu yaşanmış bir olaydır
nam salmış HAWWA hanım ile konuşmam:

- merhaba benim bağlantım 512 ama test ettiğimde 340 tan yukarı görmedim
- yeter işte
- sessizlik :eek:

S

SonsuzOl.Com

Misafir
worshiphim' Alıntı:
arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama bu yaşanmış bir olaydır
nam salmış HAWWA hanım ile konuşmam:

- merhaba benim bağlantım 512 ama test ettiğimde 340 tan yukarı görmedim
- yeter işte
- sessizlik :eek:

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
yaw abi 30 dk dır gülüyorum .anca gülmem bittide yazmaya fırsat buldum.
yani kim bu hawwa.evlenmek istiyorum onunla :)
ya böyle birşey olabilirmi yuh yani :)

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D o kadını istanbulda adsl kullanıp ta bilmeyen yok gibi birşey... anetin news ındada çok adı geçerdi hehehe
ne diyaloglar var daha off off..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

:) arkadaşlar gerçekten bu bir gerçek telekom destek servisindekilere bizim destek vermemiz lazım :) biz onlardan daha çok anlıyoruz bu işlerden. :) valla ben her aradığımda kendi bildiklerimi unutturuyolar bana bu arada hawwa hanımlada görüşmüştüm harbiden matrak bişey ya ;)

B

besiktaslim

Misafir
valla bi dönem alcatel speedtouch ve elkotek adsl yetkili servisiydim müşterinin evine gittik modem kurucaz modemi kurduk herşey normal ama çalışmıyor. telsiz vari bir telefondan telekomu aradım (gene havwa mı çıktı bilmiyorum belki değildir :) )
konuşuyoruz ben elkotek yetkili servisiyim dedim.. şu yanıyormu bu hopluyormu gibisinden herşey normal gene
modeminiz nedir
alcatel speedtouch330 usb modem (modem setup kurduktan sonra hiç bir ayar gerektirmeden çalışır!)

kadın bişey bulmuş gibi sordu: dns ayarlarınızı yaptınızmı ?
- yoo neden yapıcakmışımki
kadın kibarca bir bağardı hatta kustu telefona
beyefendi siz nasıl bilgisayarcısınız diye arka mahalle duydu bende yanımdaki adama bakıyorum kitlendim
hadi dedim yapıyorum yaptık onuda çalışmadı

sonuçta 1 hafta telekom yetkilileri uğraştı merkezden şifre yanlış veriliyormuş heralde (yaklaşık 10 defa onaylattık aynı) yeni bir şifreyle adam bağlandı.
bizde müşteriye rezil olduk tabi kitlenmeyeceksin valla bu işlerde cazgırlık yapıcaksın biraz :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5