İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe Karakter Sorununun Çözümü icin Türkçe Tamir programı

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hocam aslında diller arası convert yapsan çok iyi olur ve tutar.
Mesela;
WST_Swed karakterlerinden oluşan cümleyi Türkçe karakterlere çevirecek.

plesk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler çok faydalı oldu bu paylaşım

SeRSeRi_HaYaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S.a. üstatlar burda yayınlanan şiir scriptinde türkçe karakter hatası var onuda bu proğramla düzeltmemiz mümkünmüdür ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
ş ğ ve Ç harflerinde sorun var iyinetadmin. onları düzeltmedi.

Sorunu gorebilmem icin denediginiz metni verebilirmisiniz, yada pm den iletirmisiniz.
edit: sorun firefox ile girince oluyor, duzeltene kadar simdilik IE ile deneyiniz.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet text orda yazan textdi herhangi farklı bir text denemedim. firefox kullanıyorum evet. şimdi bunun amacı daha çok herhalde dbe girilen bu tarz bozuk karakterleri düzeltip tr karakter olarak alıp düzgün şekilde kaydetmek di mi? yani c/p olarak yapılacak o olay. biraz açıklar mısın neden bu karakter sorunu oluyor ve düzeltip geri koysak düzgü mü kaydeder herhangi değişiklik yapmak gerekir mi dbde veya başka bir şeye ihtiyaç olur mu?

prowas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım Bu Şey Ufak Bir Sql Sorgusuyla Düzelmez Mi ?
Explorer İle Girdigimde Pc Kasılıyor :S

Havidi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu TextPAD programıyla da yapabilirsiniz.Üstelik textpad ile 50 mb dosyayı 1 dakika içinde düzeltebilirsiniz..

shevko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bunu TextPAD programıyla da yapabilirsiniz.Üstelik textpad ile 50 mb dosyayı 1 dakika içinde düzeltebilirsiniz..

Katılıyorum Düzeltiliyor Fakat Bilgisayarda Düzelmiş Gösteriliyor.. Ben Sitemi Taşımaya Çalıştım Fakat Daima Tr İle İlgili Sorunlar Çıktı.. Gerçi Bu Sorun SQL Sürümündende Kaynaklanabilir Bunun Bi Çözümü Yokmu Sürüm Farkından Doğan TR Karakter Sorunu?

bluestanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun için bir program linki bu arkadaşlar

www.textpad.com

netten bulabilirsin çok basit kullanımı var sizin sql dosyanızı atıyorsunuz için o otomatik olarak düzeltme yapıyor zaten... çok kolay kullanımı var...

arkadaşlara katılıyorum.. çok güçlü bir program

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5