İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vietnam'da online oyun ci!

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Vietnam'da, online oyun oynamak için paraya ihtiyaç duyan 13 yaşındaki çocuk cinayet işledi.
20071122092105.jpg

Geçtiğimiz günlerde Vietnam'da meydana gelen olay, akıllara durgunluk verecek cinsten. Dinh The Dan adındaki 13 yaşındaki çocuk internet üzerinden online oyun oynamak için paraya ihtiyaç duyunca, 81 yaşındaki Mai Thi Mau adlı kadını öldürdü.

Polis yaptığı açıklamada, oyun bağımlısı genç Dinh The Dan'ın, bir ip yardımıyla Mai Thi Mau'yu boğarak öldürüp 100,000 dong (6.2 dolar) parasını çaldığını söyledi.

Yaşı dolayısıyla ceza evine gönderilmeyen çocuk bir rehabilitasyon merkezinde gözlem altına alındı. Geçtiğimiz sene yine Vietnam'da benzer bir olay yaşanmıştı. Aynı sebepten ötürü 15 yaşındaki bir çocuk, bir işadamından 300 dolar talep etmiş ve talebinin karşılanmaması durumunda işadamının 12 yaşındaki kızının yüzüne sülfirik asit atmakla tehdit etmişti.

Bu gibi olayların sıklıkla tekrar etmesinin ardından, Vietnam'da internet kafelerle ilgili sıkı önlemler alınacağı açıklandı.

alıntı ve detay: http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=5036

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayarın ciddi sağlık sorunlarınıda birlikte getirdiğini anlatmaya çalıştım daha önce=)
Hatta ben çok daha ilginç bir konuya vurgu yapmıştım.
Günde 13 saatten fazla bilgisayar kullananların cinsel eğilimlerinde de değişikler olmakta ve cinsel tercihlerini hem cinslerinden yana kullanmaktadırlar.

F

foryou

Misafir
Polis yaptığı açıklamada, oyun bağımlısı genç Dinh The Dan'ın, bir ip yardımıyla Mai Thi Mau'yu boğarak öldürüp 100,000 dong (6.2 dolar) parasını çaldığını söyledi.
şı ip'i internet protokol numarası olarak aklıma geldi onla nasıl boğmuş diye çözemedim sonra aklıma geldi normal ip:D

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
foryou biraz pc başından kalk dolaş, seninde durum pek iç açıcı değil... :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5