İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

UEFA Kupası ve Fenerbahçe

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Dün gece Uefa Kupası maçları yapıldı.
Galatasaray her zaman ki gibi. Fenerbahçe her zaman ki gibi.
Gs maçı rahat kazanır diye düşünüyordum ve beni şaşırtmadı.

Fenerbahçe den umutluydum, iddiada banko yazacak kadar umutluydum hemde. Ama her zamanki gibi bekleneni yapamadı.

Mantıklı düşünürsek Fenerbahçe de yeterli kadro zaten yoktu.
Gol atmayı bilmeyen bir forvet, orta yapmayı bilmeyen sağ kanat oyuncuları ve futbolu öğrenmesini beklediğimiz kazım, 30 yaşına yelken açmış parlamayı bekleyen genç yetenek semih.
Bir kez daha anladım ki Brezilyalı 3-5 futbolcuyla maç kazanılmıyor. Avrupa da başarılı olabilmek için takım her yönüyle futbol oynamayı bilmeli.

Bu takımdan Alex gitmeli. Herkes gibi bende çok beğeniyorum ancak Alex gitmedikçe bu Fenerbahçe değişmez. Çünkü herşey Alex e göre yapılıyor. Alex e göre futbol takımı kurarsan ve o da gününde olmayıp oynayamazsa Avrupa maçları her zaman ki gibi hüsran olur.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Alex konusu ile yazdıklarınıza tamamen katılıyorum, Fenerinde iyi bir başlangıç yapmasını ümit ediyordum ancak olmadı. Keşke kazansaydı. Bu yenilgiye rağmen Fenerbahçe'nin gruptan çıkacağını düşünüyorum. Eğer çıkamaz ise süpriz olur.

Galatasarayımızı da rebrik ediyoruz.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Galatasaray gerçekten iyi kadro kurdu.
Fenerbahçe'nin aslında kadrosu güzel, ancak oyuncuların dün hepsi kötüydü.
Dün kaybetmiş olmamızın Alex ile pek bir ilgisi yoktu, çünkü hiçbir oyuncu ayağa pas bile yapamadı.
Dos Santos'un ismini sarı kart görürken ve 1-2 pas atarken duydum.
Baroni aynı şekilde vasattı.
Roberto Carlos niye ilk 11'de onu halâ anlayamıyorum.
Kazım çok bencil, arkadaşımızın da dediği gibi futbolu bilmiyor, öğrenemeyecek.
Guiza gol atamadığı için eleştiriyoruz ama o aslında çok iyi bir forvet.
Adamı doğru düzgün pozisyona sokamıyorlar ki, tek forvetle bu kadar olur.
Şu Fenerbahçe'nin tek forvet mantığını halâ anlayamıyorum zaten, Vestel Manisaspor'a bile tek forvet oynanır mı ya? Sen Fenerbahçe'sin..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Guiza nın tek forvet oynamasının sebebi Alex. Guizanın gol atmayı unutmasının sebebi Alex.
Aynı şeyleri Anelka ve Kezman dönemlerinde de yaşadık.

2 Forvet oynamak Fenerbahçe yi gol makinesi yapmaz. Forvete adrese teslim orta yapabilecek kanat oyuncuların yok.

Alex i ben beğeniyorum, ancak ona göre oyun planı yapılması bizi başarısızlığa götürüyor.
Alex forvet olduğu ve Guizay la 2 forvet gibi oynamaya çalıştığı sürece şansın bizden yana olmasını beklemekten başka yapacak birşey yok.

Demek istediğim; Alex sahada 2 forvet varmış gibi oynamaya çalışıyor ama Alex forvet oyuncusu değil.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Öncelikle Fenerbahçe'den başlamak gerekirse; dün akşam takım olarak çok kötü değildik.
Özellikle ilk yarı o istenilen pasları yaptık ama bal yapmayan arı misali 3-4 tane şut çekip nerdeyse hiç gol pozisyonuna giremedik.
İkinci yarı ilk yarıdan daha kötü oynadık ve yorgunluğun da etkisiyle Twente takımı üzerimize gelmeye başladı.
Zaten Mcclaren maçtan önce ilk yarı onları yoracağız, ikinci yarı gol atacağız demişti, söyledikleri oldu.
Yenilmemize rağmen çok fazla üzülmedim açıkçası, 3-4 kişi bile olsa savaşan birilerini görmek güzel.
Tabi Volkan'ın o ilk golü yemesi de sonucu etkiledi, yemeseydi daha da çok bastırabilirdik, olmadı, yazık oldu.

Alex konusunda size çok fazla katıldığım söylenemez.

Öncelikle Alex'in olduğu bir takımda Avrupa maçlarında çift forvet oynanmaz.
Ligimizdeki büyük takımlara karşı da oynanmaz.
Ama mesela Kasımpaşa'ya karşı oynanır.
Neden?
Çünkü Alex zaten koşan ve mücadele eden biri değil.
4-4-2 oynadığınız zaman ortasahanız Aurelio, Appiah tarzı sürekli koşan, basan, faul yapan, mücadeleci kişilerden oluşmak zorunda.
Yani takımınızın sağkanadı Kazım, solkanadı Andre Santos ve önliberosu Cristian olursa çift forvet oynamanız büyük bir risk.
Andre Santos top onda değilken mücadele etmez, Kazım'ı ben zaten çözemedim, Cristian'ın da mücadeleci olduğu söylenemez.
Bu durumda bütün atakları Alex'in başlatmasını bekleyemezsiniz.
Yani sahada 3 tane defansı olmayan adam (çift forvetler ve Alex), 2 tane de ne yaptığı belli olmayan kanat oyuncuları olduğu sürece tek forvet, arkasında da Alex oynamak zorunda.
Alex'in açığını da Emre kapatıyor işte.
Emre yokken Aurelio idi.

Bir de şu var; Alex'in olduğu bir takımda ikinci forvet bana göre lükstür, risktir.
Alex bir oyunkurucunun yapması gerekenden fazlasını yapıyor hücumda.
Dünya üzerindeki hiçbir ortasahanın kariyeri boyunca 320 tane golü, 200 tane asisti yoktur.

Alex'in sözleşmesi seneye bitiyor.
Yapılacak en akıllı iş Alex'i göndermeden önce adam gibi bir oyunkurucu almak.
Ama Brezilyalı olmamak zorunda.
Taraftar Alex kadar gol atmayan ama koşan birini istiyor.
Defansa gelsin top alsın istiyor.

Yani Alex'in yerine Alex'ten daha mücadeleci birini almadan Alex'i göndermek intihar olur.
Zira Alex'siz bir Fenerbahçe artık tuzu olmayan bir yemek gibi.
...

Galatasaray'ın maçını da izledim ben.
Valla belki taraflı yorum yaptığım düşünülebilir ama Beşiktaş maçındaki Galatasaray'dan pek farkı yoktu.
Gollerin tamamı anlamsız defans hatalarından geldi.
Bu tür goller ne zamana kadar devam eder bilinmez.
...

Fenerbahçe ve Galatasaray bu gruplardan çıkmak zorundalar, yoksa çok sürpriz olur.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bir galatasaraylı olarak dışarıdan görüşümü söylemek istiyorum. Guiza bence Türkiye'ye gelmiş en iyi forvetlerden biri. Eğer ki guiza brezilyalı olsaydı geçen sene Baros'tan en az 10 gol fazla atardı. Yada Alex'in yerine milliyetçilik yapmayan başka bir 10 numara olsaydı. Fener'in maçlarını denk gelmedikçe izlemem fakat Deivid'e attığı pasları zamanında ne anelka'ya, ne kezman'a attı, nede guiza'ya atıyor.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kazım ne bencil adamdır öyle , deivid ise zaten geç girip pres bile yapmadı.

Galatasarayıma gelince elimizi,kolumuzu sallayarak farklı bi galibiyet aldık.Önceki oynadığımız futbolla ve skorlarla öyle alıştırdık ki insanları takır takır top oynamaya,farklı galibiyet almaya.

Dün ise durgun izlenimi vermiş olabiliriz ama hakkını vermek lazım oyuncuların, pana gibi bi deplasmanda en az 6-7 net pozisyonumuz var.E zaten fark açılınca yorulmaya gerek yoktu sakin sakin topumuzu oynadık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5