İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vBulletin versiyon geri çekme

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba vBulletin versiyon geri çekme işlemi nasıl yapılabilir arkadaşlar diyelimki elimizde yedek yok upgrade ettiğimiz versiyonu aşağı çekeceğiz örneğin 3.8.7 versiyondan 4.2.1 Yükselttik bunu tekrar 3.8.7 çekmek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz arastirdim soyle bir sonuc buldum, belki isine yarar.

1. Kullandığınız veritabanınızın önce phpMyAdminden yedeğini alın.
  2. Yeni veritabanı oluşturmadan önce phpMyadmine gidin.
  3. Kullandığinız veritabanına tıklayın buradada check all tıklatın >> repair ve optimise yapın.
  4. Kullandığınız veritabana tekrar tıklatın check all >> operation >> copy database >> veritabanı ismini girin >> sadece structur ve datayı seçin tekrar >> uncheck tıklatın yeni veritabanı oluşturun.
  5. Downgrade den önce public_html 'inizin yedeğini alın, downgrade esnasında sorun çıkarsa tekrar yükleyebilirsiniz.
  6. Tüm ürünleri ve eklentileri inaktif edin, forumuda kullanıcılara kapatın.
  7. Ftp'de bulunan; Örnek: 4.0 dosyalarının üstüne 3.8 dosyalarını üzerlerine atın ve siteadınız.com/install/upgrade.php dosyasını browserla çağırın.
  8. Database backup kullanarak veritabanınızın ismini değiştirin.
  9. Bundan sonra admincp'yi açın ve yeniden yükleyin tıklatın ve foruma bakın test edin eğer her hangi bir sorun almazsanız plug-in'leri tek tek aktif edin.
  10. Downgrade işlemi gerçekleşmiştir.
  11. Kullandığınız veritabanınızın yedeğini almayı unutmayın.

Not: Eğer başarısız olursanız, aldığınız public_html yedeğini tekrar geri ftp'den yükleyin...

Not: Alintidir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5