chat ege.net sohbet

Valid HTML 'in SEO daki etkisi

404

Profesyonel
Katılım
12 Haz 2006
Mesajlar
124
Arama yaptım lakin sonuc bulamadım
valid html ın seolarda etkisi nedir ?
veya alt sayfaların da valid olması gerekirmi ?
yoksa 300 u aşkın komplike html hatasını boşunamı fixledim :)
teşekkürler.
 

Mehmet

Müptela
Katılım
30 Eyl 2006
Mesajlar
2,415
Konum
Zaağane
Bildiğim kadarıyla söylüyorum; botun sayfayı gördüğü kısımlarda örneğin kod hataları nedeniyle bot bazı text leri algılayamazsa (kapanmamış " gibi) veya alt tagların olması/olmaması veya içeriği, bazı editörlerin linklere varsayılan(default) olarak attığı nofollow tagları SEO'yu etkiler, onun dışındaki hatalar daha çok tarayıcıların sayfayı konumlamasını zorlaştıracağından sayfa yüklenmesini ağırlaştırır. MSN'in valid HTML'e Google'dan daha çok önem verdiğini söyleyenler var ne derece doğru bilemiyorum. Sayfaları valid html yapmak her zaman bir artıdır, kayıp olarak görme, iyi yapmışsın.
 

mener

Yeni Üye
Katılım
17 Ara 2004
Mesajlar
0
Konum
Aydın
Yaptığınız işlem ziyaretçilerinize saygı duyduğunuzun bir ifadesi. Umarım karşılığını fazlasıyla alırsınız.
 

CMYLMZ

Müptela
Katılım
8 Ara 2006
Mesajlar
1,775
Konum
Forumdan ayrıld
valid edilmiş sayfaların arama motorları tarafından daha hızlı okunması ve içinde geçenlerin daha çabuk bulunabilmesi sayesinde,
arama motorlarının ziyaretlerinde de faydası oluyor.
nihayetinde botlara verilen kurallar çerçevesinde arama yada indexleme veyahut keşleme yaptıkları için onlara ne kadar yardımcı olursan onlarda sana o kadar yardımcı olurlar.
unutulmamalı ki kuralları halen onlar koymaktalar.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst