İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ülkemizin ormanları

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Konuya giriyorum;
Ülkemiz her geçen gün çölleşiyor. Daha az yağmur yağıyor ve yağan her yağmur sele dönüşüyor. Bazı ırmaklarımız, göllerimiz kurudu bile...

Konya ovasında çöl filmleri çekilirken, bazı güney ilçelerimizde arap filmleri bile çekilir oldu. Bildiğin çöl yani.

Yaptığım kısa gezilerde gördüğüm o ki, ağaçlandırma çalışmaları çok yetersiz.

Ve doğal olarak merak ediyorum. Senelerden beri bir şekilde para akıttığımız Tema Vakfı ne yaptı? Şuraya buraya milyonlarca ağaç, meşe palamudu dikti. Dikti de bunların akibeti ne? O meşe palamutlarını almak, ekmek dikmek için ne ödediler? Nerelere ektiler diktiler? Nereleri ağaçlandırdılar? Sitelerine baktım, doğru düzgün bir bilgiye ulaşamadım.

Çevrenizde hiç Temanın veya daha başka bir vakfın ormanlığı var mı? İzmir'de bir kaç yerde üniversite ve ege orman vakfının koruluğunu gördüm ama Tema'nın yok.

Tema laftan başka ne yapmış, nasıl öğrenebiliriz?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
burda var temanın yaptıgı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5