İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe Alan adları Hakkında Soru ?

FuLubbeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar

Türkçe karakterli alan adlarının tescili konusunda pek bilgim yok ve bir konuda yardıma ihtiyacım var.

Bana ait olan " ornekdomain.com " isimli domainin türkçe karakterli olanı " örnekdomain.com"

başkası tarafından alınmış olduğunu fark ettim. Söz konusu " ornekdomain.com " alan adının marka tescil işlemi ve "com.tr" olan uzantısı da bendedir.

Bu konuyla alakalı olarak neler yapabilirim ?

Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Marka tescilini hangi alanlarda yaptırdığınız ile diğer domainin aktif olup olmamasına göre verilecek cevaplar değişir.

FuLubbeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Marka tescilini hangi alanlarda yaptırdığınız ile diğer domainin aktif olup olmamasına göre verilecek cevaplar değişir.
hangi alanlara göre derken ? bana ait olan ve aktif olarak açık olan site e-ticaret sitesidir.. Diğer Türkçe alan adını alan şahıs "domain satılıktır" şeklinde index atmış durumdadır.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
marka tescil işlemini hangi sınıfa göre yaptınız? eğer tescil işlemini yaptığınız alanla ilgili bir ihlal olursa o zaman birşeyler yapabilirsiniz. eğer öyle bir ihlal yoksa yapılabilecek birşey yok.

FuLubbeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
marka tescil işlemini hangi sınıfa göre yaptınız? eğer tescil işlemini yaptığınız alanla ilgili bir ihlal olursa o zaman birşeyler yapabilirsiniz. eğer öyle bir ihlal yoksa yapılabilecek birşey yok.

Peki bununla iligili bir şey yapabilmem için Marka tescilinin hangi sınıfa göre yapılmış olması gerekiyor ?
(Bilgim olması açısından soruyorum)

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
şöyle söyleyeyim siz marka tescilini abc.com olarak ve e-ticaret üzerine yaptınız. bense abc.com.tr olarak eğlence sektörüyle alakalı marka tescili yaptırdım. siz bende herhangi birşey isteme hakkına sahip olamazsınız. Eğer dediğiniz gibi birşey olsaydı ben firmaadı.com u tescil ettirirdim net org vs. diğer uzantılara karşı dava açarak kapattırırdım. birde yayın yaptığı yer derken bunu kastetmiştim. yurtdışından yayın yapan bir site sizin haklarınızı ihlal ediyorsa bir ihtimal siteye erişimin engellenmesi için dava açabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5