İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uyarı

endream

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
warning.jpg

Tyler Durden ;
“Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız güzel baskılı kağıttan okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa
saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Apartmanından dışarı çık. Karşı cinsten biriyle tanış. Lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl. Bir kavga başlat.Yaşadığını kanıtla. Eğer insanliğini ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın. ”

(Fight Club DVD’sinde korsan uyarısından sonra yalnızca bir saniyeliğine görülebilen bir diğer uyarıdan alıntıdır.)

Lütfen alıntı yapmadan kullanmayınız. Replik Sitesinden Alıntıdır.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Fc başyapıttır. Yanlış hatırlamıyorsam brad , Tyler rölü ile ilk defa "mevcut düzene karşı çıkmaktan" ödül aldı diye hatırlıyorum

endream

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Fight Club izlemediğini varsayıyorum çünkü izleyip de bu soruyu soracağını düşünmüyorum şahsen :) Fight Club baştan sonra felsefi repliklerle dolu değişik bir hayat felsefesini anlatan bir film. Filmde izlerken farkedemediğimiz saniyeden kısa olarak ekranda kalan sahneler var. Bunlardan ilki bu.

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evimde oturuyorum ne guzel niye apartmanimdam disari cikip birinle kavga ediyim adam sıksın kafama hayatim son bulsun :) ben boyle yorumluyorum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Valla izledimde takılı kalmadım , çok abartıyorsunuz gibi.3000 film izlediysem 1000 tanesi aynı kalitededir.Çoğu filmde uğraşılarak bir felsefe üzerine yapılır.

Örneğin for vendetta aynı düşünceye göre daha iyi bana göre.

endream

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Zevkler ve renkler tartışılmaz kuşkusuz ama düşüncenize kesinlikle katılmıyorum. 3000 film izlediysem ilk aklıma gelen fight clubdır.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
3000 film
1 film min 118 dk
3000 * 118 = 354000 dk
354000 dk = 5900 saat
98,33 = Gün

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Valla izledimde takılı kalmadım , çok abartıyorsunuz gibi.3000 film izlediysem 1000 tanesi aynı kalitededir.Çoğu filmde uğraşılarak bir felsefe üzerine yapılır.

Örneğin for vendetta aynı düşünceye göre daha iyi bana göre.

mathia, sanırım sen sonradan izlemişsin Fight club'ı, o zaman bu yorumunda haklısın, çünkü izlediğin 1000 filmin neredeyse tamamı bu filmden esinlenerek yapılmıştır.

3000 film
1 film min 118 dk
3000 * 118 = 354000 dk
354000 dk = 5900 saat
98,33 = Gün

Günde 6-7 film izlediğim zamanlar oldu, kişisel arşivim yakındır 3000 rakamına, kiralıkları saymıyorum bile, ve her hafta gittiğim sinemayı da. Var demekki benim gibi hastalar, yalnız değilmişim :)

endream üstadım, güzel yakalamışsın 1sn'lik olayı. Karayip korsanları 3. filmde de küçük bir sahne var, film bittikten sonra yazılar geçiyor ve en sonda o sahne gözüküyordu. Keira ile Orlanda Bloomun çocukları olmuş aradan 10 sene geçmiş Will Turnerimiz evine geliyordu tek bir gününü geçirmek için (lanetli gemisinden 10 yılda 1 çıkıyordu), orada da bir-iki replik bulabilirsin belki. 4. Filmden tüyolar diye hit alabilirsin sanırsam :)

Son bir söz, elimde 3 tane film var bugün D&r dan aldım, Duvak, Kaldırım Serçesi, City of Angels. Duvak'ı izledim ama arşivime aldım, tekrar izlerim keyifle, city of angeldan beklentilerim büyük, kaldırım serçesi de bakalım nasılmış (Hayran olduğum Marion Cottillard oynuyor)

Biliyorum yazımı buraya kadar okudysanız sıkılmaya başlamışsınızdır, ama konu sinema olunca akan sular duruyor benim için :) Leon, Big Fish, Jeux D'enfants, Prestige, The İllisionist şuan aklıma ilk gelen filmler oldular, izlemediyseniz izleyin derim arkadaşlar :)

endream

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yazınızı sıkılmadan okudum, çünkü bende sinemaya çok ilgiliyim. Dediğiniz sahneye bakıcam ilerleyen saatlerde, teşekkür ederim öneriniz için, city of angels'dan benim de beklentilerim büyüktü ama çok ahım şahım gelmedi bana belkide beklentilerimden dolayı olabilir. :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Bende ondan korkuyorum, şuan yıllanmış şarap gibi benim için (şarap da sevmem gerçi ama güzel benzetme oldu :p ) bakalım nasıl melekler şehri, bu gece öğreniyorum nihayet :)

endream

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Celda 211
Klass

Bu iki filmi izlemediyseniz, tavsiyemdir size. Klass Estonya'nın en iyi filmidir sanırım. Gerçek bir hikayeden. Celda Fransız filmi, pişman olmazsınız.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
İzlencekler listesine ekliyorum üstadım, fikir alışverişinde bulunalım valla, iyi film tavsiyesine çok ihtiyacım var, artık fos çıkıyor yeni filmlerin çoğu. Bir tek doog tooth dan sonra 1 hafta düşündüm son izlediklerim arasında, bu filmin verdiği siyasal mesaj ne acaba diye buldum sonunda :)

Not: City of angel filminin paketini yeni açtım, filmi dvd sinin üstü boş, d&r korsan film mi verdi bana acaba :D

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
bu uyarıyı yapan şahıs kafayı yemiş psikolojisi bozulmuş :p ne güzel işim var niye çıkayım :) sebepsiz yere neden kavga ederek düşman kazanayım halimden memnunum ve mutluyum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5