İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turkcell'in 150mly.ytl Köntör Yolsuzluğu Belgelendi

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Haberci02 nin gözünden kaçmış bu haber :D

Turkcell'in 'hediye kontör' kampanyalarıyla abonelerinden 1-2 YTL gibi fatura başına küçük, toplamda 150 milyon YTL gibi büyük tutarı haksız olarak tahsil ettiği belirlendi. Şirket 'teknik hata' derken, Telekomünikasyon 'ayıplı hizmet' saydı.

turkcell_cocuk2.jpg

Turkcell'le ilgili dosya 2006 başında, Turkcell abonesi emekli kıdemli binmaşı Ahmet Fikret Köse'nin şikayeti üzerine açıldı. Saptadığı haksız uygulamanın peşini bırakmayan Köse'nin ısrarı "tehdit" olarak bile algılandı.

"2006 yaz aylarında Shell kampanya başlattı. 75 YTL akaryakıt alana Turkcell'den bedava konuşma veriyordu. 30 dakika bedava konuşma hakkı aldım. Eşimle ben aynı zamanda Kamucell abonesiyiz ve buradan bedava konuşma hakkımız var. Faturaları incelerken, eşimle yaptığım konuşmaların Shell'den kazandığım köntörlerden düşüldüğünü fark ettim. Hata tutarı 2,23 YTL'ydi.

ÖNCE DİNLEMEDİLER
Turkcell'i aradım, 30 milyon abonesi olan bir kurum beni dikkate almadı. "Bu hata değil kasıttır" diye ısrar edince, fazla tahsil ettikleri parayı sonraki faturada bana iade ettiler. Artık "30 milyon sıradan enayi müşteri" olmaktan çıkmıştım Turkcell'in gözünde. İlgilenmeye başladılar ama ben artık resmi dairelere gitmeye başlamıştım.

100 SAYFALIK RAPOR
Yakın çevremden benim gibi aboneliği olanlardan 15 kadar fatura topladım. Onları da inceledim ve sekizinde benzer durum saptadım. Parayı nasıl çaldıklarını, nereye aktardıklarını içeren 100 sayfalık bir rapor hazırladım. Maliye ve Sanayi Bakanlıkları ile Telekomünikasyon Kurumu'na gönderdim.

FİKRET KÖSE 2007'Yİ İNCELİYOR
Turkcell abonesi emekli Binbaşı Ahmet Fikret Köse, Turkcell'in gönderdiği faturaları incelemeyi sürdürdüğünü söyledi. Elindeki örnek faturaları 2007 yılında da incelediğini belirten Ahmet Fikret Köse, "İlk tespitlerim Turkcell'in yüksek tahsilat yapmayı yöntem değiştirerek sürdürdüğü yolunda. Ancak, ben işin arkasını bırakmayacağım ve saptadığım her usulsüzlüğü yine ilgili birimlere aktarmayı sürdüreceğim. Gerekirse dava açacağım" dedi.

Şikayetlerinin ardı arkası kesilmeyen Emekli Binbaşı Köse, artık kendisinin Turkcell müşteri hizmetleri tarafından üzülmemeye özen gösterildiğini belirtiyor. Köse, "Turkcell'in abonelere hizmet hattı 4440532 nolu telefonu ne zaman arasam, hiç bekletmeden 'buyrun Fikret bey' diye açıyorlar. Oysa eskiden dakikalarca telefonda beklerdim" diyor.

detaylar; http://www.lineage.gen.tr/news.php?readmore=11

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Şikayetlerinin ardı arkası kesilmeyen Emekli Binbaşı Köse, artık kendisinin Turkcell müşteri hizmetleri tarafından üzülmemeye özen gösterildiğini belirtiyor. Köse, "Turkcell'in abonelere hizmet hattı 4440532 nolu telefonu ne zaman arasam, hiç bekletmeden 'buyrun Fikret bey' diye açıyorlar. Oysa eskiden dakikalarca telefonda beklerdim" diyor.

bizde davacı olsak bizide bekletmeden konusmaya alırlarmı acaba her defasında 10 dk beklemekten sıkıldım :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Emekli askerler genelde böyle araştırmacı ve geliştirmeci oluyorlar. Bu kampanyalarda zaten hep bir gariplik çıkar arkasında, böyle şirketler yaralı parmağa bile işemezler.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
turkcell telsim halkı dolandırırken avea açtı milletin gözünü. Şuan aveade modaya uydu hep birlikte bizi sömürüyorlar.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
avea cep ögrenci hat aldım 100 kontur vardı. yeni kontur yukledim 50 konturu gasp ettiler neymiş cep ögreci paket bedeliymiş. hic 10 dk sı 2 kontura konusamadım hep fazla kontur düşüyo. en iyisi tavvuk yumurtluyoya reklamlarda :) hepimiz bir kampanyası yane 50 kontura haftada 1 saat konuşabiliyim kötünün en iyisi turkcell

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
çıkarılacak ders şudur;

saftirik olmayın , araştırın , mutlaka merak edin , hakkınızı arayın

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ayrıca avea öğrenci pakedi hatları nedense 2-3 dakikada bir kesilir. Çünkü 1 dakika konuşsan da 2, 10 dakika konuşsanda 2 kontör. Kötü niyetli düşünmeyeyim dersin ama bugünkü teknolojide zart zurt bir telefonun kesilmesinin nedenini bulamazsın.

RauL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
senelerdir tekele aldıkları cep telefondünyasını bu zamana kadar sömürdükleri yetmemiş gibi birde 150 milyon ytl hata deyip alıyorlar.
ne gözü doymaz türkcell ya.
ucuzlatmak yerine hala çalmaya uğraşıyorlar.
avrupada neredeyse bedava olan mesaj türkiyede ateş pahası.
acayip bi memlekette yaşıyoruz sömüren sömürene

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende itirazda bulundum, 40 ytl indirdiler faturamı. Herkes olmaz diyordu ama haklıysan yaptırırsın. Bende 1000 mesajlık paket almıştım, 1000 mesajda hediye veriyorlardı. Hediye mesajı geldi kullanabilirsiniz diye sonra faturadan bir baktım, mesaj geldikten sonraki tarihte ücret kesmişler. Hemde 30 ytl artı vergiler olarak.

Aradım itiraz ettim, mesaj geldi 3-4 ytl fln bir indirim yapmışlar mesajla bildirdiler. Sonra tekrar aradım, dedim 30 ytl kesilmiş bana gerekli düzeltmeyi yapın. Ama mesajla bildirmeyeceksiniz arayacaksınız dedim. Saçma sapan birşey yaparsanız canlı cevap vermek istiyorum dedim. Birdahaki sefer aradılar ve gerekli düzeltme yapıldı. Faturalarınızı özelliklle kampanyalı kısımları çok iyi inceleyin. Ayakta öper bunlar insanı..

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz bu şekilde koyun oldukça sadece turkcell değil daha kimler güdüyor dönüp hepsine bakmak lazım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5