İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vBulletin Forumunuz için Adsense Onayı Almak

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vBulletin Forumunuz için Adsense Onayı Almak

Google Adsense, sitelere reklam verme konusunda çok titiz davranıyor. Özellikle Türkiye'deki siteler için olağanüstü nazlıdır kendisi. En zor onayı da forum sitelerine veriyor. Aslında her forum sistemine göre püf noktaları var bu işin de... Bu konuda vBulletin lisansı olan forum sitesi sahiplerine kolay ve hızlı Adsense onayı almayı anlatıyorum.

vBulletin bildiğiniz gibi ticari lisansı olan bir forum sistemidir. Bu nedenle, Google zaten aşırı zorladığı forum sitelerini, bir de lisanslı mı, lisanssız mı diye inelemekle uğraşmamak için vBulletin ile anlaşmalı olarak özel bağlantı eklemiş. Siz de vBulletin hesap panelinize girerek aşağıdaki işlemleri yapın.

original-8a7ffc0cadd347dce30a47e6b918b60b.png

Burada gördüğünüz gibi vBulletin lisans panelinizde Google Adsense bağlantısı var. O bağlantıya tıklayalım. Direkt adresi: https://members.vbulletin.com/adsense.php

original-5b660ebd6667c2ea5b8fc37447dc5e41.png

Sayfayı açınca hemen ilk cümlelerde şu ifade yer alır:

Google AdSense Account Status - Action Required

A Google AdSense account is associated with your vBulletin.com account. However, your AdSense account is not associated with vBulletin.com in AdSense. To reassociate a new Google AdSense account, please click here.

Burada here yazan yere tıklayın.
Karşınıza şu ekran gelecek.

original-c9692455503365cf5b6d8d302f55c023.png

Burada Website URL yazan yere vBulletin lisansınızın kayıtlı olduğu sitenizin tam adresini yazın ve Proceed to Google'a tıklayarak Google Adsense başvuru sayfasına geçin.

original-8c35c3ea1afb48a946038628ff3d23b8.png

Gördüğünüz gibi Google Adsense başvuru ve kayıt sayfası geldi. Eğer daha önce banlanmamış bir Google hesabınız varsa onunla oturum açıp başvurunuzu gerçekleştirin. Daha önce banlanmış bir hesabınız varsa, yeni bir Google hesabı açarak başvuru yapın.

İşte hepsi bu kadar. Bundan sonra hızlı bir inceleme ile kısa sürede forumunuz için Adsense onayı alırsınız. Tabi Google reklam politikalarını ihlal eden bir durum yoksa...

Not: vBulletin forumunuz için aldığınız Adsense hesabını başka sitelerde kullanamazsınız. Bu hesap sadece o forum için verilmiş taşıyıcı hesap'tır. Daha doğrusu, aynı hesabı başka sitelerde de kullanmak isterseniz, o siteler için aynı normal ve yeni bir başvuru gibi muamele görürsünüz. Aynı Blogger ile aldığınız hesap gibi... Ama forumlardaki dinamizm daha iyi olacağından Blogger'a göre daha fazla kazanç sağlayacaktır.

Kaynak: vBulletin Forumunuz için Adsense Onayı Almak

FurkanOymak

0
Onaylı Üye
Reaction score
6
Paylaşımınızdan dolayi teşekkür ederiz. Böyle yararlı konuları güncellemek lazım :)

CihatÖzgen

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Sanki kendi yıllarca ala bildi ya :) erkolay hocam wmlordun anası ağlamış bi el at istersen

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanki kendi yıllarca ala bildi ya :) erkolay hocam wmlordun anası ağlamış bi el at istersen
Wmlord bende değil artık [MENTION=74713]Dobriç[/MENTION] arkadaş. https://webmaster.bbs.tr benimki.

"Sanki kendi yıllarca ala bildi ya" bana dediysen şimdikinde de onay var, Wmlord da onaylıydı. Yeni sahibi ile ne durumdadır bilmiyorum.

CihatÖzgen

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Hoca Bak akıllı ol :) şaka şaka şaka walla seni çok özledim.. ama kendimi tanıtmıyacam san :) şimdilik öyle gerekiyor.. bu arada webmaster.bbs.tr çöplüğe dönmüş sana yıllar öncede tafsiyede bulundum dikkate almadın wmlord zaten tam rezil olmuş güzeli siteyi ne hale sokmuşlar hata üstüne hata .. ama bss.tr adam et sana tafsiyem degil eleştirim

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hoca Bak akıllı ol :) şaka şaka şaka walla seni çok özledim.. ama kendimi tanıtmıyacam san :) şimdilik öyle gerekiyor.. bu arada webmaster.bbs.tr çöplüğe dönmüş sana yıllar öncede tafsiyede bulundum dikkate almadın wmlord zaten tam rezil olmuş güzeli siteyi ne hale sokmuşlar hata üstüne hata .. ama bss.tr adam et sana tafsiyem degil eleştirim
Kimsin zalım?
Madem bu kadar yakınsın, gel de bir omuz ver bakalım.

C.... isen müsait olduğunda bir tel et de bileyim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5