İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Van Depremi Yardım Seferberliği

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Malumunuz üzere sıkıntılı günlerden geçmekteyiz. ilk başta terör olayları
ardından da deprem. bu konu ile alakalı acımız çok taze olduğundan sadece yardım yapılması gerekiyor. ayrışmadan, birbirimizi eleştirmeden yardım.
bununla alakalı bi kaç bilgi vermek istiyorum. düzenli site olarak her türlü yardımın geçtiği şu linkler var :
yalnizdegilsinvan | Yalnız değilsin Van
Van'a yardım elini sen de uzat. Van depremi yardım
belediyelerinize ulaşabilirsiniz yardım için.
Van için rock konserleri yapılacak onların geliri de deprem bölgesine gidecek
Spor klüpleri de yardım seferberliği için tırlar kaldırmakta.
akut ve kızılay bu konuda başı çekmekte onlara ulaşabilirsiniz.
Stv dün geceki programda yardım için 65 milyon topladı ki bu müthiş bir rakam.
bu akşam kanald-atv ortak yayın yapacak yine yardım amaçlı.
Evim Evindir Van projesi var yine müthiş bir proje. Sayın Ahmet Tezcan ın önderliğinde başlatıldı. twitter da #evinevimdirvan tagı ile ulaşabilirsiniz.
Sunay akın ın kurduğu istanbuldaki oyuncak kütüphanesi (Tr de ilk) oyuncak toplama kampanyası başlattı. Çocukların yaşadığı travma yı en aza indirmek için bu da önemli.
Ankarada kurduğumuz (ankarada tek) oyuncak kütüphanesi ile de biz de bugün itibari ile bir kampanya başlatmış bulunmaktayız.
Su firmaları yola çıkmış durumda. çadır ihtiyacı için yaşanan organizasyon bozukluğu bugün itibari ile en aza indirilmiştir.
Bunlardan ziyade belediyeler yardımları kolilemek için gönüllü aramakta lütfen müsait olanlar belediyelerine ulaşsınlar.
İyinet yönetimi de hassasiyeti ile bu yardım kampanyalarını daha güüzel bi yerinden sitenin duyurabilir.
Zor günler geçiriyoruz. ama hepimiz aynı amaç için koşturmaktayız. Ve yaramızı yine kendimiz saracağız.

Ekleme: En çok kullanılan sosyal medya facebook da bu konuda sınıfta kalmıştır. büyük sayfalara sahip kişiler lütfen yaptıkları aşk-meşk-komik paylaşımlara ara verip yardımlar konusunda aracı olmaya başlasınlar. Twitter bu konuda şuan herkese yön vermekte.

Ekleme: Tüm operatörler 100 dakika ve 100 sms ücretsiz yaptılar Van bölgesinde. Türk Telekom da sabit hatlardan para almıyor. ayrıca internet de ücretsiz olacak alıcılar kurulunca belli bir süre.

Ekleme: bu linkten de irtibat numaralarına ulaşabilirsiniz Van Depremi Yardım Bilgileri | 23 Ekim'de olan Van depremi ile ilgili bütün yardımlaşma ve destek kanallarını bu siteden duyuracağız. Bize yardım etmek için [email protected] adresi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca site yönetimi ile ilgili yard

Ekleme: olumsuz durumlar malüm : kızılay başkanı-van belediye başkanı-vali ilk defa bir araya gelmişler. ideolojileri için halkı yalnız bırakıyorlar. çadır dağıtımı ve yardım dağıtımında karmaşa var. devletin topladığı deprem vergileri var. lakin lütfen bu konular hepimizin malumu. şimdi yardım zamanı yaramızı sardığımızda eleştirelim herşeyi. şimdi sadece nasıl yardım yapabiliriz buna odaklanalım.

Ekleme: Kendi sitelerimizden de yardım amaçlı açılan ve yardım organizasyonlarını bildiren yukarda verdiğim linklere yer verelim.

Ekleme: Şuan sıcak ortamdan yazıyoruz bunları. unutmayalım ki çocuğu ile eşi ile sokakta kalan ve tutunacak bir dal uzatmanızı bekleyen insanlar var.

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar daha önce yaşandığı için uyarmayı görev biliyorum, yardım amaçlı açılan konularda yönlendirme yaptığınız yerlere yardım gönderenlerden bazıları bu kuruluşların yardımları yerlerine iletmediği, ceplerine indirdiği vs. legalparaları ile konu açanları dolandırıcılıkla suçlamaktadır. Bu tür olaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Mesajınızı editleyip ilgili tavsiye linklerini kaldırmanızı öneririm. Herkes kendi özgür iradesi ile yardım yapacağı kurumu araştırıp bulursa daha isabetli olur.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
kurum seçmiyoruz. ayrışma durumumuz da yok. yazının içinde hepsi var.
belediyelerinize gidin
kızılaya gidin
akuta gidin
nasıl yapabiliyosanız yapın yeterki yardım yapın.
linklerde bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. organize olmamız bakımından yol haritası durumundalar.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
teşekkürler. sonda da dediğim gibi sorun anlamında ne olursa olsun bunları bir kenara bırakıp (suçlama-eleştirme-yargılama vb) çözüm adına yardımlara hız vermeliyiz. yaramızı sardıktan sonra herşeyin hesabı sorulabilir. ama şimdi zamanı değil. tekrar teşekkürler ;)

Ekleme: insanlığımız uzak değil bize. sadece hatırlamakta zorluk çekiyoruz : buyrun
Acn8L9NCQAAGBJl.jpg

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Van Deprem Bölgesine Destek

Van Depremi’nin hemen ardından kullanıma açtığımız Kişi Bulucu uygulamamıza 4.500’den fazla kayıt girilmiştir. Kişi Bulucu'nun ardından bugün itibariyle ‘2011 Van Deprem Sayfası’nı Türkçe olarak hayata geçirerek, Van Depremi ile ilgili güncel bilgileri tek bir noktadan paylaşıyor olacağız.

Van Deprem Sayfasındaki Google Deprem Haritası yardımı ile; depremin merkez üssü ve etkilediği alan incelenebilecek, destek bekleyen noktalar ve ihtiyaç bilgileri takip edilebilecek, yardımlar için Kızılay şube ve afet yönetim merkezlerinin lokasyon ve irtibat bilgilerine erişilebilecek.

Tüm bu uygulamaların yanısıra, Google.org kanalı ile de Türk Kızılayı’na 500.000 Amerikan Doları bağış yaparak, bölgedeki ihtiyaçların giderilmesine katkıda bulunacağız.

Dileğimiz yaşanılan bu doğal afet sonrasında bölge halkının en kısa sürede ihtiyaçlarının giderilmesinde süregelen duyarlı yaklaşımın devam etmesidir.

Google Türkiye

Kaynak: Van Deprem Bölgesine Destek - Google Türkiye Resmi Blog Sitesi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5